جام جهانی جام جهانی

ورزش > ورزش > ورزش

قوچان‌نژاد: بچه‌ها خسته، بی‌انگیزه و والیبال زده شده‌اند!

شیرین نظری 6 سال پیش
قوچان‌نژاد: بچه‌ها خسته، بی‌انگیزه و والیبال زده شده‌اند!

سرمربی تیم والیبال ثامن مشهد خستگی و والیبال‌زدگی را دلیل اصلی ناکامی ایران در لیگ جهانی می‌داند.

جبار قوچان‌نژاد به خبرنگار گروه ورزش خبرگزاری برنا گفت: عملکرد فنی تیم ملی والیبال کشورمان در بازی مقابل صربستان از 2 منظر قابل نقد است. تیم ایران در سرویس و حمله اسیر صرب‌ها شد و بازیکنان حریف با زدن سرویس‌های قدرتی با سرعت بالا، بازی را از ایران گرفتند.


وی ادامه داد: در بُعد دفاعی هم متاسفانه در دریافت اول خوب نبودیم و این موضوع باعث می‌شد توپ‌ها به خوبی در اختیار پاسور قرار نگیرد و در نتیجه تنوع در خط حمله کمتر می‌شد و سرعتی‌زنان ایران هم از جریان بازی خارج می‌شدند. همانطور که دیدید ما مجبور بودیم بیشتر درمناطق 2 و 4 کار کنیم و این هم عاملی برای شکست تیم کشورمان شد.

کارشناس والیبال کشورمان با تاکید بر خستگی بازیکنان ایران، افزود: باید به بچه‌ها حق داد. آنها پس از برگزاری دیدارهای سنگین انتخابی المپیک در ژاپن به برزیل رفتند و بلافاصله هم در اروپا حاضر شدند. این اختلاف ساعت‌ها تاثیر منفی روی عملکرد بازیکنان ایران گذاشت. به هرحال هدف بزرگ ما رسیدن به المپیک بود که محقق شد و نگاه ما به رقابت‌های لیگ جهانی هم می‌تواند، تدارکی بسیار خوب و ارزشمند برای ریو باشد.

سرمربی تیم والیبال ثامن مشهد در پاسخ به این پرسش که چرا تیمی مثل فرانسه که در رقابت‌های انتخابی المپیک حضور داشت، در لیگ جهانی احساس خستگی نمی‌کند اما این موضوع برای ایران به چالشی جدی تبدیل شده است؟ توضیح داد: پاسخ به این پرسش و قضاوت درباره بدنسازی تیم ملی والیبال کمی زود است و بدنسازی مطلوب یا غیرمطلوب ایران در درازمدت خود را نشان می‌دهد اما چیزی که به خوبی نمایان است، خستگی، بی انگیزگی و والیبال‌زدگی بچه‌هاست.

وی درباره عملکرد رائول لوزانو اظهار کرد: سنجش توان مدیریتی لوازنو هم از کارهایی است که باید آن را در نظر داشته باشیم. معتقدم سرمربی ایران می‌توانست در این بازی‌ها به جوان‌ها میدان بیشتری بدهد. برای نمونه علیرضا بهبودی، پاسور برجسته و قابل احترامی در تاریخ والیبال ایران است اما اگر می‌خواهیم در ادامه موفق باشیم و پشتوانه‌سازی کنیم، باید به امثال میرطاهر وادی و فرهاد سال‌افزون میدان بدهیم. در پست پشت خط زن هم هرچند هنوز به شهرام محمودی و امیر غفور نیازمندیم اما حالا که بحث خداحافظی گروهی از بازیکنان پس از المپیک مطرح شده، چاره‌ای غیر از روی آوردن به جوانانی مانند رضا قراء و سیدامین علوی نداریم.

قوچان‌نژاد درباره هفته سوم لیگ جهانی والیبال و میزبانی ایران در این هفته، گفت: هرچند تا کنون ما متحمل 4 شکست شده‌ایم اما دنیای والیبال می‌داند که بازی در تهران داستان دیگری خواهد داشت. حضور تماشاگران پرشور ایرانی، اهرم موثری است که به ایران قدرت شکست هر تیمی را می‌دهد. فکر می‌کنم اگر حداکثر امتیازات هفته سوم را در سالن 12 هزارنفری آزادی بگیریم، شانس زیادی برای صعود خواهیم داشت.

منبع :http://www.bornanews.ir/بخش-ورزشی-7/423358-قوچان-ن...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از شیرین نظری

برهانی:منظورم خسرو حیدری نبود
فرانسه طلسم 32 ساله را می‌شکند؟
دروازه‌بان خارجی سپاهان 5 کیلو اضافه وزن دارد
لیگ جهانی والیبال؛ تفکرات لوزانو باز هم بر ولاسکو چربید
استقلال یک بازیکن جوان به خدمت گرفت
علی دایی جوان در کنار مجری فقید پرسپولیسی
دهقان: دومین مدال طلای جهان را می‌خواهم
برانکو، همچنان ماریچ را می‌خواهد
شانس بیشتر ابراهیم‌زاده و خاکپور نسبت به چهار گزینه دیگر برای حضور در نفت
مهاجم سابق گسترش به تراکتورسازی پیوست
پرسپولیس عازم اوکراین شد
پدیده هلندی تیم جهانبخش: می‌خواهم از آلکمار فرار کنم!
عنایتی، کاظمی و هاشم زاده در تمرین استقلال
حمله عابربانک پرسپولیس به مهدی طارمی / گوش نکردی همه چیز به هم ریخت
چهار عروسی و چهار تشییع جنازه
قاب استثنایی/ اوج تنهایی مسی!
عصبانی شدن دشان از سوال یک خبرنگار
عبداللهی:مشکل خروجی بازیکنان را حل می کنیم
اقدام ویژه باشگاه پرسپولیس برای حفظ لوبانف
عضوهیات مدیره پرسپولیس:با آمدن هاو رفتن ها قاعده باشگاه به هم نمی خورد