جام جهانی جام جهانی

ورزش > ورزش > ورزش

لیگ جهانی والیبال؛ تفکرات لوزانو باز هم بر ولاسکو چربید

شیرین نظری 7 سال پیش
لیگ جهانی والیبال؛ تفکرات لوزانو باز هم بر ولاسکو چربید

به گزارش ایرنا، در این دیدار که در حضور 12 هزار تماشاگر مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد، ملی پوشان والیبال ایران با نتیجه 3 بر 2 تیم ملی آرژانتین را که هدایت آن را خولیو ولاسکو سرمربی سابق تیم ملی برعهده دارد، شکست دادند و به مکان هفتم جدول رده بندی صعود کردند.
تیم ملی والیبال ایران ماه گذشته در سومین دیدار خود در هفته نخست لیگ جهانی با نتیجه شکست سه بر دو از سد تیم آرژانتین در برزیل گذشته بود.
دراین دیدار بازیکنان تیم ملی والیبال ایران با ترکیب متفاوتی وارد زمین شدند. علیرضا مباشری، مجتبی میرزاجانپور و حمزه زرینی جانشین شهرام محمودی، محمد جواد معنوی نژاد و میلاد عبادی پور در ابتدای بازی شده بودند.
در ابتدای ست نخست، تیم ایران با دفاع روی تور خوب موسوی و میرزاجانپور از حریف پیشی گرفت اما اسپک های هدفمند و دفاع روی تور خوب آرژانتینی ها باعث شد تا دو تیم بازی نزدیکی را به نمایش بگذارند.
تیم ایران ست نخست را با سرویس دیدنی میرزاجانپور از آن خود کرد تا ملی پوشان با نتیجه 25 بر 23 حریف خود را شکست دهند.
بازی نزدیک دو تیم در ست دوم ادامه یافت و موفقیت آرژانتینی ها در دفاع روی تور و اسپک های قدرتی آنها باعث شد تا شاگردان خولیو ولاسکو با نتیجه 25 بر 22 میزبان را پشت سر بگذارند.
تیم ایران در ابتدای ست سوم با سرویس های هدفمند سعید معروف و دفاع خوب بلندقامت های کشورمان توانست اختلاف 4 امتیازی نسبت به رقیب به دست آورد اما در ادامه این ست، آرژانتینی ها با سرویس ها و آبشارهای سنگین خود در امتیاز 20 – 20 به تیم ایران رسیدند و با چند دفاع متوالی با نتیجه 25 بر 21 به برتری دست یافتند.
دو تیم در ست چهارم، بازی پایاپای و نفس گیری را از خود نشان دادند اما شاگردان رائول لوزانو سرمربی تیم ایران در امتیازات حساس پایانی با دفاع روی تور خوب و آبشارهای دقیق، با نتیجه 25 بر 22 حریف را شکست دادند تا بازی به ست پنجم کشیده شود.
ملی پوشان ایران در ست پنجم، با سرویس ها و دفاع روی تور خوب و استفاده از اشتباهات حریف با نتیجه 16 بر 14 آرژانتین را پشت سر گذاشتند تا با پیروزی دیدارهای خود را در لیگ جهانی والیبال به پایان برسانند.
تیم ایران با ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، حمزه زرینی، عادل غلامی، مجتبی میرزاجانپور، علیرضا مباشری و مهدی مرندی وارد زمین شد.
خولیو ولاسکو سرمربی آرژانتین در ابتدای این مسابقه از ترکیب نیکولاس برونو، مارتین راموس، کریستیان پوگلاخین، دمیان گونزالز، سباستین سوله، اسِکیِل پالاسیوس و لوسیانو دیچِکو استفاده کرد.
ابراهیم النعامه از قطر به عنوان داور اول و نصر شعبان از مصر به عنوان داور دوم قضاوت مسابقه ایران و آرژانتین را بر عهده داشتند.
تیم های ملی والیبال برزیل، آمریکا، فرانسه، ایتالیا، صربستان و لهستان در مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال حضور خواهند داشت.

منبع :http://khabarpu.com/k.php?u=2YTbjNqvINis2YfYp9mG24...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از شیرین نظری

برهانی:منظورم خسرو حیدری نبود
فرانسه طلسم 32 ساله را می‌شکند؟
دروازه‌بان خارجی سپاهان 5 کیلو اضافه وزن دارد
استقلال یک بازیکن جوان به خدمت گرفت
علی دایی جوان در کنار مجری فقید پرسپولیسی
دهقان: دومین مدال طلای جهان را می‌خواهم
برانکو، همچنان ماریچ را می‌خواهد
شانس بیشتر ابراهیم‌زاده و خاکپور نسبت به چهار گزینه دیگر برای حضور در نفت
مهاجم سابق گسترش به تراکتورسازی پیوست
پرسپولیس عازم اوکراین شد
پدیده هلندی تیم جهانبخش: می‌خواهم از آلکمار فرار کنم!
عنایتی، کاظمی و هاشم زاده در تمرین استقلال
حمله عابربانک پرسپولیس به مهدی طارمی / گوش نکردی همه چیز به هم ریخت
چهار عروسی و چهار تشییع جنازه
قاب استثنایی/ اوج تنهایی مسی!
عصبانی شدن دشان از سوال یک خبرنگار
عبداللهی:مشکل خروجی بازیکنان را حل می کنیم
اقدام ویژه باشگاه پرسپولیس برای حفظ لوبانف
عضوهیات مدیره پرسپولیس:با آمدن هاو رفتن ها قاعده باشگاه به هم نمی خورد
نیمکت برانکو امن‌تر از نیمکت منصوریان!