جام جهانی جام جهانی

ورزش > ورزش > ورزش

عاشوري: با آزمون تا 10 سال ديگر بيمه‌ايم

سپهر اندید 8 سال پیش
عاشوري: با آزمون تا 10 سال ديگر بيمه‌ايم

ازيکن پيشين تيم ملي فوتبال ايران گفت: امارات تيمي جوان، يکدست و خطرناک است و بايد به آنها به عنوان حريفي قدرتمند احترام بگزاريم.
[عاشوري: با آزمون تا 10 سال ديگر بيمه‌ايم]

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، محسن عاشوری در خصوص دیدار ایران و قطر عنوان کرد: تاکتیک تیم ملی در این مسابقه تفاوتی با دیدار‌های قبل نداشت و کی‌روش با همان فلسفه همیشگی تیمش را مقابل قطر به میدان فرستاد.

وی ادامه داد: برای من که فوتبال را درک می‌کنم اعتماد کی‌روش به جوان 20 ساله‌ای به نام آزمون اتفاق خوشایندی است. خاطرم است زمانی که مصطفی دنیزلی در پرسپولیس به من ماموریت داد به دنبال بازیکنان جوان و با استعداد باشم یکی از نفراتی که به او معرفی کردم آزمون بود. آن زمان این بازیکن عضو تیم امید سپاهان بود و از رویانیان خواستیم هر طوری که هست او را به پرسپولیس بیاورد اما با وجود مذاکرات خوبی که رویانیان با پدر آزمون داشت این انتقال صورت نگرفت و به نظرم سپاهان حاضر نشد رضایت‌نامه این بازیکن را برای پرسپولیس صادر کند آن هم در شرایطی که در سپاهان به بازی گرفته نمی‌شد.

بازیکن پیشین پرسپولیس تصریح کرد: از آن زمان 3 سال می‌گذرد و آزمون بعد از حضورش در فوتبال اروپا خیلی خوب شکوفا شد و چیزهایی که یک بازیکن حرفه‌ای باید یاد بگیرد را در روبین کازان آموخت. بسیار خوشحالم که حالا این جوان را در تیم ملی می‌بینم و اعتقاد دارم با وجود آزمون خط حمله تیم ملی تا 10 سال دیگر بیمه است.

عاشوری با اشاره به عملکرد ملی‌پوشان در جام ملت‌های آسیا تاکید کرد: سهراب بختیاری‌زاده در یک برنامه تلویزیونی حرف خوبی زد. او گفت‌؛ مردم ایران حق دارند مانند مردم کره و ژاپن از تیم ملی‌شان در مصاف با تیم‌های درجه 2 آسیایی انتظار برد بی‌دردسر داشته باشند. این مورد را ما هنوز در تیم ملی نمی‌بینیم و در بازی با قطر دیدید که در دقایقی از بازی تحت فشار قرار گرفتیم در شرایطی که ژاپن مقابل عراق کاملا تیم برتر میدان بود.

وی افزود: باید تلاش کنیم فوتبال‌مان در آسیا به سمتی برود که قدرت خود را به تیم‌های آسیا دیکته کنیم و دیگر دغدغه رویارویی با این تیم‌ها را نداشته باشیم درست همانند دیگر تیم‌های درجه یک آسیایی. ما در رنکینگ فیفا در آسیا تیم اول هستیم و باید این موضوع را در بازی‌هایمان هم ثابت کنیم.

پیشکسوت فوتبال ایران درباره تیم امارات گفت: بازی امارات و قطر را دیدم و معتقدم تفاوت این دو تیم 4 گل نبود و در این مسابقه دروازه‌بان قطر اشتباهات فاحشی داشت. امارات به خاطر اینکه بازیکنانش اکثرا از تیم نوجوانان با هم بوده‌اند و حتی مربی این تیم هم چند سال است از تیم‌های پایه با آنها کار می‌کند، تیم بسیار هماهنگ و یکدستی است.

وی تاکید کرد: باید به امارات احترام بگذاریم و این باور را داشته باشیم که تیم آنها فوتبال بسیار زیبایی ارائه می‌دهد و تیمی کاملا یکدست و خطرناک است. با این حال اعتقادم این است در فوتبال یکسری استعداد‌ها در خون و ریشه بازیکن است که در بین بازیکنان ما وجود داردو این تفاوت بین بازیکنان ایرانی و اماراتی را نشان می‌دهد.

عاشوری با تاکید بر اینکه تیم ملی ایران را مدعی جدی برای قهرمانی می‌داند، به تسنیم گفت: تیم ملی نتیجه گرفتن را خیلی خوب بلد است. سیستم ایران به این شکل است که بازیکنان در یک سوم دفاعی زمین خود تجمع کرده و با بازی مستقیم در ضد حملات حریف را غافلگیر می‌کنند. این فلسفه در تیم ملی خیلی خوب از لحاظ نتیجه گیری جواب داده و می‌بینید که ما هنوز در جام ملت‌ها گلی دریافت نکرده‌ایم و در کارهای دفاعی بسیار موفق بوده‌ایم. با ادامه این روند قهرمانی دور از دسترس نخواهد بود.

منبع :http://www.varzesh3.com/news.do?itemid=1197853&tit...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب