جام جهانی جام جهانی

ورزش > تندرستی > تندرستی

نشانه های یک پیاده روی بی فایده

سپهر اندید 7 سال پیش
نشانه های یک پیاده روی بی فایده

اگر شما بعد از پیاده روی، کوچک ترین احساس خستگی نمی کنید، به این معنی است که باید بیشتر از این ها به خودتان سخت بگیرید. پیاده روی مفید، حتی در یک راه صاف و بدون شیب هم سبب خستگی می شود.
پیاده روی از محبوب ترین ورزش ها در جهان است و تنها ورزشی است که می توان آن را به شکل های متفاوت و در مکان های مختلف انجام داد. پیاده روی به درمان فشار خون بالا، کلسترول بالا و دیابت و بهبود عملکرد قلب کمک می کند.
به منظور به دست آوردن منافع جسمی و روحی از پیاده روی بهتر است زمان آن را بر حسب توانایی خود به حداکثر برسانید و باید سعی کنید به اندازه ی کافی این فعالیت را صحیح دنبال می کنید.
در این مطلب نشانه هایی وجود دارد که به شما کمک می کند تا از مفید بودن یا بی فایده بودن پیاده روی تان مطلع شوید.
نشانه ی اول : هرگز عرق نمی کنید.
اگر می بینید لازم نیست بعد از پیاده روی لباس تان را عوض کنید، صورت تان را بشویید و یا دوش بگیرید چون اصلا عرقی نکرده اید، به احتمال 75 تا 80 درصد قلب تان با انجام این ورزش هوازی دچار تغییر ضربانی نشده است.
به طور ایده ال باید طی 10 تا 15 دقیقه از زمان 30 دقیقه ای پیاده روی، ضربان قلبتان تندتر گردد تا منجر به ارتقای سلامتی تان شود.
نشانه ی دوم : هنگام پیاده روی زیاد با دیگران صحبت می کنید.
اما اگر توانستید بعد از چند مکالمه همچنان در کنار هم راه بروید یا بدوید، نشان می دهد پیاده روی شما بی فایده است، زیرا صحبت کردن در حین پیاده روی واقعی مشکل است و اگر برای شما مشکل نیست، پس حتما یک جای کار می لنگد.
نشانه ی سوم : به هیچ نتیجه ای نمی رسید.
گاهی به هیچ کاهش وزنی پس از ورزش و رژیم غذایی نمی رسید. به جای مأیوس شدن بهتر است روال ورزش و رژیم غذایی تان را تغییر دهید.
نشانه ی چهارم : پس از پیاده روی احساس خستگی نمی کنید.
اگر شما کوچک ترین احساس خستگی بعد از پیاده روی ندارید به این معنی است که باید بیشتر از اینها به خودتان سخت بگیرید. حتی پیاده روی در یک راه صاف و بدون شیب سبب خستگی می شود.

منبع :http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=321541

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب