جام جهانی جام جهانی

ورزش > ورزش > ورزش

چه عواملی فدراسیون بسکتبال را عصبانی کرده است؟!

شیوا نظری 4 سال پیش
چه عواملی فدراسیون بسکتبال را عصبانی کرده است؟!

سایت فدراسیون جهانی بسکتبال نام 18 بازیکن تیم های حاضر در مسابقات انتخابی المپیک را بر روی خروجی خود گذاشته است که این خبر در ایران هم بازتاب داشت اما فدراسیون بسکتبال ایران گویا از انتشار این خبر ناراحت شده و اطلاعیه ای صادر کرده که جای تاسف دارد!

به گزارش کاپ، فدراسیون بسکتبال به سبک همیشگی خودش با رییس عصبانی و ریاست کسالت آور او بار دیگر بیانیه منتشر کرده و در آن منتقدان را هدف گرفته که تازگی ندارد. ظاهرا مطلب سرکار خانم سعیده فتحی بر اساس مستنداتی که از فدراسیون جهانی ارائه کرده سبب و زمینه عصبانیت اخیر بوده و از آنجا که خانم فتحی براساس مستنداتی که ارائه داده اند به واقع باید بیانیه برای فدراسیون جهانی نوشته می شد نه چند خبرنگار معلوم الحال بنابراین از آنجاییکه نویسنده یا نویسندگان بیانیه متوجه اصل موضوع نشده اند بنابراین باید گفت این بیانیه بیشتر جنبه عقده گشایی داشته از درجه اعتبار ساقط است . اما خارج از روده درازی های متداول با تهدیدهای دائمی نابجا که در بیانیه با اغلاط نگارشی و املایی دیده شده ، باید ریشه های عصبانیت های اخیر مشحون و فدراسیون متبوع او را در جاهای دیگر جست و جو کرد.

نخست بحث گرین کارت محمود مشحون بوده که سازمان بازرسی کل کشور در نامه ای از وزارت ورزش و جوانان درخواست پیگیری تابعیت مضاعف مشحون را کرده است.این مکاتبات میان حراست وزارت ورزش و جوانان و مقامات ذیربط در حال انجام است .بر اساس قانون افراد دو تابعیتی و دارای گرین کارت از مشاغل حساس منع شده اند که ریاست فدراسیون نیز در شمار مشاغل حساس است.

دوم بحث منع بکارگیری بازنشسته هاست.بر اساس ابلاغیه رییس جمهوری دکتر روحانی و مصوبه مجلس شورای اسلامی افراد بازنشسته با منع بکارگیری روبه رو شده اند و محمود مشحون با 75 سال سن مشمول این قانون شده است.سازمان بازرسی کل کشور در فهرستی که نام محمود مشحون در آن دیده می شود ، بازنشستگان ورزش را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کرده تا به مدت دو ماه آینده تکلیف این عده مشخص شود.

سومین عامل عصبانیت فدراسیون مشحون راهیابی تیم ملی والیبال به المپیک است.مشحون حتی زمانی که منتقدانش بسکتبال را با والیبال قیاس می کنند و کم کاری های او را به رخ می کشند برآشفته می شود و بلافاصله در گفت و گو با خبرنگاران یا سردبیران آنها موضع می گیرد حال بعید است فضای المپیکی والیبال به نسبت بسکتبال رییس عصبانی بسکتبال را عصبانی تر از گذشته نکرده باشد.

تغییرات شتابزده با هدف فرار رو به جلو در تیم ملی بسکتبال که همزمان شده با موفقیت بزرگ والیبال از دیگر موارد عصبانیت های اخیر پیرامون فدراسیون بسکتبال است.دو باخت پی در پی به فیلیپین برای آن دسته از هواداران بسکتبال که اعتقاد دارند بسکتبال ایران سال ها پیش از آسیا عبور کرده بود اما به دلیل ضعف برنامه ریزی و فراموش نکنیم داشتن رییس عصبانی با ریاست کسالت بار او ، در شیب تند نزولی قرار گرفته ، بر این اساس بازگشت سریع به عقب برای هواداران واقعی بسکتبال پذیرفته نیست و آنها هرگز از اخبار تحریف شده با مصاحبه هایی که آقای رییس در آن قلب واقعیت می کند ، فریب نمی خورند و از تهدیدهای دائمی باک ندارند و عصبانی نمی شوند زیرا هدف مشخصی را دنبال می کنند .

منبع :http://www.shahrekhabar.com/sport/1465550100966841

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از شیوا نظری

ديدار دوستانه آبی ها با آراراتی های ارمنی
فخرالدینی به نفت تهران پیوست
پاتو به لاتزیو می رود؟
پایان بازی با ضربات پنالتی و صعود آلمان‌ها
خبر خوب آرش افشین برای هواداران استقلال
خبر بد برای ولزی‌ها در شب پرشکوه
هتل رامادا ایکور، میزبان پرسپولیس در اوکراین
حضور در تورنمنت بابل منتفی شد؛ ذوب آهن در اردوی کرج
پرسپولیسی‌ها به اوکراین رسیدند/ سفر طاهری به «کی‌یف» برای قراراد همکاری
ماشین‌سازی راهی گرجستان شد
جودوکاران المپیکی راهی اسپانیا شدند
تمرین امروز استقلال تحت تاثیر حضور سه پیشکسوت
علل جدایی طارمی توسط وکیلش گفته شد
میلان: ده شیلیو فروشی نیست
ادکلن‌های دردساز رئیس فدراسیون دوومیدانی/ وزیر ورزش‌وجوانان دستور پیگیری فوری را صادر کرد
دوست داشتند من استقلالی باشم/ از بچگی قرمز بودم و برمی‌گردم
یک سوال فنی از سرمربی "پرسپولیس"/ چرا پارسال امتحان نکردی؟
اختصاصی کاپ/طارمی با کارامان دیدار کرد؛به ترکیه بیا تا پیشرفت کنی
پایان ویژه برنامه فوتبالی شبکه ورزش
ملوانی‌ها در انتظار تکذیب رئیس فدراسیون‌فوتبال