جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

واکنش تند سرپرست پیشین تیم ملی به اظهارات مشتری باشگاه صبا

میثم خزائی 6 سال پیش
 واکنش تند سرپرست پیشین تیم ملی به اظهارات مشتری باشگاه صبا

سرپرست پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان ادعاهای مشتری خرید امتیاز باشگاه صبای قم را بی‌اساس دانست و او را فردی خواند که به‌دنبال بهره‌برداری از نام و اعتبار علی دایی بوده است.

به گزارش وبسایت نود ، احمد ابراهیمی، سرپرست پیشین تیم ملی در گفت‌وگویی پاسخ گزینه خریداری باشگاه صبای قم را داد که مشروح آن در زیر می‌آید:

* اظهارات جواد شهبازی را خواندید؟

خواندم و متعجب شدم. تعجب من از این همه اعتمادبه‌نفس اوست!

* چرا؟ اصلاً شما شهبازی را از کجا می‌شناختید؟

من او را نمی‌شناختم. او چندین ماه بود که سراغ من می‌آمد و می‌گفت دنبال خرید یک باشگاه است. اصرارش هم این اواخر روی صبای قم بود. شهبازی تأکید داشت برند نام علی دایی او را در اهداف اقتصادی‌اش کمک می‌کند.

* خب او سراغ شما آمد. شما چه کاری انجام دادید؟

من به علی دایی اطلاع دادم و دایی با وجود اینکه با حامی مالی قبلی صبای قم به اختلاف خورده بود، اما به من گفت اخلاقاً اولویت با گروه هواپیمایی زاگرس است که سال قبل هزینه کرده‌اند، ولی در هرحال من تصمیم‌گیرنده نیستم و به استانداری قم مراجعه کنید.

* دایی از قبل شهبازی را می‌شناخت؟

اصلاً و ابداً. کلاً دایی دو بار همین اواخر شهبازی را دید و در همان دوبار هم به من گفت رفتارهای این آدم مشکوک است.

* به تشکیک دایی هم می‌رسیم. شما به استانداری رفتید؟

بله. دیداری با استاندار داشتیم و با توجه به دولتی بودن صبای قم قرار شد روال قانونی طی شود. بحث واگذاری مطلقاً کذب است. قیمت‌گذاری اولیه ارزش سهام باشگاه را ۱۰ میلیارد و چهارصد میلیون برآورد کرده و اصلاً من نمی‌دانم عدد ۹ میلیارد امانتی از کجا استخراج شده است. ما رفتیم و قرار شد شهبازی در قدم اول با بازیکنان فصل قبل تسویه حساب کند و بعد کار شروع شود.

* اولین دیدار او و علی دایی قبل از رفتن به استانداری بود؟

نه. دایی گفت شاید استانداری به‌هر دلیلی این موضوع را تأیید نکند. بعد از تأیید اولیه اگر شهبازی خواست مرا ببیند ایرادی ندارد. ما در برگشت از قم که چند روز قبل از ماه مبارک رمضان بود، ناهار به رستوران فودکورت علی دایی در مجتمع ارگ رفتیم و ناهار میهمان علی آقا بودیم. همان‌جا صحبت‌های اولیه شد و شهبازی به دایی گفت که به‌خاطر شخص او سراغ صبای قم آمده است. همان‌جا هم چند بار تلفن شهبازی زنگ خورد و مدعی بود پشت خط آقای مونسان رئیس منطقه آزاد کیش است و به او می‌گفت که الان کنار علی دایی هستم. همان‌جا هم مکرر از فرد پشت خط می‌پرسید شرکت من ثبت شد؟

* با دایی چه صحبت‌هایی مطرح شد؟

شهبازی از علی دایی خواست بدون هراس از مسائل مالی یک تیم مدعی ببندد و دایی هم شرط اولیه را تسویه مطالبات بازیکنان فصل قبل ذکر کرد که شهبازی گفت مشکلی از این بابت وجود نخواهد داشت و برای فصل بعد هم تا میانگین ۳۰ درصد پیش پرداخت قراردادها را یک‌جا با مطالبات قبلی پرداخت می‌کند. خودش گفت تا دوشنبه ۱۶ میلیارد تومان واریز می‌کنم که بدهی‌های قبلی را هم پرداخت کنید.

* چه شد که دایی به موضوع شک کرد؟

دایی آدم باهوشی است. همان‌جا همه اطلاعاتی که شهبازی از خودش و کارش می‌داد را در ذهنش سپرده بود و بعد دوستانش را در امارات و ترکیه و مالزی بسیج کرد تا پیگیر صحت و سقم ادعاهای شهبازی و شرکت‌هایش باشند که متأسفانه همه آمارها منفی بود. مثلاً عکس دفتری که شهبازی مدعی بود در ترکیه دارد و آنجا کار نفتی انجام می‌دهد را دوستان دایی فرستادند که دفتر دیگری آنجا دایر بود. یعنی شرکت JSH که روی سربرگ آن مکاتبه می‌کرد یک شرکت کاغذی بود که ساختمان مورد نظر در سربرگ آن را هم پلیس چند وقت قبل پلمپ کرده بود.

* شهبازی گفته برنامه‌ای برای حضور علی دایی در صبا نداشته و قیمت این مربی بالاست ... .

این ادعا خیلی جالب بود. در نشست‌های اولیه با دایی او اصلی‌ترین دلیل حضورش در صبا را حضور دایی دانست. بعد دایی اصلاً مذاکره‌ای برای قرارداد تا حالا نداشته و تأکید کرده بود تا مطالبات بازیکنان پرداخت نشود در خصوص وضعیت خودش حرفی ندارد. این مبلغ‌های میلیاردی از کجا آمده است؟ بازیکنان همه به‌خاطر دایی آمده بودند و تیم طبق لیست دایی بسته شده است. در جلسه دوم دیدار شهبازی و علی دایی او بابت بستن این تیم خوب از دایی تشکر کرد. چگونه می‌شود که می‌گوید دایی در برنامه‌اش نبوده و نیست؟ من در برآورد بودجه به او گفتم کل کادر و تدارکات و پزشکی و رسانه حدود ۱۶ نفر می‌شوند که دو و نیم میلیارد هزینه برآوردی آنهاست. نمی‌دانم چهار میلیارد را از کجا آورده است؟

* اینکه باید تمرینات در قم باشد هم ادعای دیگر اوست.

اتفاقاً در جلسه اول دیدار با استاندار، استاندار این خواسته را مطرح کرد و شهبازی گفت به‌خاطر اینکه بازیکنان اغلب مقیم تهران هستند، رفت و آمد به قم منطقی نیست و تمرینات در تهران برگزار می‌شود. خود او پیگیر اجاره مجموعه صنایع دفاع بود و می‌خواست در تهران دفتر مرکزی باشگاه را دایر کند. من احساس می‌کنم این شهبازی که در رسانه‌ها حرف زده با شهبازی که ما دیدیم فرق می‌کند و یک نفر جدید است.

* قرار بود تمرینات صبا از ۲۹ خرداد شروع شود. چرا شروع نشد؟

یکی از دلایل شک دایی به رفتارهای شهبازی بود و البته از رشت و انزلی و زنجان هم دوستان فوتبالی تماس گرفتند و گفتند مراقب باشید گرفتار نشوید. ما هم تا زمانی که پولی وارد مجموعه نشود تمرینات را عقب انداختیم. به ما گفته بودند توانایی مالی شهبازی در حد اداره یک تیم محلی هم نیست و قطعاً ادعاهای اینگونه افراد را نهادهای نظارتی پیگیری خواهند کرد تا کسی به خاطر شهرت با سرنوشت فوتبالی‌ها بازی نکند.

* دفتر تهران دایر شد؟

این هم از آن ادعاها بود. بعد از چند روز که دفتر دایی در زعفرانیه را دید به من گفت بیایید همین دفتر را اجاره کنیم! اول دنبال خرید دفتر ۲۷ میلیاردی بود بعد می‌خواست دفتر خود علی دایی را اجاره کند. مکرر می‌گفت خارج از کشور هستم، بعد معلوم شد واقعیت نداشته است. وقتی به او گفتیم می‌گفت من دو پاسپورت دارم، آن وقت برای هزینه خروج از استان برخی بازیکنان جدید پول می‌خواستیم، نداشت. ۲۰ میلیون از دوستان علی دایی قرض کردیم و پول را واریز کردیم.

منبع :http://90tv.ir/news/266576/%D9%88%D8%A7%DA%A9%D9%8...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از میثم خزائی

پیروزی پرگل یاران آزمون و عزت اللهی مقابل تیم سابق خداداد عزیزی
آرزوی "سردار" برآورده شد
پیروانی: کی‌روش خواست بمانم و نخواستم رفیق نیمه راه باشم
کشوری فرد:فراهانی نمی‌تواند به نفت برود
گلیک به باشگاه موناکو پیوست
کونته: شاگردانم استثنایی بودند/ به تیم ملی ایتالیا باز می‌گردم
تلاش مسئولان باشگاه پرسپولیس برای حضور ماهینی در اوکراین
سه تصویر خاطره انگیز از تقابل های آلمان و ایتالیا
وضعیت ناخوشایند شفقتیان، پیشکسوت پرسپولیس
رونی با رکورد بکام برابری کرد
ارایه خدمات به باشگاه پاس ممنوع شد
رضائیان برای مذاکره به ترکیه رفت و طارمی را هم با خود برد!
چاگو در فولاد ماندنی شد
طارمی با پرسپولیس به اوکراین می‌رود
ملی‌پوشان پرسپولیس امروز هم به ایفمارک نرفتند
مدافع جدید سپاهان قرارداد رسمی خود را امضا کرد
تشکر ده خیا از منتقدانش
بسکتبال انتخالی المپیک؛ فهرست نهایی ایران مشخص شد
برهانی: استقلالی‌ها را ندیدم و بحث دلخوری وجود نداشت
محمد دایی: ادامه حضور علی دایی در صبا بعید است