جام جهانی جام جهانی

ورزش > ورزش > ورزش

نویر: بوفون الگوی من است

رضا پورزمان 6 سال پیش
نویر: بوفون الگوی من است

به گزارش مشرق، تورستن مش و یوخن اشتوتسکی، دو مجری ورزشی اشپرت اینتس به بهانه دیدار آلمان و ایتالیا و تقابل دو دروازه بان بزرگ جهان، به سراغ مانوئل نویرِ خندان رفته اند تا در مورد بازی حساس شنبه شب با او مصاحبه کنند. مش می گوید نویر وقتی تصویر بوفون را با ظاهر خاصش می بیند، لبخند می زند. در نیمه نهایی یورو ۲۰۱۲، آلمان توسط ایتالیا حذف شد اما مانوئل پایان بهتری را در بازی آینده می خواهد.

بوفون دو روز قبل در تمجید از نویر گفته بود که او همچنان در فرانسه هم خود را نشان می دهد.

مصاحبه مش و اشتوتسکی را با مانو نویر مرور می کنیم:

نویر! آیا می توانی تصور کنی که تا سن ۳۸ سالگی شبیه جانلوییجی بوفون در درون دروازه بایستی؟

سخت است به چنین سوالی پاسخ دادن! شما باید به بدن خود گوش فرا دهید و ببینید که هنوز می توانید به تیمتان کمک کنید یا خیر. در مورد جیجی، این مسئله بی نقص کار کرده است، او همه چیز دارد، با تجربه است و حتی آمادگی بدنی دارد. شما بوفون را به عنوان یک فرد ۳۸ ساله در زمین نمی بینید.

آیا طنینِ کمی تحسین را می شنویم؟

این خیلی عادی است که ایتالیایی ها ورزشکاران خوبی هستند. زمانی که بوفون را ملاقات می کنید، همیشه خوب حرف می زنید. فارغ از روند و نتیجه بازی، دیدار با جانلوییجی همیشه خیلی خوب و دوستانه است.

آیا برخی از حرکات بوفون را کپی کرده ای؟

جیجی برای دو دهه، نمایش سطح بالایی برای فوتبال داشته است و همچنان به دروازه بان کلاسِ جهانی بودن ادامه می دهد. البته که بوفون از الگو های من بوده است.

چه چیزی او را نسبت به سایرین متفاوت می کند؟

بوفون آرام است، بازیکنانش را می شناسد، به شدت در محوطه حاضر است. زیاد صحبت می کند و روی خط دروازه خیلی خوب است.

آیا آماده ای که پس از پیروزی شبیه بوفون روی تیرک دروازه بپری؟

در کودکی و زمانی که در تیم های نوجوانان بازی می کردم، این کار را امتحان کردم. اولین باری نیست که چنین چیزی را در زمین فوتبال می بینیم اما انگار باید ایتالیایی می شد تا کلاسیک شود!

آیا از نحوه بازی ایتالیایی ها در تورنمنت سورپرایز شدی؟

ایتالیا در تورنمنت همیشه با تیمی که در بازی های دوستانه حاضر می شود متفاوت است. آنها در برابر اسپانیا خیلی خوب بودند و کاملا برای بازی آماده به نظر می رسیدند. مقدمه برای تاکتیک های مربی ایتالیا فراهم بود و آنها بازی برای اسپانیا را هجومی آغاز کردند. اینکه صرفا درگیر بازی نشدند، تحت تاثیر قرارم داد.

اگر قرار باشد بازی به پنالتی بکشد، چگونه آماده می شوی؟

من مثل همیشه آماده می شوم. بازیکنان هجومی و وضعیت عادی را آنالیز می کنم. البته این بازیکن است که در نهایت تصمیم می گیرد به کجا شوت بزند. بله، باید به اینکه در بازی های دیگر چه اتفاقی رخ داده توجه کنید اما در عین حال مهم است که به بازیکن و تجربیاتی که با خود دارد، گوش دهید.

آیا پنالتی می زنی؟

تنها در زمانی آماده این کار خواهم بود که کسی داوطلب نباشد یا ترسی وجود داشته باشد. در این صورت من پنالتی می زنم اما وظیفه مهار پنالتی است.

آلمان در یورو ۲۰۱۶ حتی یک گل هم دریافت نکرده است. چه چیزی دفاع ژرمن ها را تا این حد قوی کرده است؟

مهم نیست ساختار تیم چگونه است، ما همیشه مدافعان خوبی داریم. می دانیم که باید چه کار کنیم، با هم حرف می زنیم و حتی مانع رسیدن حریف به دروازه می شویم. با اینکه من در زمین خوشحالم، اما اگر همگی خوب باشیم و وظیفه خود را انجام دهیم، همه چیز فوق العاده خواهد بود.

در بازی برابر ایتالیا، باید به چه چیزی در خط دفاع توجه کنیم؟

باید به سمتی بروید که بدانید بازیکنان هجومی آنها چگونه هستند. می خواهیم خیلی زود دخالت کنیم و نگذاریم آنها بازی معمولی خود را انجام دهند و با یک سانتر به مرکز برسند. می دانیم که ادر بازی خیلی سریعی است و شاید در این صورت من کمی جلوتر باشم.

آیا از همین حالا استرس داری؟

برای ما بازیکنانِ باتجربه، هیچ تفاوتی در آماده سازی وجود ندارد. شاید این اتفاق برای جوان تر ها رخ بدهد. برای من هم در زمان قدیم چنین چیزی به علاوه عصبی شدن اتفاق افتاد اما این چیز بدی نیست. ما به سراغ این بازی ها با رویکردی مثبت می رویم و می خواهیم یک چهارم نهایی خوبی داشته باشیم.

آیا بازی ۲۰۱۲ روی تو تاثیری داشت؟

البته که به ذهن خطور می کند. سال ۲۰۱۲ کلا برای من مثبت نبود. با بایرن مونیخ، دو بار دوم شدم. در هر صورت زندگی ادامه داشت و چیز خوب در مورد حرفه ما این است که فرصت ها همیشه به سراغ شما می آیند.

وقتی مربیان و تیم شاید خیلی زیاد به سمت دشمن شوق داده می شوند، آیا فوتبال باز هم اعتماد به نفس را همانند سال ۲۰۱۲، جریمه خواهد کرد؟

البته که می خواهیم در برابر ایتالیایی ها بازی خودمان را بکنیم. رقبا هم از رویارویی با آلمان خوشحال نیستند. ایتالیا قطعا مثل بازی با اسپانیا به ما حمله خواهد کرد اما دیدید که در ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پایانی کمی تحلیل رفتند. خیلی مهم است که چه تیمی گل اول را به ثمر می رساند. در این گونه بازی ها، صبر پیشه کردن نقش بزرگی را بازی می کند.

منبع :http://www.mashreghnews.ir/fa/news/597147/نویر-بوف...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از رضا پورزمان

دونده المپیکی کشورمان طلبکار از فدراسیون!
دعوت از 24 بازیکن به اردوی فوتسال
شاید مثل دو سال پیش شود! / خطر «تمدید» در کمین پرسپولیس
مهاجم 11 دقيقه‌ای تيم‌ملی بنين در پرسپوليس؟
رونالدو و کوارشما؛ از دیروز تا امروز
مهاجری: تکلیف اردوی خارجی تا یکی دو روز آینده مشخص می شود
دیدار آقا معلم و قلعه نویی در تعطیلات عید!
بسکتبالیست‌ها به مصاف تیم دوم لیتوانی می‌روند
حاج‌صفی در ایران برای چه تیمی بازی خواهد کرد؟
یک پیروزی پرگل دیگر برای سپاهان در اردوی شهرکرد
آمار دقیق فصل گذشته زلاتان
شاهد تقابل مربیان جوان و باتجربه خواهیم بود
در سوگ کارت‌های صد آفرین! / ممنون بابت درسی که دادی آقای "مهدی طارمی"
حقیقتی عجیب درباره ایسلند که انگلیس نمی‌خواهد رسانه‌ای شود
فریاد شیران: مطمئنم نفت به انزلی نمی رود
تاریخ سازی ایسلند و حذف تلخ انگلیس در آخرین بازی یک هشتم
برانکو گزینه جدی فدراسیون کرواسی برای جانشینی کاسیچ
دل‌بوسکه: 8 سال ما بردیم و یک شب هم ایتالیا
بهنام پیشرو مالک احتمالی زردپوشان تهرانی
دسته اولی‌ها اندک اندک می‌رسند