جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

آتش بازی آقای خاص از سرگرفته شد؛ از کنایه به فن خال و ونگر تا شکستن رکورد فرگوسن

فیروز کریم پور 6 سال پیش
آتش بازی آقای خاص از سرگرفته شد؛ از کنایه به فن خال و ونگر تا شکستن رکورد فرگوسن


وبسایت رسمی برنامه نود - باشگاه منچستریونایتد رسماً سرمربی جدید خودش را به رسانه های دنیا معرفی کرد.

به گزارش وبسایت نود، ژوزه مورینیو امروز در نخستین نشست خبری خودش به عنوان سرمربی منچستریونایتد که با حضور رسانه های دنیا در ورزشگاه الدترافورد برگزار شد شرکت کرد.

آقای خاص، خوشحال و یا چیز دیگری

نمی دانم الان چگونه آقایی هستم. دفعات گذشته از کشور دیگری وارد انگلیس شده بودم اما الان وضعیت فرق دارد. توصیف این باشگاه دشوار است. مربیگری منچستریونایتد یک رویا نیست،بلکه یک واقعیت است. همه این شغل را می خواهند اما همه به آن دست نمی یابند. اما من توانستم به این شغل برسم. تاریخ این باشگاه را می دانم و از انتظارات هواداران آگاه هستم. این موضوع مرا مضطرب نمی کند. در زمانی مناسبی در کارنامه مربیگریم به این شغل رسیدم.

ناراحتم که در لیگ قهرمانان حضور نداریم. منچستریونایتد باید در لیگ قهرمانان باشد و سال ۲۰۱۷ در این جام حضور خواهد داشت. نمی توانم این موضوع را پنهان کنم که به دنبال رکورد تعداد بازی های سر الکس در لیگ قهرمانان هستم. به عنوان مربی حدود ۱۳۰ بازی را در لیگ قهرمانان تجربه کردم.هدف واقع گرایانه برای فصل آینده

دوست ندارم که پشت کلمات و فلسفه پنهان شوم. برای من آسان است که بگویم باید روی نتایج سه سال گذشته باشگاه تمرکز کنیم و هدف بازگشت به لیگ قهرمانان و ارائه عملکرد خوب در لیگ اروپا است. اما من ترجیح می دهم روش پرتکاپو تری را انتخاب کنم و بگویم می خواهیم جام ببریم. همه چیز را با هم می خواهم . هم پیروزی در بازی‌ های مان و هم ارائه بازی خوب. می‌ خواهم هم گل بزنیم و هم دروازه‌ مان را بسته نگه داریم. من همه جام ها را می خواهم البته که قرار نیست همه را ببریم اما به دنبال رسیدن به آن ها هستیم. نمی‌ خواهم بازیکنانم فکر کنند که با رسیدن به عنوان چهارمی یعنی عملکرد بهتری نسبت به فصل گذشته ارائه کردند. رسیدن به عنوان چهارمی هدف ما نیست. این طرز فکر من است.

اثبات کردن خودتان پس از اتفاقات فصل گذشته

مربیانی هستند که آخرین بار ده سال پیش فاتح لیگ شدند. بعضی ها اصلا لیگ برتر را فتح نکردند. من آخرین بار یک سال پیش قهرمان این جام شدم. اگر قرار است من خودم را ثابت کنم، پس بقیه مربیان باید چه کار کنند. در نهایت این موضوع برایم اهمیتی ندارد و من با خودم رقابت دارم و باید خودم را به خودم اثبات کنم. من بدون موفقیت نمی‌ توانم کار کنم و این طبیعت من است.

نقل و انتقالات

فکر می کنم سومین خرید ما بزودی رسمی شود. ما تصمیم گرفتیم در ۴ پست تیم را تقویت کنیم تا ترکیب تیم به بالانس برسد. من مربی هستم که به بازیکنان متخصص نیاز دارد. البته داشتن یکی یا دو بازیکن چند پسته لازم است. در ۴ پستی که بازیکن می خواستیم تا الان موفق شدیم در ۳ پست به هدف مان برسیم و برای جذب آن بازیکن چهارم در تلاش هستیم. زمانی که این بازیکن را بخریم من می توانم نفس بکشم. من بازیکنان خوشحال و راضی می خواهم و اگر کسی اینجا خوشحال نیست می تواند به تیم دیگری برود. اگر بازیکنی برود، ما جانشینش را می خریم. عملکرد خوبی در نقل و انتقالات داشتیم و اهداف مان را جذب کردیم.

رقابت با گواردیولا

قهرمانی لسترسیتی نشان داد که در انگلیس ۲۰ تیم برای قهرمان می جنگند. فکر نمی کنم صحبت کردن راجع به یک تیم، یک مربی و یک دشمن، البته این کلمه را دوست ندارم، درست باشد. انگلیس مثل اسپانیا و یا ایتالیا نیست که دو تیم برای قهرمانی بجنگند برای همین روشی که در آن کشورها داشتم بدرد اینجا نمی خورد. در انگلیس نباید روی یک رقیب تمرکز کنید. من مربی بزرگترین باشگاه انگلیس هستم و روی شغل خودم تمرکز کردم.جدایی رایان گیگز

رایان گیگز به دنبال شغل مربیگری منچستریونایتد بود اما مدیران باشگاه تصمیم گرفتند این شغل به من تعلق دارد. رایان هم مثل من در سال ۲۰۰۰ تصمیم گرفته که خودش به تنهایی هدایت یک تیم را بر عهده بگیرد. باشگاه خواهان حفظ گیگز بود اما او می خواست سرمربی شود. گیگز شجاع و صادق است و اگر روزی سرمربی یونایتد شود به خاطر افتخاراتی که به عنوان مربی کسب کرده خواهد بود.

توصیه سر الکس فرگوسن

سر الکس به من توصیه کرد که با خودم چتر به منچستر بیاورم. دیروز باورم نمی شد که در زمین تمرین باران می آمد. سر الکس در حال حاضر در تعطیلات بسر می برد و سرش با یورو گرم است اما مطمئنا با هم دیدار خواهیم کرد. در باشگاه و مجموعه تمرینی همیشه به روی او باز است. نظر سر الکس مثل دیگر اسطوره های باشگاه برای من مهم است. سعی می کنم از آن ها چیزهای زیادی یاد بگیرم.

رونی

در فوتبال شغل های زیادی وجود دارد اما سخت ترین آن ها قرار توپ در درون دروازه حریف است. طبیعی است که بازیکنی در سن رونی اندکی سبک بازیش را تغییر دهد اما اشتیاقش برای گلزنی را هیچ وقت از دست نخواهد داد. رونی شاید دیگر یک شماره ۹ نباشد اما برای من شماره ۶ و یا حتی ۸ هم نیست. او هیچ وقت ۵۰ متر با دروازه حریف فاصله نخواهد داشت. رونی خوب پاس می دهد اما من هم زمانی که فشار رویم نباشد پاسور خوبی هستم. رونی در تیم من یک شماره ۹، ۱۰ و یا ۹،۵ خواهد بود."

منبع :http://90tv.ir/news/271873/%D8%A2%D8%AA%D8%B4-%D8%...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب