جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

لبرون جیمز: به تیمم برگشتم تا قهرمانی را به خانه ببرم

مستوره کریمپور 7 سال پیش
لبرون جیمز: به تیمم برگشتم تا قهرمانی را به خانه ببرم

لبرون جیمز پس از قهرمانی کلیولند در بسکتبال آمریکا اظهار کرد به این تیم برگشته بود تا قهرمان NBA شود.

به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گزارش ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایسنا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و به نقل از سایت ESPN، در هفتمین بازی‌ از مسابقات فینال NBA، کلیولند کاوالیرز توانست مقابل گلدن استیت به پیروزی برسد و قهرمان این ر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بت‌ها شود. لبرون جیمز در این دیدار توانست عنوان بهترین بازیکن را بدست آورد.


این سومین بار است که لبرون جیمز با ارزش‌ترین بازیکن معرفی می‌‌‌‌‌‌‌شود. در هفت مسابقه فینال، جیمز به طور متوسط 29.7 امتیاز 11.3 ریباند و 8.9 پاس منجر به گل در هر بازی داشته است. او سومین بازیکنی است که در مسابقات فینال تریپل دابل می‌کند. پیش از این، جری وست در سال 1969 و جیمز درسی در سال 1988 موفق به انجام این کار شده‌ بودند.


کلایری ایروینگ، هم تیمی لبرون جیمز درباره او گفت: او بهترین بازیکن بر روی کره زمین است. خوشحالم که کسی مثل او کاپیتان تیم ماست. می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانم هم‌چنان از او چیزهایی یاد بگیرم. هنگامی که زمان کاپیتانی من فرا برسد، می‌توانم از شیوه جیمز کمک بگیرم. او تریپل دابل کرده است. بعضی‌ها هستند که منفی‌بافی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند اما برای او اهمیتی ندارد. برای من هم ندارد. مهم این است که قهرمان هستیم و تیم ما تاریخ‌ساز شده است.


جیمز که در سال 2014 دو باره به تیم کلیولند بازگشته است، درباره این پیروزی افزود: به دلایل خاصی به این تیم برگشتم. برگشتم تا قهرمانی را به شهرم بیاورم. می‌دانستم توانایی این کار را دارم. می‌دانستم که وقتی برگردم، اطلاعات لازم و توانایی‌های لازم را دارم تا به تیم کمک کنم در جایگاهی که هرگز نبوده قرار بگیرد. این تمام داستان است. قلبم، خونم و اشک‌هایم را برای این بازی گذاشتم.


تایرون لو، مربی کاوالیرز نیز پس از قهرمانی تیمش گفت: استعداد لبرون جیمز را می بیننید. او می‌تواند بازی را کنترل کند اما دلیل این که او شایستگی MVP (بهترین بازیکن زمین) را دارد، این است که او قلب بزرگی دارد. اتفاقات بزرگ برای آدم‌های بزرگ می‌افتد.


باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا نیز که در زمان برگزاری بازی در فرودگاهJoint Base Andrewos مریلند بود، دقایق آخری بازی را در این فرودگاه تماشا کرد.

منبع :http://isna.ir/news/95033118499/%D9%84%D8%A8%D8%B1...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب