جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

یادداشت ویژه/ رویای نیمه‌شب تابستان

علی کریم پور 7 سال پیش
یادداشت ویژه/ رویای نیمه‌شب تابستان


وب سایت رسمی برنامه نود- به شب حادثه رسیدیم. زمانی که در فرانسه سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. امشب یک تلنگر کافی است تا مهر باطل روی نامه اعمال آتزوری یا مانشافت بنشیند. آلمان که تا همینجا باقدرت حرکت کرده، ایتالیای تشخص‌یافته را فراروی خود می‌بیند؛ ایتالیایی که دیگر هیچ شباهتی به تیم رقت‌انگیز سال‌های قبل ندارد.

وقتی دو بزرگ فوتبال جهان به ملاقات هم بشتابند، التهاب و اضطراب، خواب را از چشم‌های اروپا خواهد گرفت. آن‌وقت قیصرها که پس از فتح‌الفتوح خود در سواحل ریو تمرکزشان را روی ترکتازی در یورو گذاشتند، در زنگ حساب، لحظه‌ای لم نخواهند داد. آنها با ارائه فوتبال شناور و ضرب‌آهنگ بالا به دنبال بردن هستند، فقط بردن و بردن و بردن. آنها می خواهند سیستم یوآخیم لو را به بهترین نحو در مخمل سبز اجرا کنند. توتال مدرن یوگی که قادر است هر سازمان دفاعی منظمی را مجبور به فروپاشی ‌کند، امشب بیداد خواهد کرد، اگر ماریو گوتزه، سامی خدیرا و مسوت اوزیل، پل‌های رسیدن به سنگر آتزوری را بسازند و توماس مولر و آندره شورلره، ترک‌های دل ژرمن‌ها را کوک بزنند.

اما آلمانی ها خودشان معترف هستند که برای رسیدن به نیمه‌نهایی، شب سختی را پیش رو خواهد داشت. آتزوری جان‌گرفته، جاده‌ای لغزنده را پیش روی ژرمن‌ها قرار داده تا در وقت مقرر ماشین سفید به اعماق دره سقوط کند و تمام. حالا که پای مردی به‌نام آنتونیو کونته در میان است و حالا که بونوچی، فلورنزی، ده‌روسی، ادر و تیاگو موتا به روحی در یک کالبد بدل شده‌اند، لاجوردی‌ها می‌توانند امیدوار باشند سوار بر تایتانیک زیبا، در بندری آرام پهلو بگیرند و غول افول‌ناپذیری چون آلمان را غرق کنند.

حتی اگر ایتالیا به اندازه ژرمن‌ها، ستاره‌هایی در کلاس جهانی نداشته باشد، اما بازهم مرواریدی مثل جی‌جی بوفون در ۳۸ سالگی می‌تواند به تنهایی زیر چشم بچه‌های لو را کبود کند و روی اعصاب مانشافت رژه برود. انگار جز صبوری کار دیگری نمی‌شود کرد. وقتی قرار است فوتبال تمام معادلات را به‌هم بریزد و ستاره‌ها در سایه رادیکال‌ها بنشینند، بیایید به این فکر کنیم که در شنبه‌شب روشن اروپا، آتش‌پاره‌ها طرح شماتیک جاودانگی را به تماشا خواهند نشست.

منبع :http://90tv.ir/news/270631/%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%A...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از علی کریم پور

برانکو از اوکراین راهی کرواسی می‌شود
بهرامی: هنوز ضرورت حضور روانشناس در کاروان المپیک تعریف نشده است
برانکو: بازیکنان جدید کیفیت کار ما را بالاتر می‌برند
پست کنایه آمیز توئیتر تیم ملی آلمان قبل از دیدار با فرانسه + عک
راهيابي اندي ماري و توماس برديچ به نيمه نهايي تنیس ويمبلدون
شام تفریحى پرسپولیس در جنگل
فرگوسن: گیگز به مربی بزرگی تبدیل خواهد شد
حدادی موثرترین بازیکن ایران مقابل یونان شد
جوکوویچ: حرف نمی‌زنم، به انتخابم احترام بگذارید
بیرهوف: نگذاشتیم آرامشمان را بر هم بزنند
ضیافت بی پایان پنالتی ها به سود مانشافت/ ایتالیا 1 (5)-(6) 1 آلمان؛ طلسم شکست
پایان شایعه مربیگری در نفت؛ ابراهیم‌زاده وارد کرمان شد
باقری به باشگاه پرسپولیس رفت مربی فصل گذشته پرسپولیس برای انجام مذاکراتی به محل این باشگاه آمد. کریم باقری به گزارش ایسنا، کریم باقری که فصل قبل به عنوان مربی در کنار برانکو ایوانکوویچ فعالیت می‌کرد پس از پایان فصل با اتمام قراردادش در دور جدید تمرینات پرسپولیس شرکت نداشت. او بارها گفته بود پس از امضای قراردادش به محل تمرین پرسپولیس خواهد رفت. باقری امروز به باشگاه پرسپولیس آمد تا مذاکراتی را برای ادامه فعالیتش با این باشگاه انجام بدهد.
برانکو گزینه جدی فدراسیون کرواسی برای جانشینی کاسیچ
رونی قصد بازنشستگی از تیم ملی انگلیس را ندارد
جدایی یوردانسکو از تیم ملی رومانی
لوو: این ایتالیا واقعا شگفت‌آور است
تداوم رکوردهای پایین حدادی در آستانه المپیک/ رکورددار ایران در بیلبائو چهارم شد
روشن: آقای مظلومی! اگر اسم خیانتکاران را نیاوری، خودت خیانتکاری!
واکنش مردم آرژانتین به خداحافظی مسی از تیم ملی: «لئو بمان»