جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

توصیه هایی برای تیم ملی بسکتبال در گزینشی المپیک/ تمرکز روی دفاع

زهرا تارقیان 6 سال پیش
توصیه هایی برای تیم ملی بسکتبال در گزینشی المپیک/ تمرکز روی دفاع

یک کارشناس بسکتبال با تاکید بر اینکه شانس حریفان ایران در رقابت های گزینشی المپیک خیلی بیشتر است، گفت:ملی پوشان بدون توجه به نتیجه گیری و برای عملکرد خوب در این رقابت ها روی دفاع تمرکز کنند.

قاسم کیانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به در پیش بودن مسابقات انتخابی المپیک برای تیم ملی بسکتبال، توصیه های خود را در رابطه با آنچه این تیم باید در جریان مسابقات پیش رو لحاظ کند تا به واسطه آن عملکرد بهتری داشته باشد، مطرح کرد.

وی در این رابطه اظهار داشت: از نظر من ملی پوشان بسکتبال فقط باید روی مواردی که در جریان اردوها و دیدارهای تدارکاتی داشتند تمرکز کنند. به هر حال آنها طی تمریناتی و دیدارهای گذشته بیشتر با نقاط ضعف و قوت خود آشنا شدند و توجه کافی به آن باعث می شود در دیدارهای رسمی از نقاط قوت خود بیشتر بهره ببرند و سطح ضعف هایشان را کمتر کنند.

این کارشناس بسکتبال تاکید کرد: خوبی دیدارهای تدارکاتی که تیم ملی بسکتبال طی هفته های گذشته داشت، متفاوت بودن حریفان بود و اینکه همه آنها آسیایی نبودند طی این مدت تیم ملی بسکتبال با تیم هایی از قاره های مختلف و سبک بازی متفاوت دیدار تدارکاتی انجام داد و این به بهبود شرایط بازیکنان این تیم خیلی خوب کمک کرد.

کیانی با تاکید بر اینکه ملی پوشان بسکتبال در رقابت با یونان و مکزیک در جریان مسابقات انتخابی المپیک باید بیشتر از هر موضوع دیگری روی فاکتور دفاع تمرکز داشته باشند در مورد اهمیت لحاظ کردن این موضوع توضیح داد.

وی گفت: زمانی که هدایت تیم جوانان را بر عهده داشتم تاکیدم روی این بود که هر تیمی را می توان با دفاع خوب برد اما فقط بعضی از تیم ها را می توان با حمله خوب شکست داد. این شعار من بود که درک باورمن سرمربی تیم ملی نیز روی آن تاکید دارد و آن را اصل کار خود قرار داده است. اینکه می گویم ملی پوشان روی دفاع تمرکز داشته باشند فقط به خاطر نتایج دیدارهای اخیر آنها نیست، بلکه به خاطر اهمیت بالای این موضوع و تاثیر آن در عملکرد و نتیجه گیری است.

سرمربی پیشین تیم جوانان بسکتبال ایران با بیان اینکه فاصله بسکتبال آسیا با دیگر قاره ها در دفاع است، تصریح کرد: در آسیا عمده تیم ها دفاع خوبی ندارند و بیشتر برنامه هایشان روی حمله است. بسکتبال آسیا عمدتا دفاع تنبلی دارد و این در حالی است که در دیگر قاره ها تیم ها برنامه های به مراتب بیشتری برای دفاع و نتیجه گیری از این فاکتور تعیین کننده دارد. چون طبیعی است که با داشتن دفاع خوب بهتر و راحت تر می توان حمله کرد.

کیانی با تاکید بر اینکه از زمان ورود باورمن به بسکتبال ایران و به خصوص طی دو، سه ماه گذشته دفاع تیم ملی خیلی بهتر از قبل شده است، یادآور شد: نتایج به دست آمده در مسابقات اخیر و از جمله قهرمانی در تورنمنت اطلس اسپورت گویای همین مساله است. در جریان تمام دیدارهای تدارکاتی برگزار شده ملی پوشان برنامه دفاعی منسجم تری داشتند و این نشان می دهد که تیم ملی ایران در دفاع به یک تکامل رسیده و فاصل خود را با دیگر قاره ها نزدیک تر کرده است. اگر این روند به همین منوال ادامه پیدا کند برای ۴ سال آینده و مسابقات جهانی ۲۰۱۹ که هدف اصلی فدراسیون بسکتبال است یک تیم جنگنده با دفاع کامل خواهیم داشت.

وی در بخش دیگری از گفتگو با خبرنگار مهر تاکید کرد: کار دفاع چند برابر حمله به آمادگی بدنی و انرژی جوانی نیاز دارد. امروز بسکتبال ایران نسبت به سال های پیش دفاع بهتری دارد اما هنوز برای رسیدن به سطح دفاع دیگر قاره ها باید کار کنیم.

کیانی همچنین در مورد نتیجه ای که تیم ملی بسکتبال می تواند از مسابقات گزینشی المپیک به دست بیاورد، گفت: باید بپذیریم در این رقابت ها شانس کرواسی، یونان و ایتالیا خیلی بیشتر از ایران است اما این به معنای ناامیدی نیست بارها در بسکتبال شگفتی رقم خورده است ونتایجی به دست آمده که بالاتر از انتظارات بوده است.

این کارشناس بسکتبال تاکید کرد: در گروه ایران، یونان جزو تیم های خوب جهان است، کرواسی و ایتالیا هم تیم هایی هستند که می توانند به طور مستقیم راهی المپیک ریو شوند شاید این تیم ها تقریبا برای ما ناشناخته باشند اما خوشبختانه باورمن از آنها شناخت کافی دارد و همین می تواند کمک بزرگی برای ملی پوشان ما باشد در مجموع اینکه امیدوارم بازیکنان تیم ملی بسکتبال قبل از هر چیز بازی شایسته ای انجام دهند. اگر این بازی شایسته منجر به صعود شد که بسیار ایده آل است اگر هم چنین نتیجه ای رقم نخورد از واقعیت ها دور نشده ایم.

منبع :http://www.mehrnews.com/news/3698067/%D8%AA%D9%88%...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از زهرا تارقیان

سرمربی تیم یونان: ایران تیم خطرناکی است
واکنش انصاریفرد به بازگشتش به فوتسال/ فقط مشاور نماینده قم هستم
یزدانی المپیک را نشانه رفته است/امید زیادی به آزادکاران وجود دارد
رحمتی محروم است حسینی مصدوم/ شرایط پیچیده در قفس توری استقلال
مربیان تیم های حاضر در هفته سوم به سوالات خبرنگاران پاسخ می دهند
غفور: مردم والیبال را تنها نمی‌گذارند/ نتایج تیم ملی با توجه به شرایط طبیعی بود
بوفون پیراهن را با کدام بازیکن تعویض کرد؟
حسینی: خوشحالم که به پرسپولیس برگشتم/ هواداران نتیجه می‌خواهند
مظلومی: آقایانی که به من و قلعه‌نویی خیانت کردند به منصوریان هم می‌کنند/ نقاب از چهره برخی‌ها برداشته می‌شود
پیشرفت در مذاکرات برای پیوستن علی کریمی به دینامو زاگرب کرواسی
جزینی: نمی‌توانیم در المپیک با معجزه و شانس موفق باشیم
ویلموتس: پس از شکست مقابل ایتالیا به اوج برگشتیم
منصوریان: کنعانی زادگان ۱۰ روز در اختیار کادر پزشکی است/ ابراهیمی در ایران فقط برای استقلال بازی می‌کند
رکابزن تیم ملی مورد جراحی قرار گرفت
فرنگی‌كاران ایران با ۴ مدال طلا و برنز به كار خود خاتمه دادند
«کریستیانو رونالدو» رکورد بازی ملی «لوییس فیگو» را شکست
کولج گزینه مدنظر پرسپولیسی‌ها دیرتر به ایران می‌آید
فروتن گل آرا مقابل بوكسور تونسي به پيروزي رسيد
تاج: اولویت باید بازنگری در آیین نامه نقل و انتقالات باشد
بهترین شرایط را برای تیم ملی فراهم می کنیم