جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

لیگ حرفه ای بدون بازیکنان خارجی!

لیگ حرفه ای بدون بازیکنان خارجی!

به گزارش "ورزش سه"، با حرفه ای اعلام شدن لیگ یک تیم های دوم باشگاه های لیگ برتر حق حضور در مسابقات لیگ یک را نخواهند داشت و بالاترین سطحی که تیم های دوم باشگاه های لیگ برتری در آن اجازه حضور دارند لیگ 2 است. در حالی که پیش تر تیم های دوم باشگاه های لیگ برتری در بازی های لیگ یک شرکت می کردند و چند باری شاهد صعود آنها به لیگ برتر بودیم. مثل سپاهان نوین و فولاد نوین.


با این حال هم چنان حضور بازیکنان خارجی در لیگ یک ممنوع است و تیم های دسته اولی حق عقد قرارداد با بازیکنان خارجی را نخواهند داشت! این در حالی است که در فوتبال حرفه ای تیم های حاضر در لیگ حرفه ای این اجازه را دارند بازیکن خارجی جذب کنند. به طور مثال در فوتبال آلمان تیم های حاضر در بوندس لیگای a، b و c حق جذب بازیکن خارجی را خواهند داشت اما تیم های شرکت کننده در لیگ نیمه حرفه ای و لیگ های آماتور ملزم به بازی دادن به بازیکنان با پاسپورت آلمانی هستند.


قانون منع حضور بازیکنان خارجی در تیم های دسته اولی برای بهاء دادن به بازیکنان داخلی است اما با حرفه ای اعلام شدن لیگ یک به نظر می رسد باید در این قانون تجدید نظر شود!


در قانون منع حضور دروازه بان خارجی در تیم های لیگ برتری تجربه ثابت کرد محدودیت و منع رقابت پیشرفت را به دنبال نخواهد داشت.


فصل جدید لیگ یک از 17 مرداد آغاز می شود و بر اساس تصمیم نهایی سازمان لیگ برتر تیم های اول و دوم مستقیم به لیگ برتر صعود می کنند و سه تیم انتهای جدول جدول هم دسته دومی می شوند.

منبع :http://www.varzesh3.com/news/1339196/%D9%84%DB%8C%...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب