جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

حضور تیم ملی بسکتبال در انتخابی المپیک «تدارکاتی» نباشد

حضور تیم ملی بسکتبال در انتخابی المپیک «تدارکاتی» نباشد

کارشناس بسکتبال با تاکید بر اینکه تیم ملی نباید از فرصت ایجاد شده برای رویارویی با تیم های مدعی حاضر در رقابت های گزینشی المپیک به راحتی بگذرد، گفت:حضور ایران در این رقابت ها تدارکاتی نباشد.

عنایت‌الله آتشی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه اگر تیم ملی بسکتبال در مسابقات انتخابی المپیک موفق به کسب سهمیه شود افتخار بزرگی رقم خواهد خورد، اظهار داشت: کسب سهمیه بهترین نتیجه‌ای است که از این رقابت‌ها می‌توانیم داشته باشیم، اما نباید به خاطر آن خیلی موارد دیگر نادیده گرفته شود و بدین ترتیب فرصت حضور در این رقابت‌ها و تجربه‌ای که می‌توانیم از آن به دست بیاوریم، به راحتی نادیده گرفته شود.

وی در این رابطه ادامه داد: مسابقات انتخابی المپیک در تورین ایتالیا فرصتی است برای بسکتبال ایران تا با تیم‌های بزرگ و مدعی جهان رقابت کند. تیم‌هایی که به لحاظ جایگاهی که در بسکتبال جهان دارند و با توجه به امکانات محدود بسکتبال ما، دعوت کردن از آنها برای سفر به ایران جهت انجام دیدار غیرممکن است و احتمال اینکه با این تیم‌ها در قالب رویدادهای دیگر هم فرصت رویارویی پیدا کنیم، خیلی کم است.

این کارشناس بسکتبال تاکید کرد: بنابراین باید از حضور در مسابقات گزینشی المپیک و فرصتی که برای رویارویی با تیم‌های مدعی شرکت‌کننده در این رقابت‌ها ایجاد شده است، بهترین استفاده را ببریم. این مسابقات یک کلاس آموزشی در بالاترین سطح است و نباید به راحتی از کنار آن گذشت.

آتشی در مورد اینکه ایران تا چه حد شانس کسب سهمیه از مسابقات انتخابی المپیک را دارد، تصریح کرد: شانس همیشه هست، اما حد و حدود دارد. در این رقابت‌ها همه تیم‌ها به اندازه توانایی و جایگاه خود به دنبال شانس کسب سهمیه هستند و تیم ما هم از این قضیه مستثنی نیست، اما به هر حال باید توجه داشت که رقیبان ما حریفانی بزرگ هستند که از جایگاه بالایی در بسکتبال جهان برخوردارند.

وی خاطرنشان کرد: یونان از جمله تیم‌های قدر به حساب می‌آید که از نظر باشگاهی و ملی جایگاه بالایی در بسکتبال دنیا دارد، البته طی سال‌های گذشته به دلیل برخی مسائل اقتصادی، بسکتبال یونان تا حدی دچار افت شد، اما با این اوصاف همچنان مدعی است. ۷ بازیکن یونان بالای ۲ متر قد دارند و خیلی از آنها در لیگ آمریکا شاغل هستند.

آتشی همچنین در مورد مکزیک دیگر حریف تیم ملی بسکتبال در رقابت‌های ملی المپیک گفت: این تیم در مسابقات آمریکا تنها با یک شوت به پرتولیکو باخت و نایب قهرمان شد. بازیکنان برجسته‌ای در بسکتبال مکزیک حضور دارند مثل آیوان که قطعا می‌تواند ملی‌پوشان ما را در پست ۵ دچار مشکل کند.

این کارشناس بسکتبال تاکید کرد: در هر صورت ایران هم مثل همین تیم‌های مدعی برای کسب سهمیه المپیک شانس دارد. پس باید عملکرد بازیکنان به گونه‌ای باشد که نشان دهد بی‌جهت به این مرحله از مسابقات نرسیده‌اند. حضور ایران در رقابت‌های انتخابی المپیک به صورت تدارکاتی نباشد و با قاطعیت و قدرت مقابل حریفان قرار بگیرد.

عنایت‌الله آتشی تاکید کرد: همین که تیم ملی بسکتبال در مسابقات پیش‌رو بتواند خوب بازی کند و حتی یک مرحله صعود داشته باشد، یک توفیق بزرگ به حساب می‌آید. باید در این رقابت‌ها سعی شود جایگاه بسکتبال ایران خیلی بهتر از قبل به جهان نشان داده شود.

منبع :http://www.mehrnews.com/news/3698207/%D8%AD%D8%B6%...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از مجید رضا ضابطیان حسینی

حامد حدادی: حساسیت بازی باعث از بین رفتن تمرکزمان شد
افسران امنیتی در باشگاه‌ها چه می‌کنند/ بوقچی‌هایی ایستاده با مشت!
تنها‌ترین تیم ملی تاریخ میان رقبای تا دندان مسلح/ مثل کودک سرراهی
بی‌صبرانه منتظر تجربه بازی در تهران هستم/ حریفان بزرگی داریم
تیم صربستان بامداد پنجشنبه وارد تهران می‌شود
ما در زمان انفجار در فرودگاه نبودیم/ در ترکیه ماندیم تا کارهای اقامت مان را انجام دهیم
هالگریمسون: دفاع ما عالی بود/ شایسته پیروزی مقابل انگلیس بودیم
هازارد: هنوز اتفاقی رخ نداده، تازه اول راه هستیم
په‌په: با تواضع، تلاش و روحیه پرتغالی بر کرواسی غلبه کردیم
جلالی: فردا با تیموریان برای پیوستن به پیکان صحبت می‌کنیم/ شاید در آینده برای جذب نکونام وارد عمل شویم
شهنازی: با دو باخت نمی‌توانیم بگوییم والیبال مشکل دارد/بودجه به زودی واریز می‌شود
هامرن: زلاتان خاص است،مثل او دیگر نمی‌آید/امید زیادی برای صعود داشتیم
چراغپور: برخورد مناسبی با حرف فنی کی‌روش نداشتیم/ برخی از تقابل برانکو و کی‌روش سود می‌برند
شرط امیدوارکننده در قرارداد طارمی/مشتری مهاجم پرسپولیس«پائوک»نیست
تیم بسکتبال ایران قهرمان تورنمنت اطلس اسپرت شد
مدافع استقلال به نفت آبادان پیوست
هیات‌مدیره باشگاه فولاد خوزستان تغییر کرد
کونته: به سوئد حتی یک موقعیت هم ندادیم/ایتالیا با انگیزه است و باز هم برنده می‌شود
گفتگوی طاهری با برانکو در خصوص آخرین وضعیت نقل و انتقال
ساتکمپ امتیازآورترین بازیکن دیدار برزیل و ایران شد