جام جهانی جام جهانی

ورزش > ورزش > ورزش

ویسی: تیم ملی فینالیست می‌شود

علی فتحی 7 سال پیش
ویسی: تیم ملی فینالیست می‌شود

سرمربي استقلال خوزستان با تمجيد از عملکرد تيم ملي فوتبال ايران در جام ملت‌هاي آسيا گفت که حضور بازيکنان جوان در ترکيب تيم ملي، انگيزه‌اي براي ساير جوان‌ترها خواهد شد تا بيشتر براي تيم‌هايشان تلاش کنند و به تيم ملي برسند.به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، عبدالله ویسی، در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی‌اش از تیم ملی در جام ملت‌ها بیان کرد: از لحاظ فنی شاید مردم و کارشناسان از عملکرد تیم راضی نباشند اما در نتیجه‌گیری فوق‌العاده بوده‌ایم. سه تیمی که هم‌گروه ما بودند به لحاظ روحی روانی برای ما دردسر ساز هستند و با آن‌ها کری داشتیم اما خیلی راحت آن‌ها را پشت سر گذاشتیم و صدرنشین شدیم. ما به لحاظ حفظ توپ مشکل داشته‌ایم اما در عوض فضا را از حریفان گرفته‌ایم و از تک فرصت‌ها استفاده حرفه‌ای کرده‌ایم. به همین دلیل تیم ملی ایران را یک تیم حرفه‌ای می‌دانند. بازی رئال مادرید و اتلتیکو مادرید نمونه بارزی از این صحبت من است. در آن دیدار رئالی‌ها صاحب میدان بودند اما اتلتیکی‌ها از تک فرصت‌هایشان استفاده کردند و پیروز شدند.

وی گفت: برخی از منتقدان تیم ملی اگر تیم ما خوب بازی می‌کرد و نتیجه نمی‌گرفت می‌گفتند نتیجه مهم است اما حالا به نحوه‌ی بازی اعتراض دارند. این انتقادات همیشه هست و من به شخصه به کی‌روش و بازیکنان خسته نباشید می‌گویم چرا که عالی کار کردند.

وی در پاسخ به این سوال که نظرش راجع به رویارویی احتمالی تیم ملی ایران برابر عراق در مرحله بعدی چیست عنوان کرد: ما با سه تیم خوب عربی بازی کردیم و عراق هم مثل آن‌ها تیم خوبی است. به نظرم فرقی ندارد که به چه تیمی بخوریم. چه اردن باشد و چه عراق یا حتی ژاپن. بلکه مهم، پیروزی است. کار سخت ما در مرحله گروهی بود و من اعتقاد دارم از این به بعد کار ما راحت خواهد بود.

ویسی در پاسخ به این سوال که توقعش از تیم ملی چیست؟ عنوان کرد: روز اول هم گفتم که اگر تیم ملی از گروهش صعود کند، حتما فینالیست خواهد شد.

سرمربی تیم استقلال خوزستان در پاسخ به این سوال که نظرش راجع به عملکرد بازیکنان جوانی مثل پورعلی‌گنجی، امیری و غفوری در تیم ملی چیست؟ گفت: وقتی که این بازیکنان در لیگ خوب کار کرده‌اند، پس حق دارند در تیم ملی بازی کنند. می‌بینیم بازیکنی مثل پورعلی‌گنجی در پست غیر تخصصی‌اش بازی می‌کند اما با دل و جان به میدان می‌رود و یکی از ستاره‌های ما بوده است. تغییرات در تیم ملی لازم است و می‌بینیم که این تغییرات الان رخ داده است. این بازیکنان حق‌شان بازی کردن بوده و همین که به میدان می‌روند خود به خود به سایر جوانان انگیزه می‌دهند تا در تیم‌هایشان بدرخشان و مطمئن باشند چشمان کی‌روش آن‌ها را می‌بیند. در نهایت امیدوارم کی‌روش بماند و امثال این جوانان در تیم بیشتر شوند.

وی هم‌چنین درباره آخرین وضعیت استقلال خوزستان نیز به ایسنا گفت: در حال حاضر تمرین‌هایمان را در اهواز پیگیری می‌کنیم و قرار است چهارشنبه دیداری دوستانه برابر صنعت نفت آبادان داشته باشیم و سوم بهمن ماه هم به مصاف مس رفسنجان خواهیم رفت. هدف ما این است که بهتر از نیم فصل اول باشیم و استراتژی ما ابتدا جبران دو سه امتیاز عقب ماندگی‌مان نسبت به اهداف‌مان در نیم فصل اول است که باید برای جبرانش تلاش کنیم.

او ادامه داد: هدف اصلی استقلال خوزستان در لیگ برتر کسب رتبه تک رقمی است و بازیکنانی که در نیم فصل به تیم جذب شده‌اند، خیلی می‌توانند کمک‌مان کنند. آن‌ها به لحاظ تجربه می‌توانند به جوان‌ترها یاری برسانند و جوی که در تیم وجود دارد باعث شده این بازیکنان خیلی سریع با سایر هم‌تیمی‌هایشان هماهنگ شوند. به همین دلیل ما به موفقیت تیم بسیار امیدواریم.

منبع :http://www.varzesh3.com/news.do?itemid=1198583&tit...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب