جام جهانی جام جهانی

ورزش > ورزش > ورزش

تأثیر ورزش در تأخیر عوارض پیری - تبیان

نیما کبیری 8 سال پیش
تأثیر ورزش در تأخیر عوارض پیری - تبیان

یك راه مطمئن برای كنترل و به تاخیر انداختن عوارض پیری ورزش منظم است.

با افزایش سن تغییرات متعددی در قسمتهای بدن ایجاد می‌شود زیرا قلب، ریه‌ها، سیستم عصبی، عضلات و استخوانها دچار تغییرات ناشی از افزایش سن خواهند ‌شد.

چنانچه در طول عمر تحرك كافی و ورزش مداوم نداشته باشیم، قدرت عضلات قلب، دید، جذب اكسیژن، كارایی مفاصل و استخوان كاهش می‌یابند.

همچنین این عوارض موجب محدود شدن فعالیت و حركت افراد و در نتیجه باعث بیماریهای جسمی و تنهایی و افسردگی می‌شود، لذا افراد در انجام كارهای روزانه خود به دیگران وابسته خواهند شد.

لازم به ذكر است كه ورزش منظم در طول عمر، به در ویژه سنین بالا عامل حفظ و تقویت ظرفیت‌های قلبی، ریوی، عصبی و اسكلتی می‌شود؛ بنابراین با ورزش می‌توان مرگ و میر ناشی از بیماریهای عروقی قلب، سرطان روده و افزایش قند خون بزرگسالی را كاهش داد.

ورزش حتی در كنترل چاقی، كلسترول بالا و فشار خون، قرار گرفتن كلسیم در داخل استخوان و محكم شدن آنها، جلوگیری از افسردگی های دوران پیری و بهبود تعادل، افزایش قدرت عضلانی، افزایش انعطاف پذیری و متابولیسم هوازی بدن تاثیر دارد.بنابراین اگر می‌خواهید كمتر به اطرافیان وابسته باشید، كارهای مورد علاقه‌تان را انجام دهید و زندگی شاداب داشته باشید و هزینه كمتری را صرف درمان كنید حتما ورزش كنید بنابراین همه ما از كودكی تا سالمندی درهر سطحی از سلامتی به ورزش نیاز داریم.

منبع :http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=3979

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب