جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

مشحون: انتظارمان از تیم ملی عملکردی در شان ایران است

وسیله محمدپور 6 سال پیش
مشحون: انتظارمان از تیم ملی عملکردی در شان ایران است

پیش از آغاز مسابقات انتخابی المپیک
مشحون: انتظارمان از تیم ملی عملکردی در شان ایران است
رییس فدراسیون بسکتبال با اشاره به قدرتمندی حریفان تیم ملی در انتخابی المپیک گفت: من از تیم انتظار عملکردی شایسته و قابل قبول دارم که در شان بسکتبال ایران باشد.

محمود مشحون
محمود مشحون در گفت و گو با ایسنا،‌ درباره آغاز رقابت‌های تیم ملی بسکتبال در مسابقات انتخابی المپیک اظهار کرد: آنچه که جوانان ما در تورنمنت‌ها و تدارکات از خودشان نشان دادند بسیار دلچسب و قابل قبول بوده است. برابر تیم‌های بزرگ بهترین عملکرد را داشته‌اند. توانسته‌اند خودشان را در تیم ملی ایران نشان بدهند و ثابت کنند. آنچه که آموزش گرفته بودند را به نمایش گذاشتند. نکته اصلی این بود که رفتار و اخلاق خوبی از خودشان به نمایش گذاشتند. مهم تر از همه خویشتن‌داری و احترام به بزرگترها در طول بازی و اردوها از جوان‌تر ها دیده شد که برایمان اهمیت زیادی داشت. خیلی خوشحالیم که کمتر اشتباه کردیم و تیم بدون اشتباهی را بسیج کرده‌ایم تا در این مسابقات بزرگ به میدان برود. همه کسانی که در جایگاه ملی بودند نشان دادند که شایستگی دارند و خوشحالم که هیچ بازیکنی کم فروشی نداشت.

او افزود: ملی‌پوشان ما بعد از برنامه‌هایی که داشتند به تورین ایتالیا رسیده‌اند و ان‌شاءالله از فردا رقابت‌هایشان را آغاز خواهند کرد. ما آنچه را که کادرفنی خواسته‌بود فراهم کردیم و تلاشمان این بود که ملی‌پوشان روند آماده ‌سازی مناسبی انجام دهند و در بهترین شرایط فیزیکی و روانی در مسابقات شرکت کنند. آنطور که کادرفنی نیز اعلام کرده شرایط ملی‌پوشان مناسب و تیم آماده رقابت است.

مشحون با اشاره به قدرت رهبری حامد حدادی در تیم ملی ادامه داد: حامد حدادی به خوبی تیم را تر و خشک می‌کند. اوشین یار کمکی حدادی شده است و تیم را رهبری می‌کند و جوان‌های خوب ما که خوش درخشیده‌اند در کنار این نفرات با تجربه تلاش می‌کنند تا تیم نتیجه‌ لازم را کسب کند و به جایگاه شایسته‌اش برسد. وقتی فیبا از بهنام یخچالی و دیگر ملی‌پوشان ایران تعریف می‌کند و تیم ایران را منسجم می‌نامد چیزی بوده که برایش برنامه‌ریزی کرده‌ایم و می‌خواهیم به آن برسیم.

رییس فدراسیون بسکتبال در پاسخ به این سوال که چه انتظاری از ملی‌پوشان در تورین ایتالیا دارد؟ گفت: همه ما انتظار نمایشی زیبا،‌ بسکتبالی قابل قبول و عملکردی شایسته از نماینده‌ کشورمان داریم. آن کسی که بسکتبال را بشناسد می‌داند که تیم ملی ایران با قوی‌ترین حریفان ممکن هم‌گروه شده و کارش بسیار دشوار است. ما نیز از ابتدا این موضوع را می‌دانستیم و به همین دلیل با آینده‌نگری تیم ملی را آماده کردیم. اکنون جوانان ما در تیم ملی هستند و فرصت دارند تا با بازیکنانی قدرتمند تنه به تنه شده و رشد کنند. ما از این تیم انتظار عملکردی شایسته داریم.

مشحون افزود: یونان که اولین حریف ما در مسابقات است جزو قدرت‌های بزرگ بسکتبال شناخته می‌شود. مکزیک هم این شرایط را دارد. در گروه دیگر هم که کرواسی و ایتالیا هستند. در مجموع کارمان دشوار است و به نظرم بازیکنان باید از این فرصت به بهترین شکل استفاده کنند و در کنار آن نمایشی قابل قبول و شایسته داشته باشند. به هر حال خوشحال هستیم که تیمی جوان روانه مسابقات کردیم که در اردوها و تورنمنت‌ها پتانسیلش را نشان داد. واقعا امیدوارم از بازیکنان نمایشی قابل قبول از نظر فنی و اخلاقی ببینیم. انتظار ما این است که آنچه دارند را به نمایش بگذارند.

او در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌های آماده سازی تیم ملی مناسب بود؟ تصریح کرد: هرآنچه که کادرفنی از ما خواست را برآورده کردیم. تیم ملی که تمرین‌هایش شروع شد آقای باوئرمان این نظر را داشت تا برای ارزیابی نفرات جدید و آمادگی بازیکنان در غرب‌آسیا شرکت کنیم. در آن تورنمنت با یک‌سری بازیکن جوان قهرمان شدیم. سپس تیم به فیلیپین رفت و در شرایطی که هنوز آماده نبودیم و حامد حدادی در تیم نبود رقابت مناسبی با فیلیپین انجام دادیم و سپس تیم ملی در چین به مقام قهرمانی تورنمنت اطلس رسید.

رییس فدراسیون بسکتبال ادامه داد: بعد از این برنامه‌ها تصمیم بر این شد که ملی‌پوشان کمی در ایران و کنار خانواده‌هایشان باشند تا از نظر روانی نیز تقویت شوند. بعد از چند روز استراحت تیم ملی راهی اردوی اروپا شد و برنامه‌های مناسبی در لتونی و لیتوانی داشت. آنچه تیم برای آماده سازی نیاز داشت را برآورده کردیم و امیدوارم ملی‌پوشان در ایتالیا آنطور که شایسته است عمل کنند.

مشحون در پایان درباره میزبانی‌های ایران نیز عنوان کرد: سعی ما این است که میزبان خوبی باشیم و ثابت کنیم که ایران کشوری قدرتمند است و می‌تواند میزبان رقابت‌هایی بزرگ باشد. تلاش ما این است که نشان دهیم چقدر ایران توانایی دارد. ابتدا میزبان رقابت‌های جوانان آسیا هستیم که شرایط آن مهیا شده‌است و مطمئنا این مسابقات تجربه خوبی برای میزبانی فیبا چلنج خواهد بود.

منبع :http://isna.ir/news/95040107186/%D9%85%D8%B4%D8%AD...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از وسیله محمدپور

تراکتور هم به جمع مشتریان حاج صفی اضافه شد
لیورپول پیشنهاد ۱۵ میلیون پوند برنموث برای ایبه را پذیرفت
المپیک مهم ترین رقابت برای برزیل است
واکنش دادستانی رفسنجان به قتل مدیرعامل سابق باشگاه مس سرچشمه
ماریچ جمعه به اردوی پرسپولیس اضافه می‌‌شود
پیشنهاد هیتسفلد برای ترکیب تیم ملی آلمان
2+15 بازیکن استقلالی شدند(عکس)
لوریس: روی بازی با ایسلند تمرکز کرده ایم
مثل همیشه آلمان را خواهیم برد
تاکید دوباره ناینگولان / رم را ترک نمی کنم
پرویز پرستویی در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی + عکس
دو و میدانی ایران یک سهمیه المپیک دیگر هم گرفت
رویارویی جهانبخش و قوچان‌نژاد در هفته اول اردیویژه هلند
غیبت قوچان نژاد در اولین بازی هرنوین
ادینیو: تراکتورسازی با این بازیکنان باید قهرمان شود
یادداشت امیر حاج‌رضایی درباره یورو/ پرتغال؛ تیمی با یکی ‌و‌نصفی بازیکن
کرار: عاشق هواداران تراکتور هستم
مهدوی کیا در اردوی تیم ملی جوانان
لوران بلان ۲۲ میلیون یورو به عنوان غرامت از پی اس جی دریافت می کند
رسمی/ سعید معروف به تیم والیبال پیکان پیوست