جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

کونته راز جدایی‌اش از ایتالیا را فاش کرد

کونته راز جدایی‌اش از ایتالیا را فاش کرد

کار آنتونیو کونته به عنوان سرمربی تیم ملی ایتالیا شب گذشته (شنبه) با شکست شاگردانش در ضربات پنالتی بازی‌شان برابر آلمان در مرحله یک چهارم نهایی یورو 2016 به پایان رسید و او یک هفته دیگر عازم لندن می‌شود تا کار جدیدش را به عنوان سرمربی چلسی آغاز کند.

کونته در شرایطی از آتزوری جدا می‌شود که به سبب پیشرفت چشمگیری که تیمش در یورو نشان داد بسیاری از هواداران ایتالیا حسرت نماندن او در این تیم را می‌خورند. او اما می‌گوید که شرایط برای ادامه دادن به همکاری‌اش با فدراسیون فوتبال ایتالیا مهیا نبوده است.

کونته گفت: من تصمیم خود برای ترک ایتالیا را چند وقت پیش گرفتم. این را انکار نمی‌کنم که در مقطعی من دوست داشتم از فرصتم برای ادامه دادن به کارم در این تیم استفاده کنم با این حال اتفاقاتی در این تیم برای من رخ داد که نمی‌توانستم چشمم را روی آنها ببندم. راستش را بخواهید من هیچ حامی در این تیم نداشتم، حتی خبرنگاران. همیشه شرایط طوری بود که انگار همه با من سر جنگ دارند. من همیشه به تیم خدمت کردم نه به خودم.

سرمربی پشین یوونتوس تأکید کرد: بعضی مردم دوست داشتند که برایم دردسر بسازند و مزاحمت ایجاد کنند. من هرگز احساس نکردم که در تیم ملی کسی مرا حمایت می‌کند. فقط رئیس فدراسیون بود که از من حمایت می‌کرد اما آن هم فقط در یک مقطع خاص بود. من تصمیم را برای رفتن گرفته‌ام و از این بابت هم ناراتم. امیدوارم کاری که ما انجام دادیک سنگ بنایی شود که موفقیت‌های بعدی بر پایه آن شکل بگیرد و در آینده به تیم ملی بیشتر بها داده شود.

مشکلاتی که کنته به آنها اشاره داشت، نبرد دائمی‌آش با باشگاه‌ها برای آزاد گذاشتن ملی‌پوشان خود جهت شرکت در تمرینات تیم ملی ایتالیا بود، چیزی که فدراسیون فوتبال ایتالیا هم برای محقق شدنش به کونته کمک فراوانی نمی‌کرد. فدراسیون فوتبال ایتالیا حتی به درخواست کونته برای جلو کشیدن زمان برگزاری فینال کوپا آمه‌ریکا میان تیم‌های میلان و یوونتوس که بیشترین نماینده را در تیم ملی ایتالیا داشتند، عمل نکرد و این بدان معنا بود که تعدادی از مهره‌های اصلی ایتالیا مجبور شدند دیرتر از سایرین تمرینات‌شان را آغاز کنند. در واقع یورو 2016 اولین تورنمنتی بود که کونته به سبب آن توانست بیش از چند روز با شاگردانش تمرین کند.

کونته درباره اینکه چه شد که چلسی را به عنوان تیم بعدی‌اش انتخاب کرد هم گفت: زمانی که تصمیم به قطع همکاری با فدراسیون فوتبال ایتالیا گرفتم، به رئیس (تاوکیو) خبر دادم و بعد از آن هم این فرصت فوق‌العاده برای هدایت چلسی دست داد و من هم آن را قبول کردم. آینده من بازگشت به فوتبال باشگاهی است. تا چند روز دیگر فصلی جدید آغاز می‌شود و من ترجیح می‌دادم که قبل از کار جدیدم هیچ مرخصی نداشته باشم اگر این به معنای پیشروی تیمم در یورو بود. حالا یک هفته زمان دارم تا این تلخی این شکست را از یاد ببرم و کار جدیدم را آغاز کنم. می‌دانم که کار سختی است اما من این نوع چالش‌ها را دوست دارم.

منبع :http://www.mashreghnews.ir/fa/news/598253/کونته-را...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب