جام جهانی جام جهانی

ورزش > ورزش > ورزش

بیجاری: این مسابقات درسی برای مسئولان باشد/ اینجا می‌گویند ایران اعجوبه است

وجیهه طارقیان 8 سال پیش
بیجاری: این مسابقات درسی برای مسئولان باشد/ اینجا می‌گویند ایران اعجوبه است

ملی پوش هندبال ایران می گوید، مسئولان از مسابقات جهانی درس بگیرند و زمانی که به ایران برگشتیم بازیکنان را به حال خود رها نکنند.

مهدی بیجاری در گفتگو با خبرنگار اعزامی ایسنا به دوحه درباره عملکرد تیم ایران پس از رقابتهایی که برابر بوسنی، مقدونیه و کرواسی اظهار کرد: من فکر می کنم روز آخر مسابقات ما به آمادگی 80-90 درصدی برسیم. ما پیش از اینکه در مسابقات جهانی شرکت کنیم، سه تا بازی دوستانه با ایتالیا داشتیم و 2تا اردو یک هفته ای نیز در تهران داشتیم این تمام برنامه آماده سازی تیم برای این رقابتها بود. البته در این میان هم یک سری مسائل وجود داشت که من نمی خواهم وارد آن شوم چراکه خوشبختانه این مسائل خاموش شد و امیدوارم همه دست به دست هم دهند تا هندبال خیلی بهتر راهش را پیدا کند.

وی ادامه داد: بچه ها شایستگی خودشان را در این رقابتها ثابت کردند و به قول شرکت کنندگان مسابقات جهانی ایران اعجوبه است، امیدوارم این را مسئولان متوجه باشند البته وزیر نیز اینجا حضور داشت و خودش بر این امر متذکر بود که فکر نمی کرد هندبال ایران به این صورت باشد، امیدوارم زمانی که برگشتیم ایران نکاتی که اینجا گفته شد پیگیری شود فقط در حد حرف نباشد. من قول می دهم که اگر رسیدگی باشد خیلی بهتر از این کار کنیم چرا که ما با هیچی به قطر آمدیم، بنابراین مطمئنا اگر سرمایه گذاری خوبی باشد ما هم می توانیم در دوره های بعد نتایج بهتری بگیریم.

بیجاری با اشاره به روند آماده سازی نامنظم ایران در طی یک سال گذشته تصریح کرد: سال گذشته در انتخابی مسابقات جهانی در بحرین، زمانی که توانستیم مجوز حضور در این رقابتها را بگیریم جلسه کوتاهی با کوزه گری داشتیم و خواستیم اگر می شود لیگ برتر یه یک مقدار سریع تر برگزار شود. گفتیم ما نمی خواهیم در برنامه ریزی فدراسیون دخالت کنیم اما حس می کنیم که اردوها نا منظم می شود و به شرایطی که ما می خواهیم نمی توانیم دست یابیم، اما در این صورت بعد از تعطیلات عید نوروز برای مسابقات جهانی تمرین می کنیم اما لیگ خرداد و تیر سال پیش تمام شد و بازی های آسیایی را هم پیش رو داشتیم، بعد هم آن اتفاق پیش آمد.

وی افزود: با توجه به این حرفها حالا می خواهم این را بگویم که مسئولان همیشه به ما جوانان تاکید می کنند از تجربیات بد درس بگیریم اما اکنون من می خواهم یک نصیحت پسر به پدر داشته باشم و به مسئولان بگویم که آنها از مسابقات جهانی درس بگیرند. زمانی که به ایران برگشتیم بازیکنان را به حال خود رها نکنند و برنامه ریزی ها و اردوها به موقع و اصولی باشد. لیگ برتر هم باید برگزار شود چراکه منبع درآمد بازیکنان است اما برای آن برنامه ریزی داشته باشند. ما سال دیگر انتخابی المپیک و جام ملت های آسیا را پیش رو داریم. بنابراین همین ترکیب باید حفظ شود. اگر به موقع اردو های تدارکاتی خو داشته باشیم صد در صد موفق خواهیم شد.

ملی پوش هندبال ایران درباره مسائل داوری در رقابتهایی که ایران پشت سر گذاشته است نیز بیان کرد: ما یک سری اشتباهات شخصی داشتیم اما یک جاهایی هم به نظرم ناداوری بود. وقتی فیلم را هم بازبینی می کردیم بعضی مواقع سوت هایی که زده شده که به ضرر ما بوده است، اعتراضی هم نمی توان کرد زیرا مسابقات جهانی روند قانونی خودش را دارد صددرصد فیلم بازی ها بازبینی می شود و اگر داور سوت بدی زده باشد از نمره اش کم خواهد شد اما در اینجا من انتظار داشتم مسئولان تیم ما اعتراض کنند چرا که برای دو بازی ما داوران کم تجربه را گذاشتند و صحنه هایی که 50-50 بود را به نفع حریف سوت می زدند البته نمی خواهم همه چیز را گردن داوری بیاندازم و ما هم اشتباهاتی داشتیم. در مجموع خیلی خوشحالم که در اولین حضورمان در مسابقات جهانی سطح خوب هندبال ایرانی را نشان دادیم و کاری کردیم که تمام دنیا انگشت به دهان ماندند.

به گزارش ایسنا، تیم ملی هندبال ایران در دو دیدار نخست خود برابر بوسنی و مقدونیه نمایش قابل قبولی داشت و به ترتیب با 5 و 2 گل مغلوب شد. سومین دیدار برابر تیم کرواسی یکی از مدعیان قهرمانی در این دوره از رقابت‌ها بود که ایران با 19 گل اختلاف متحمل شکست شد.

منبع :http://isna.ir/fa/news/93103016592/%D8%A8%DB%8C%D8...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از وجیهه طارقیان

صرب‌ها شادی‌شان را با تماشاگران ایران تقسیم کردند
پیروزی پرگل آبی پوشان برابر امیدهای استقلال
خطری که تیم ملی فوتبال ایران را تهدید می‌کند
هدف اصلی ما صعود به مرحله نهایی است/ دیدارهای سختی در تهران داریم
کاپیتان جوانان تراکتورسازی به تیم بزرگسالان پیوست
تیم ملی بسکتبال به لیتوانی می رود
هاجسون: این تیم جوان حالا یک مربی جدید می‌خواهد/ خیلی ناراحتم
ارزنده کار سختی را انجام داد/ او می‌داند در المپیک چه کار کند
مایکل اونیل: نباید مغلوب ولز می‌شدیم/ ایرلند‌‌شمالی نتایج مثبتی از حضور در جام‌ ملت‌ها گرفت
داوران در انتظار خرید سیستم رادیویی برای لیگ برتر شانزدهم
مظاهری: اگر این روند ادامه داشته باشد، بوکس نابود می‌شود/اطلاعات غلط به ناطق‌نوری می‌دهند
کونته: به خاطر باخت به ایرلند بازیکنانم را سرزنش نمی‌کنم/ تساوی عادلانه بود
اونیل: دروازه‌بان ما نمایش فوق‌العادی داشت/از هواداران می‌خواهم به خانه باز نگردند
فدراسیون فوتبال کرواسی 100 هزار یورو جریمه شد
دبیاسی: با این پیروزی دل تمام آلبانیایی‌ها در جهان را خوشحال کردیم
اعضا جدید هیات مدیره استقلال و پرسپولیس معرفی شدند
آلمان برای قهرمانی در یورو ۲۰۱۶ باید خط حمله خود را بهبود بخشد
کفاشیان: عملکرد کمیته در جلسات هیات رئیسه مورد بررسی قرار می‌گیرد
استقبال گسترده از منصوریان در نخستین تمرین آبی‌پوشان
تردید کمیته فوتسال در انتخاب مربی تیم‌های پایه از میان دو گزینه