جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

ستاره های یورو 2016 فرانسه؛ پائول پوگبا (تیم ملی فرانسه)

محمد میزانی 7 سال پیش
ستاره های یورو 2016 فرانسه؛ پائول پوگبا (تیم ملی فرانسه)

رقابت های یورو 2016 (جام ملت های اروپا) در تاریخ 21 خرداد به میزبانی کشور فرانسه برگزار خواهد شد و در اولین بخش معرفی ستاره های یورو به ستار تیم ملی فرانسه خواهیم پرداخت.

پائول پوگبا در جام جهانی 2014 برزیل عنوان بهترین بازیکن جوان را به خود اختصاص داد و انتظار می رود او نقش مهی برای تیم ملی فرانسه در رقابت های یورو در سال 2016 را ایفا کند.
بازیکن سابق منچستریونایتد که با بی توجهی فرگوسن راهی یوونتوس شد. با پیراهن بیانکونری ها نزدیک به 150 بار به میدان رفته است و به در طول این مدت تبدیل به یکی از عناصر اصلی این تیم شده است.
پائول پوگبا
پوگبا نه تنها در جام جهانی زیر 20 سال را در سال 2013 به مقام قهرمانی رسید، بلکه بهترین بازیکن این رقابت ها هم لقب گرفت. یک سال پس از این، وی در میان رافائل واران فرانسوی و ممفیس دپای هلندی بهترین بازیکن جوان جام جهانی را از آن خود کرد و بعید نیست که او در رقابت ها یورو 2016 بتواند عنوان بهترین بازیکن را کسب کند.

پوگبا ذاتاٌ یک هافبک تهاجمی و بازی ساز است که قابلیت تدافعی هم دارد و هم در خط دفاعی و هم در خط حمله کارآیی زیادی دارد. او در فرانسه نقش پاتریک ویرا کاپیتان سابق تیم ملی فرانسه را ایفا می کند. پوگبا بازیکی باهوش و با تکنیک است و قدرت شوت و زنی و سر زنی او بی نظیر است و توانایی بسیار بالایی در توپ ربایی دارد و به همین خاطر به او لقب 8 پا را داده اند. به این خصوصیات قدرت بدنی بالا را هم اضافه کنید. او تنها 22 سال سن دارد و مطمئنا قابلیت ها کیفیت بالا می تواند او را در آینده به یکی از بهترین هافبک ها جهان تبدیل کند.
پائول پوگبا
اولین بازی رسمی ملی پوگبا: 22 مارس 2013 (مقدماتی جام جهانی 2014) فرانسه 3-1 گرجستان
تعداد بازی ملی: 26
تعداد گل ملی: 5

حضور در رقابت های یورو / (رکورد فرانسه):
تعداد بازی: 0 / (توارم با 16 بازی)
تعداد گل: 0 / (میشل پلاتینی با 9 گل)

منبع :http://www.tarafdari.com/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب