جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

پیشکسوت ورزش بانوان: دغدغه‌های رهبری اجرایی شود، در ورزش بانوان انقلاب خواهد شد

پیشکسوت ورزش بانوان: دغدغه‌های رهبری اجرایی شود، در ورزش بانوان انقلاب خواهد شد

"در بسیاری از مواقع اجازه انجام فعالیت نداریم"
پیشکسوت ورزش بانوان: دغدغه‌های رهبری اجرایی شود، در ورزش بانوان انقلاب خواهد شد
معاون امور ورزش بانوان استان تهران با اشاره به حمایت‌های همیشگی رهبر معظم انقلاب از رشد و توسعه ورزش بانوان تاکید کرد که با وجود این همه توصیه، متاسفانه هم‌چنان مدیران میانی، ورزش بانوان را جدی نگرفته‌اند.

فاطمه سلیمی
فاطمه سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به توصیه‌ها و رهنمودهای رهبری درباره ورزش بانوان و حمایت همیشگی ایشان از مقوله ورزش بانوان گفت: متاسفانه علیرغم توصیه‌های و حمایت‌های انجام شده از سوی رهبر معظم انقلاب و دولت محترم برای رشد و توسعه ورزش بانوان اما این موضوع آنچنان هم که باید جدی گرفته نشده است. اگر قرار است محدودیتی در ورزش بانوان وجود داشته باشد شخص اول مملکت این قدر بر روی اهمیت ورزش بانوان تاکید نمی‌کردند. اگر سخنان رهبری در بخش ورزش بانوان اجرایی شود شاهد انقلابی در ورزش بانوان خواهیم بود.

پیشکسوت ورزش بانوان یکی از دلایل عمده مشکل ورزش بانوان را عدم رعایت شایسته سالاری عنوان کرد و افزود: در موضوع انتخابات فدراسیون‌های ورزشی به موارد متعددی برخورد کرده‌ایم که انتخابات آن طور که باید انجام نمی‌شود و شاید اگر دقت نظر بیشتری در انتخابات شود نتایج بهتری نصیب بانوان می‌شود.

او خواستار قدرت اجرایی به مدیران زن در ورزش شد و بیان‌ کرد: زمانی که به بانوان پست داده می‌شود متاسفانه هیچ اختیاری به آنها داده نمی‌شود و در واقع باید اطاعت کنند. در بخش ورزش بانوان نخست یک جایگاه تعریف شده می‌خواهیم تا بدانیم چه فعالیتی را خواهیم داشت.

پیشکسوت ورزش بانوان در ادامه با بیان این که باید به ورزش بانوان جدی‌تر توجه شود تا حدی که بتوانند درست نفس بکشند، افزود: متاسفانه بانوان در بسیاری از مواقع اجازه انجام فعالیت ندارند. این هم به دو دلیل است یا اعتماد ندارند یا فکر می‌کنند توان انجام کار را نداریم؟ باید این تفکرات اصلاح شود تا بتوان با حضور و مشارکت بانوان زمینه رشد و توسعه ورزش بانوان بیش از پیش فراهم کرد.

وی یکی دیگر از مشکلات ملموس در ورزش بانوان را مشکلات مالی عنوان کرد و ادامه‌ داد: قدرت مالی در بخش بانوان ضعیف است و نمی‌توانند مانوری که آقایان دارند را داشته باشند. در بحث هزینه کرد مالی همواره زمانی که نوبت به ورزش بانوان می‌شود اعتبار و بودجه تمام می‌شود.

سلیمی با اشاره به برخی از استان‌ها، هیات‌ها و فدراسیون‌ها خاطر نشان کرد: البته بسیاری از مسئولان به تساوی و عدالت رفتار می‌کنند و نمی‌شود منکر این موضوع شد، ولی در مجموع یکی از مشکلات اساسی در بخش بانوان مشکلات مالی است. برای مثال وقتی در یک هیات ورزشی تیم دختران، در حالی که تمرینات خود را انجام داده و آمادگی لازم برای حضور در مسابقات را دارد با مخالفت رییس هیات برای اعزام یا تیمداری مواجه می‌شود و می‌گوید آنچه که داشتیم در بخش پسران هزینه شد و دیگری چیزی برای دختران باقی نمانده است.

سلیمی بر این باور است که همچنان در حق دختران جفا می‌شود. او بیان‌ کرد: وقتی می گوییم ما زنان مظلوم واقع می شویم، می‌گویند شما مظلوم نیستید و قدرت دست شما زنان است و البته در کلام مردان این گونه است، ولی در عمل خیر.

معاونت امور ورزش بانوان استان تهران شرایط حضور اسپانسرها را در ورزش بانوان همانند مردان ندانست و اظهار کرد: گرشاسبی در زمان حضور خود در استان تهران به بخش بانوان توجه داشت، ولی شرایط سخت بود. در حال‌ حاضر با توجه به حضور گرشاسبی در وزارت ورزش و جوانان و حضور گل محمدی در استان تهران شاید شرایط بهبود یابد. یک سری برنامه‌های جدید داریم که برای اجرایی شدن آنها در تلاش هستیم. در حال‌ حاضر درباره برنامه‌ها توضیح نمی‌دهم تا زمانی که بررسی و اجرا شود. اگر بتوانیم این برنامه‌ها را عملی کنیم می‌توانیم حرکات جدیدی را در ورزش بانوان آغاز کنیم. از نظر دیگران کار سختی است، ولی تصمیم خود را گرفته‌ام تا ورود پیدا کنم چرا که دیگر پس از چند سال رکود خسته شده‌ام.

منبع :http://isna.ir/news/95040109721/%D9%85%D8%A7%D8%B1...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از زهرا حاجی رضایی

فوق ستاره‌های المپیک به ریو می‌رسند؟
مهاجم مراکشی در راه بازگشت به میلان
کاپیتان تیم ملی بسکتبال از پشت پرده‌ها می‌گوید: تعویض شدم تیم بهم ریخت
کولمن: هیچ شکایتی از بازیکنانم ندارم
سه رکورد کریس رونالدو در یک شب
مورینیو: مخیتاریان تاثیر زیادی رو تیم می گذارد
حرکت معنی دار فن پرسی در توئیتر / آیا او راهی لستر خواهد شد؟
نمودار و جدول مرحله نیمه نهایی یورو ۲۰۱۶
بازگشت امرایی به صبای قم
نفت تهران پرسپولیس دوم می‌شود!
سانتوس: رونالدو الگوی دیگر بازیکنان است
راهپیمایی رئیس فدراسیون آلمان با هواداران (عکس)
رسمی/ رایان گیگز بعد از ۲۹ فصل، منچستریونایتد را ترک کرد
پس از 12 سال؛ مهاجم ملوان به ماشین سازی پیوست
حاتمی: نام تراکتورسازی «تیم شیرهای پیر» است
عابربانک از سرویس خارج شده است
محصولات جدید نایکی برای المپیک ریودوژانیرو
انگلیس به ایسلند شگفتی‌ساز باخت و حذف شد
اسپانیا 0-2 ایتالیا؛ انتقام به سبک آتزوری/ کونته به ماتادورها درس فوتبال داد
گزارش ویژه/ نگاهی به دستمزد مربیان ۸ تیم برتر اروپا؛ ارزان‌های فوق‌العاده