جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

رضاییان: نامرد نیستم، پرسپولیسی‌ام

حسین عباسی 7 سال پیش
رضاییان: نامرد نیستم، پرسپولیسی‌ام

به گزارش "ورزش سه"، رضائیان که از ترکیه به ایران برگشته تا کارهای نهایی اش را از انجام بدهد و خود را به تمرینات پیش فصل ریزه اسپور برساند در این مصاحبه از هواداران پرسپولیس می خواهد که او را اینچنین بی رحمانه قضاوت نکنند. صحبت های رامین رضائیان را با هم مرور می کنیم:


پرسپولیس من را می خواست اما ...


اینکه گفتم پرسپولیس من را نمی خواست منظورم این بود که برداشت من از رفتار و صحبت های مدیران پرسپولیس این است که علاقه ای به همکاری با من ندارند البته من بازیکن ملی پوش پرسپولیس بودم و قطعا آنها می خواستند امسال هم با هم باشیم اما اتفاقاتی افتاد که من فکر کردم شاید واقعا تمایلی به همکاری نیست. مثلا مبلغ 30 میلیون تومان که برای همه بازیکنان ریختند اما برای من نه یا بندی که به جدایی من رای می داد اما باشگاه پرسپولیس به آن بی توجه بود. شما قبول کنید که سخت است من بپذیرم باشگاهی به بزرگی پرسپولیس نسبت به بندی که در قرارداد من است بی تفاوت باشد. همه این چیزها من را به این نتیجه رساند که شاید آقای برانکو تمایلی به حضور من در این فصل ندارد.


ماجرای قرارداد دو ساله من با پرسپولیس


من سال گذشته زمانی که می خواستم به پرسپولیس بیاییم شرط اولم یکساله بستن قرارداد بود در آن زمان آقای طاهری به من گفتند باید دو ساله ببندم اما من مصر بودم که قراردادم یکساله باشد، با هم صحبت کردیم و این بند را به قراردادم اضافه کردم تا بتوانم اگر پیشنهادی بود برای پیشرفت فوتبالم از پرسپولیس جدا شوم حتی آقای طاهری می تواند شهادت بدهد در آن جلسه من 3 بار از نشست بیرون آمدم و بحثمان به مشکل خورد اما دوباره با حسن نیت ایشان این قرارداد دو ساله شد. در همان وقت به من قول شفاهی دادند که اگر پیشنهاد اروپایی داشتم به من کمک می کنند تا من برای پیشرفت فوتبالم از پرسپولیس جدا شوم. این را هم بدانید که من در آن زمان پیشنهادی مالی بهتری به نسبت پرسپولیس داشتم اما فقط بخاطر هواداران پرسپولیس و برای اینکه در فوتبالم قدمی رو به جلو بردارم پرسپولیس را انتخاب کردم.


من را جلوی مردم قرار ندهند


چیزی که من را خیلی متاسف می کند این است که باشگاه پرسپولیس قصد دارد من را جلوی مردم قرار بدهد. من از آقای طاهری و این باشگاه خاطرات خوبی دارم و دوست ندارم رابطه خوب یکساله گذشته ما به این شکل تمام بشود. حقیقتش این است که در تمام دنیا وقتی چنین اتفاقی رخ می دهد دو طرف سعی می کنند که کار را به خوبی و خوشی به پایان برسانند چون دنیا در این لحظه به پایان نمی رسد چه بسا من سال دیگر یا دو سال دیگر یا در زمانی که هیچ کس فکرش را نمی کند به پرسپولیس بیایم. بنابراین چرا باید پل های پشت سرمان را خراب کنیم؟ من جایی خواندم که آقای طاهری گفته بودند به رامین رضائیان 110 میلیون تومان پول دادم و او رفت یک ماشین مدل بالا خرید در صورتی که قیمت ماشین ما بالای 700 میلیون تومان بود و با پولی که پرسپولیس به من داد نمی توانستم آن ماشین را خریداری کنیم و هزینه خرید آن خودرو از اندوخته چند سال من بود. البته این را هم بگویم که بعد از مدتی این خودرو را فروختم چون احساس کردم هواداران پرسپولیس از اینکه من با یک ماشین گرانقیمت تردد کنم خوشحال نیستند.


موضوع جریمه من


باشگاه پرسپولیس اعلام کرده که من جریمه شدم و بنابراین پول این فصل من را کامل پرداخت کرده. این یک موضوع خیلی عجیب است چرا که من 28 بازی برای پرسپولیس بازی کردم و هیچ وقت هم صحبتی از جریمه شدن من نبوده است. آیا شما شنیده اید که بحثی رسانه ای درباره جریمه شدن رامین رضائیان مطرح شده باشد؟ پاسخ منفی است بنابراین من فکر می کنم این مساله نادرست است و قابل اثبات هم نیست.


آقای طاهری این صحبت ها را نکنید


من از آقای طاهری خواهش می کنم که صحبت هایی که در شان و جایگاه من نیست را به زبان نیاورند. همانطور که گفتم بهتر از است این داستان به خوبی و خوشی تمام بشود نه با شکلی که باعث عصبیانیت شدید طرفداران شده. به هر حال بخشی از حرف هایی که بین ما مطرح شده بعد از گذشت زمان فراموش شود و چیزی که می ماند عشق و علاقه بین طرفین است. من مطمئنم طرفداران شاید از دست من عصبانی اند اما دوباره به قلب آنها باز خواهم گشت کما اینکه آنکه تعصب خودم را هم قبلا به پرسپولیس نشان دادم و این چیزی نیست که از ذهن آنها دور بماند.


من نامرد نیستممن بازیکن نامردی نیستم که تیمم را تنها بگذارم. بنابراین وقتی دیدم پرسپولیس این فصل حسین ماهینی را به عنوان دفاع راست انتخاب کرده با خیال راحت تری به فکر ادامه کارم به ترکیه افتادم. حسین ماهینی بازیکن ممتازی است و بزرگتر من است و سابقه حضور در تیم ملی دارد و امسال بازی خوبی را برای پرسپولیس انجام خواهد داد و مردم از او راضی خواهند بود. به نظر من باید به این نکته توجه کنید اینکه پرسپولیس همانطور که آقای برانکو گفته پرسپولیس در جناح راست هیچ مشکلی نخواهد داشت.


دست هواداران را می بوسم


شاید ما با شرایط خوبی از پرسپولیس نرفتیم و جدایی ما به این شکل درست نبود اما اگر قطعا به باشگاه می رفتم آنها به ما اجازه خروج نمی دادند در حالی که آقای ترکاشوند و آقای طاهری قبلا به من گفته بودند که به من کمک خواهند کرد تا به پیشرفت فوتبالم کمک بشود. این را هم بگویم که فوتبالیست های ایرانی همه آرزویشان است که از ترکیه یا از اروپا پیشنهاد داشته باشند و شما نباید باور کنید که من در فلان تیم می مانم اگر کسی پیشنهاد دارد اول رو کند و بعد صحبت از ماندن در باشگاه مورد علاقه اش بکند.


از آقای برانکو هم ناراحتم


آقای برانکو گفتند من بین پول و پرسپولیس پول را انتخاب کرده ام در حالی که این حرف اشتباه است من قطعا در پرسپولیس می توانستم پول بیشتری به نسبت باشگاهی که در آن فعالیت می کنم بگیرم. به نظر من اینکه من را مقابل مردم بگذارند کار درستی نیست حتی از سوی آقای برانکو. ایشان زحمت زیادی در فصل گذشته برای من کشیده است. من با پول به پرسپولیس نیامدم که به خاطر پول از این تیم بروم و همانطور که گفتم و سند آن نیز موجود است فصل گذشته پیشنهادات مالی بالاتری داشتم که آنها را به خاطر نام پرسپولیس رد کردم.


نمی دانستم در بین هواداران محبوب هستم


از هواداران پرسپولیس هم تشکر می کنم و دست تک تک شان را می بوسم. امیدوارم مرا ببخشند و می دانم که حق با تک تک آنهاست و کار من حرفه ای نبود ولی ای کاش جای من بودید، چیزهایی دیدم و لمس کردم که شما از آن بی خبر هستید. افتخار می کنم پیراهن با ارزش پرسپولیس را بر تن کردم و به اروپا رفتم. من پیراهن استقلال را به تن نکردم که اینگونه برخی ها ناراحت شده اند و نمی دانستم اینقدر در بین هواداران محبوب هستم که اینگونه باعث رنجش آنها شدم وگرنه تصمیم دیگری می گرفتم و امیدوارم همه مرا ببخشند و قول می دهم نماینده خوبی برای پرسپولیس باشم.


برخورد خوب آقای کارامان


سرمربی تیم ریزه اسپور من را قبول دارد و این یک قوت قلب برای من است. ما قرار بود قراردادمان را در تهران ببندیم اما وقتی که به ترکیه رفتیم دیدم که همانجا کارمان را تمام کنیم بهتر است. ایشان بازی های من و مهدی طارمی را به دقت دیده بود و در جلسه باشگاه آنالیز کاملی از شکل بازی من و مهدی را در اختیارمان گذاشتند و گفتند که ما با توجه به بازی رو به جلوی شما قصد کرده ایم که شما را به خدمت بگیریم. آقای کارامان گزینه گالاتاسرای هم بوده و از مربیان معروف فوتبال ترکیه محسوب می شود و برای من افتخار است که زیرنظر ایشان کار کنم.


ریزه اسپور تیم مطرحی در ترکیه است


تیم ریزه اسپور شهر رئیس جمهور ترکیه است و قبلا هم آقای دنیزلی تیم را هدایت کرده و تیمی است بدون بدهی مالی و با امکانات خیلی خوب و یک سرمربی معروف در ترکیه و همه این ها دلایلی بود که من این تیم را انتخاب کنم. انشااله که در ترکیه امسال نمایش خوبی از خودمان نشان خواهیم داد و مایه آبروی هواداران پرسپولیس خواهیم شد که از همین جا دستشان را می بوسم. من از پیراهن مقدس پرسپولیس رفتم به تیمی که جایگاه طلبی های زیادی دارند و امیدوارم دلخوری ها با بازی هاخوب من و مهدی به زودی از بین برود.


مسوولان ریزه اسپور نگذاشتند با پیراهن پرسپولیس عکس بگیرم


من زمانی که قراردادم را امضا کردم باز هم قلبم برای پرسپولیس می تپید و همانطور که دیدید با پیراهن این تیم نیز عکس انداختم. اما مسوولان ریزه اسپور اجازه ندادند در محل قرارداد عکس بیندازم که مجبور شدم بیرون ساختمان این کار را بکنم. هواداران بدانند تمام احساسم متعلق به پرسپولیس است و همه اشک هایم برای این تیم واقعی بود. شرایط سنی ام به گونه ای بود که باید از فرصت برای حضور در اروپا استفاده می کردم و خوشحالم از پرسپولیس به اروپا رفتم.


برایم دعا کنیداز همه 40 میلیون هوادار پرسپولیس می خواهم که من را دعا کنند چون اگر آنها نبودند و اگر پرسپولیس نبود رامین رضائیان هم نبود. از همه آنها می خواهم که من را حلال کنند این یک رفتار حرفه ای بود که به هر حال یک فوتبالیست باید در مواقع حرفه ای عمل کند همانطور که مثلا آقای بنگر کاپیتان پرسپولیس که مورد علاقه هواداران با نظر آقای برانکو جایی در این تیم ندارد یا مثلا سیدجلال حسینی که پارسال آقای برانکو او را نمی خواست و امسال او به پرسپولیس آمده است. موضوع ما هم همین است ما برای پیشرفت در حرفه خودمان به ترکیه رفته ایم.


رفتار با کریم باقری روی تصمیم من تاثیر داشت


آقای باقری یکی از اسطوره های پرسپولیس است که فصل گذشته هم خیلی زحمت کشید. ما اتفاقاتی افتاد که جدا شدیم اما اکنون می بینیم که آقای باقری را هم آقای طاهری نمی خواهد. این مسائل سلیقه ای است اما وقتی آن برخورد را دیدم گفتم شاید ما را هم اینگونه نخواهند.


پیغام من برای علی کریمی


آقای علی کریمی کارهای من قلبی بود و این را همه می دانند. دلخوری آقای کریمی از من و مهدی را متوجه شدم ولی امیدوارم با عملکردمان در آینده باعث رفع دلخوری ایشان بشویم. البته آقای کریمی از ما دلخور باشد چیزی از عشق ما نسبت به ایشان کم نمی کند چون من ایشان را دلی و شدید دوست دارم و اگر صحبتی هم مطرح می شود قطعا حکمتی پشت سر آن است. من باز هم از آقای کریمی متشکرم که در دوران حضورمان در پرسپولیس از ما حمایت کرد و پشت سر کل تیم بود.


از علی دایی متشکرم


علی دایی با انتشار یک پست در اینستاگرامش از مردم خواسته بود که دست از توهین ما بردارد و من باز هم از ایشان که بزرگ فوتبال ماست متشکرم که شرایط ما بازیکنان را درک کردند. در نهایت امیدوارم هواداران پرسپولیس حمایتشان را از ما دریغ نکنند که ما به نفس آنها محتاج هستیم.

منبع :http://www.varzesh3.com/news/1337992/%D8%B1%D8%B6%...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از حسین عباسی

سجادی:افشارزاده سرپرست است
تدبیر درست سرمربی استقلال
وحید امیری مهاجم قاتل می‌شود؟
تصمیم کادر فنی استقلال پس از رصد داده های جی پی اس
احمدرضا عابدزاده :متاسفم مردم به خاطر دو خارجی به جان هم افتادند
سفیر ایران در ارمنستان در تمرین استقلال حضور پیدا کرد+عکس
چراغ سبز چلسی به اتلتیکو برای بازگرداندن کاستا
پیکان تا فردا به آندو مهلت داد
آل‌نعمه: خبرهای خوبی درباره نفت می‌شنوید
صانعی: بازیکنان در مسابقه به آمادگی می‌رسند
خوشحالم یک سال دیگر پیراهن آبی می‌پوشم
نقش پررنگ خسرو در استقلالی ماندن امید(عکس)
پشت پرده تمدید قرارداد امید ابراهیمی چه بود؟
نوراللهی برای نیمکت نشینی مهیا نمی‌شود
سیمئونه: پس از فینال احساسی صحبت کردم
برند کرواس تماشاگر ویژه تیم ملی
مارادونا: همچنان در مورد انگلیس اغراق می‌شود
کریمی از امروز در تمرینات دینامو زاگرب
خداحافظی سردار آزمون جنجال ساز شد
شهباززاده می‌تواند یکطرفه قراردادش را فسخ کند