جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

فقط رئالی‌ها در یورو 2016 پنالتی خراب کردند

شیما نظری 7 سال پیش
فقط رئالی‌ها در یورو 2016 پنالتی خراب کردند

به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از آس، رئال‌ مادرید پس از شکست اتلتیکومادرید، قهرمان این فصل لیگ قهرمانان اروپا شد. قهرمان این بازی در ضربات پنالتی‌ مشخص شد و لوکاس واسکس، سرخیو راموس، مارسلو و گرت بیل و کریستیانو رونالدو ضربات خود را به گل تبدیل کردند. چهار بازیکن آن دیدار، در یورو 2016 فرانسه حضور دارند. واسکس تاکنون به میدان نرفته است و گرت بیل نیز تاکنون برای ولز پنالتی‌ نزده است.

تا امروز، 6 پنالتی‌ در یورو 2016 گرفته شده است و تنها دو بازیکن نتوانستند پنالتی‌های خود را گل کنند. این دو نفر بازیکنان رئال‌ مادرید یعنی رونالدو و راموس بودند. هر دو پنالتی‌ برای کسب پیروزی دو تیم پرتغال و اسپانیا، تعیین کننده بود.

از سوی دیگر، بازیکنانی بودند که پنالتی‌هایشان را وارد دروازه حریفان کردند. بوگدان استانچیو دو گلی که رومانی در یورو به ثمر رسانده است را از روی نقطه پنالتی وارد دروازه تیم‌های فرانسه و سوییس کرده است؛ هرچند که این دو گل برای حضور رومانی در مرحله یک هشتم نهایی کافی نبود. ناسید نیز با پنالتی که برابر کرواسی به ثمر برساند. در این دیدار کروات ها با دو گل پیش بودند اما در نهایت دو بر دو مساوی شدند. یکوردسون با گلی که از روی نقطه پنالتی‌ به ثمر رساند، ایسلند را برابر مجارستان پیش انداخت. این دیدار با تساوی به پایان رسید.

رونالدو در دقیقه 79 مقابل اتریش پشت ضربه پنالتی ایستاد و آن را به تیر دروازه کوبید. در نهایت نتیجه‌ بازی تغییری نکرد و بدون گل به پایان رسید. پرتغال با این نتیجه‌ از دو بازی، دو امتیاز کسب کرد. دیشب (سه‌شنبه) در بازی تیم‌های کرواسی و اسپانیا، سرخیو راموس فرصت داشت تا اسپانیا را پیش بیاندازد تا جایگاه نخست اسپانیا را تثبیت کند اما سوباسیچ در حالی ضربه به مدافع اسپانیایی را مهار کرد که دو متر جلو آمده بود. ادوارد، داور این دیدار باید اعلام می‌کرد دوباره پنالتی‌ تکرار شود اما این کار را نکرد. در نهایت پریشیچ گل پیروزی را برای کرواسی به ثمر رساند تا کرواسی به عنوان تیم نخست صعود کند.

بازیکنان مادریدی در ضربات پنالتی‌ یورو بدشانس بودند و با دو اشتباه باعث شدند که تیم‌هایشان سه امتیاز کامل را کسب نکند.

منبع :http://isna.ir/service/Sports

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب