جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

سومین حمله به رویای نافرجام دوگانه

افشین مهدیلو 6 سال پیش
سومین حمله به رویای نافرجام دوگانه

آلمان پیش از نبرد سرنوشت با ایتالیا
اگر جاشوا کیمیچ همان چیزی باشد که درباره اش فکر می کنیم ، مانشافت 2016 ، فقط یک نقطه ضعف واقعی دارد . جایی که یواخیم لو در غیاب یک مهاجم هدف بزرگ ، مجبور شده ماریو گومز را از لیگ ترکیه به یورو بیاورد.
به گزارش "ورزش سه"، آلمان در بازی ایتالیا با ترکیب مسابقه با اسلواکی به میدان خواهد رفت ؛ نویر – هکتور ، هوملس ، بواتنگ ، کیمیچ – کروس ، خدیرا – اوزیل ، مولر ، درکسلر و گومز . آلمان تورنمنت را با گوتزه (درخط حمله ) و مصطفی ( دفاع راست ) آغاز کرد ، اما سه مسابقه برای رسیدن به ترکیب مطمئن تر کافی بود . آنها که در جام جهانی 2014 در خط حمله از میرو کلوزه استفاده می کردند با بازنشستگی این مهاجم تمام نشدنی ، فعلا چاره ای جز استفاده از گومز ندارند ، مهاجمی که امشب کار سختی در مواجهه با تنی چند از بهترین مدافعان جام دارد. گومز با تجربه بازی در فیورنتینا ، به بازی فشرده ایتالیایی ها کاملا آشناست اما نگاهی به دوره دوساله او در فلورانس چندان امیدوار کننده نیست . او که فصل گذشته در بشیکتاش آماری خیره کننده از خود به جای گذاشته در بازی آلمان مقابل ایرلند اولین گلش در یورو را زد و در مسابقه بعدی مقابل اسلواکی نیز پاس عالی درکسلر را به گل تبدیل کرد با این حال برای تیمی که کلینزمن ، بیرهوف ، فولر ، مولر و... را در پیشانی خط حمله داشته است ؛ گومز بازیکن هیجان انگیزی نیست.

گومز در مسابقه امشب جلوتر از توماس مولر به میدان خواهد رفت ، بازیکن درخشان آلمان در همه تورنمنت های ملی و البته باشگاهی که البته از دست رفتن پنالتی سرنوشت سازش در بازی اتلتیکومادرید رویای قهرمانی بایرن در چمپیونز را بدل به کابوس کرد . مولر در این مسابقات یکسره به پرس و توپسازی مشغول است و کمتر فرصت گلزنی نصیبش شده ، اما خوبی چهار عنصر دفاعی یوونتوس که پایه تیم ایتالیا را می سازند به خوبی با او آشنا هستند . او بازیکنی است که در مسابقه نزدیک این فصل در دقیقه 90 دروازه بوفون را باز کرد و زمینه ساز برد 4-2 بایرن مقابل یووه شد .

مولر در آن بازی عجیب ستاره هایی مثل کینگزلی کومن ، رابرت لواندوفسکی ، فرانک ریبری ، داگلاس کاستا و آرتور ویدال را کنار خود داشت اما در بازی امشب نوبت به اوزیل ، درکسلر رسیده ؛ دو هافبک تکنیکی آلمان که از زیباترین های یورو محسوب می شوند . اوزیل 27 ساله و درکسلر 22 ساله بازیکنانی متفاوت اند ؛یکی با قدرت خارق العاده ارسال پاس و سرعت دادن به بازی (اوزیل) و دیگری هافیک پرشوری که عاشق دریبل و گل سازی است . این دو فانتزی ترین های تیم ملی آلمان هستند و البته امشب فضای مسابقات قبلی را در اختیار نخواهند داشت، چه ، ایتالیا از محکم ترین و سرسخت ترین های جام است و مزه تلخ بازی مقابل آنها از 4 سال پیش در ذهن اوزیل به جا مانده است . هافبکی که در بازی امشب حمایت و بازی سازی زوج خدیرا – کروس را نیاز دارد . دو هافبک دفاعی با قدرت پاسوری بالا. کروس که از فتح لیگ قهرمانان پای به تورنمنت گذاشته ، کماکان خستگی ناپذیر است و رکوردی خارق العاده از خود به جای گذاشته است ؛ بیش از 500 پاس در 4 بازی (یک پنجم کل پاسهای آلمان ). او در طول مسابقه یکسره مشغول نظم دهی و طراحی است و غیبت عناصر مهم تخریبی خط هافبک ایتالیا ، موازنه را به سود او تغییر خواهد داد. او کنار خود خدیرا را دارد که بازی امشب فرصتی برای تجدید دیداراو با رفقای باشگاهی در یووه است . خدیرا ، که البته خیلی ها دوست دارند شواین اشتایگر جای او را در ترکیب المان بگیرد ، از سال 2009 یکسره در تیم ملی حضور دارد و نمایش های خیره کننده ای هم داشته است ، ازجمله بازی آلمان – برزیل در نیمه نهایی جام جهانی ...

بازهم کلین شیت ؟
ایتالیا گلزن ترین تیم جام نیست اما مرور بازی اسپانیا و شروع برق آسای آنها ، اشتیاق شاگردان کونته به گلزنی را آشکار می کند . امشب گراتزیانو پلله و ادر رودرروی محکم ترین خط دفاعی جام قرار می گیرند. دو عنصر دفاعی (هوملس- بواتنگ ) و دو دفاع چپ و راست(هکتور – کیمیچ) که امشب مقابل گوشهای کاذب ایتالیا راه سختی برای پیشروی دارند . آلمان در این تورنمنت گلی دریافت نکرده ،اما تیمی نیست که به حریف موقعیا ندهد . آنها در بازی اوکراین کلین شیت نویر را مدیون این گلر استثنایی و البته یک دفع توپ فوق العاده از بواتنگ بودند . آلمان در بازی لهستان هم به حریف موقعیت های خوبی داد ؛ حتی در مسابقه مقابل اسلواکی که نویر با یک شیرجه استثنایی یکی از زیباترین سیو های جام را خلق کرد . اما رکوردها برای شکسته شدن ساخته می شوند و آلمان ممکن است رکورد مثبت دفاعی خود را مقابل لاجوردی ها از دست بدهد اما برای تیمی که در کابوس شکست 4 سال پیش و فیگور تحقیرکننده بالوتلی بعد از گلزنی است ، انتقام از به بند کشیدن حمله وران ایتالیا آغاز می شود . جایی که یک کلین شیت دیگر صعود المان به نیمه نهایی یورو را تضمین خواهد کرد.

ایتالیاکه دو بار در خلق دوگانه جام جهانی – یورو(در سال های 1976 و 1992) ناکام مانده اند ، این بار کسری کمتری برای قهرمانی در اروپا دارند ؛ به خصوص که ایتالیا با محرومیت هافبک های کارساز دست بسته تر از مسابقه قبلی به زمین می آید. آنها که بارها و بارها در تورنمنت های بزرگ (1970، جام جهانی ، 1982 جام جهانی ، 2006 جام جهانی ، 2012 یورو) مغلوب ایتالیا شده اند ؛ به امید تکرار موفقیت 20 سال پیش اند . قهرمانی در یورو که با حذف آنها در مرحله مقدماتی رخ داد .

منبع :http://www.varzesh3.com/news/1338107/سومین-حمله-به...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب