جام جهانی جام جهانی

ورزش > ورزش > ورزش

پشت پرده درگیری میان کی روش و برانکو؛پای چه نفراتی وسط است؟

شیلا نظری 6 سال پیش
پشت پرده درگیری میان کی روش و برانکو؛پای چه نفراتی وسط است؟

رخ در مقابل رخ،یک جنگ تن به تن،دعوا علنی شد و مستر برانکو با کی روش روی رینگ رفتند.
به گزارش کاپ،برانکو ایوانکوویچ درست در روزی علیه کارلوس کی روش موضع تندی گرفت که در ایفمارک حضور داشت.جایی که کی روش بشدت علیه آن موضع داشته و علیه مدیر این مرکز یعتی دکتر زهره هراتیان انتقاداتی در آشکار و نهان مطرح کرده است.
هراتیان نیز از نزدیکان برانکو محسوب می شود و حتی در مراسم عروسی وی نیز حضور داشت چرا که داماد ان مراسم کسی نبود جز هومن افاضلی آنالیزور پیشین برانکو در تیم ملی ایران و مشاور فنی کنونی اش.
به همین دلیل برخی بر این باورند برانکو یا توصیه ها و تحریک های افاضلی علیه ک یروش موضع گرفته و جنگی را آغاز کرده که می شد با گفتمان حل کرد اما حالا که برانکو چنین مصاحبه تندی علیه که علیه سرمربی تیم ملی داشته محال است که بتوان مجادله تاریخی را به پایان برد و با گفتمان حل و فصل کرد.
پس باید منتظر جنگی تمام عیار بود و چه بسا کی روش همین حالا در حال تنظیم بیانیه ای باشد یا بدنبال جملاتی خاص برای یک واکتش تند در قبال حرفهای برانکو که اتهامات بسیاری به او وارد کرده است.
برانکو در حالی در حاشیه تست پزشکی بازیکنان پرسپولیس در ایفمارک علیه کیروش موضع بسیار تندی گرفته بود که قبل از آن مخالفت خود با عدم حضور ملی پوشان در تمرینات را اعلام داشته بود.
آن هم در حالی که سازمان لیگ بنا به دستور کی روش گفته بود چون ملی پوشان پس از اتمام لیگ برخلاف سایر بازیکنان فرصت استراحت نداشته اند تا پایان خرداد در تمرینات باشگاهی شرکت نکنند.
در این رهگذر سایر مربیان یا موضع خاصی علیه کیروش و سازمان لیگ نداشتند و یا اینکه اگر معترض بودند موضع تندی نگرفتند اما برانکو در حالی مصاحبه ای جنجالی علیه کی روش داشت که در ایفمارک به سر می برد و مصاحبه تندش به باور برخی مشاوره و توصیه های هومن افاضلی آنالیزور سابقش در تیم ملی و مشاور کنونی اش تلقی می شود.
حال این عده براین باورند که برانکو افراط کرده و روابط خود با کی روش را وارد فاز جنگ و دعوا کرده در حالی که می توانست همچون دیگر مربیان با آرامش مشکل را مطرح کرده و حل کند.
از سویی دیگر برخی تاکید دارند کی روش روابطی بسیار صمیمانه و نزدیک با منصوریان داشته و حتی آنالیزورش خانبان که فصل قبل مخفیانه به منصوریان در نفت کمک می کرد امسال نامش از سوی رسانه ها به عنوان آنالیزور رسمی منصوریان مطرح شده و حتی ممکن است او امسال همکاری رسمی با باشگاه استقلال داشته باشد.
به باور این عده استقلالی ها در نقل و انتقالات به پشتوانه همین روابط گرم کی روش و منصوریان و همکاری آنالیزور کی روش با استقلال به برخی ستاره ها و گزینه های خرید مشترک سرخابی ها تاکید کرده اند اگر به استقلال بیایی فیکس تیم ملی خواهی بود و یا مسافر جام جهانی.
حالا آنهایی که به روابط سرد و تیره و تار برانکو و کی روش توجه ویژه دارند معتقدند اگر افاضلی و هراتیان توصیه ای هم کرده باشند تاثیری در برانکو نداشته چرا که برانکو از ائتلاف و همکاری نزدیک منصوریان و کی روش کاملا آگاه هست و به همین دلیل در مصاحبه اخیرش با کنایه گفته؛کی روش می خواهد قهرمان لیگ را هم مشخص کند.
حالا در نزد حامیان برانکو و مخالفان جدی کی روش این ذهنیت ایجاد شده که کمک های او به منصوریان فقط به همکاری آنالیزورش محدود نمی شود و کی روش برای اینکه رقیبی چون برانکو را به عنوان اصلی ترین گزینه آلترناتیو خودش از میدان به در کند همچون بازی نفت-پرسپولیس در دور برگشت که برد نفت مانع از قهرمانی سرخ ها شد به منصوریان شخصا و همچنین توسط سایر دستیارانش مشاوره می دهد تا جایگاه برانکو با موفقیت منصوریان به عنوان سرمربی رقیب سست شود.
این عده براین باورند کی روش با دعوت تعداد نفرات زیاد از پرسپولیس به تیم ملی همچون زمان سرمربیگری ژوزه دشمن دیرینه پرتغالی اش دو هدف را تعقیب می کند؛یکی عدم حضور ملی پوشان پرتعداد پرسپولیس در تمرینات آماده سازی پیش فصل و همچنین سایر وقفه های لیگ و دیگری هم تسلط و توصیه های خاص مستقیم و غیرمستقیم به شاگردان برانکو.
در این باره مدیریت وقت پرسپولیس صراحتا اعلام کرده بود کی روش کاری کرد که کریمی ذهنیتی کاملا منفی از ژوزه داشته و از هفته سوم تندترین مواضع را به عنوان بزرگتر تیم نزد سایر نفرات علیه سرمربی بگیرد.
حالا آنهایی که چنین باورهایی دارند می گویند وقتی امثال رامین رضاییان به رغم مصاحبه صریح برانکو حتی حاضر نشده اند با لباس شخصی به تمرین رفته و یا تلفنی با برانکو حرف بزنند یعنی اینکه ملی پوشان و شاگردان مشترک کی روش و برانکو برای اینکه تیم ملی و جام جهانی را از دست ندهند تمام قد پشت کی روش ایستاده و ذره ای برای داد و قال رسانه ای برانکو ارزش قایل نبوده اند.
حالا دعوای کی روش و آلترناتیو همیشگی اش برانکو ایوانکوویچ بالا گرفته.دعوایی که برخی آن را دعوای دو قطب تلقی کرده اتد.ضلع سوم این جدال رفاقت کی روش و منصوریان است و ضلع چهارم و پنجم این دعوای تاریخی هم ردپای دو انالیزور یعنی افاضلی آنالیزور سابق و مشاور کنونی سرمربی پرسپولیس و خانبان انالیزور کنونی کیروش و مشاور و انالیزور منصوریان.
این قصه ادامه دارد و تصور این است که امسال فوتبال ایران را تحت الشعاع خود قزر می دهد.جنگی پنج ضلعی که تازه شروع شده.

منبع :http://www.shahrekhabar.com/sport/1466280660391577

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از شیلا نظری

دست نشان:در تهران به دنبال بازی دوستانه ایم/دوبازیکن ایرانی جذب میکنیم
سوارس: نیمار مرا به یاد رونالدینیو می‌اندازد
آغاز مرحله نهایی سطح دو لیگ جهانی والیبال
خطری دروازه‌بان تراکتورسازی را تهدید نمی‌کند
المپیکی های تکواندو رقبای خودرا شناختند
فردی که میان تماشاگران ایسلندی دیده شد
دیدار دوستانه یاران محمدی با رم در ایتالیا
خط و نشان فرانسه با 5 گل برای آلمان
اقدام جنجالی نامزد پیشین رونالدو هنگام ضربات پنالتی دیدار پرتغال و لهستان
رضایت نماینده فدراسیون جهانی والیبال از میزبانی ایران
کلوزه: روح تیمی ایتالیا باورنکردنی است/ بازیکنان نیمکت‌نشین هم از گلزنی تیم‌شان خوشحال می‌شوند
کریم باقری همچنان بلاتکلیف است
دل‌بوسکه: گفته بودم با هر نتیجه‌ای از تیم ملی می‌روم
عابدزاده:پرسپولیس بزرگترازطارمی ورضاییان است/هواداران سرخ ناراحت نشوند
صعود پاراگوئه ای پرتغال به نیمه نهایی یورو
سهم باشگاه‌ها در گل‌های یورو
نیمار می تواند رویای مردم برزیل را تعبیر کند
اینستاپست طارمی خطاب به هواداران پرسپولیس
عقیل اعتماد منتفی شد؛ دروازه بان برزیلی ماشین سازی فردا در تهران
مرگ تدریجی باشگاه‌های ورزشی با پرداخت مالیات/ محاسبه مالیات بر اساس نام باشگاه!