جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

چهار فینالی که مسی از دست داد

چهار فینالی که مسی از دست داد


مهاجم تیم ملی آرژانتین به همراه کشورش در فتح چهار جام ناکام مانده است.
آرژانتین - شیلی

به گزارش ایسنا و به نقل از آس، لیونل مسی به همراه آرژانتین بار دیگر در فتح جام ناکام ماند. دیدار امروز برابر شیلی چهارمین تجربه تلخ مهاجم آرژانتینی در فینال ها بوده است. در ادامه به این بازی ها اشاره می شود.

کوپا آمریکا ۲۰۰۷

پانزدهم جولای دیدار نهایی کوپا آمهریکا بین دو تیم آرژانتین و برزیل در شهر ماراکایبو ونزوئلا برگزار شد. دونی درون دروازه سلسائو قرارداشت. مایکون، آلکس، خوان و گیلبرتو خط دفاعی را تشکیل می دادند. در میانه میدان مینیرو، ژوزوئه، الانو و باپتیستا حضور داشتند و در جلوی آنها روبینیو و واگنر لاو بازی میکردند. دنی آلوس در نیمه نخست وارد بازی شد و دیگو و فرناندو پیش از پایان بازی وارد زمین شدند.
در آرژانتین آبوندانسیری حفاظت دروازه را برعهده داشت. پس از او خاویر زانتی، روبرتو آیالا، گابریل میلیتو و گابریل هاینتسه بازی میکردند.در میانه میدان ورون، خاویر ماسکرانو، خوان رومن ریکلمه و کامبیاسو حضور داشتند و توس و مسی خط حمله این تیم را تشکیل می دادند.
دقایقی از شروع بازی گذشته بود که باپتیستا پاس بلند الانو را دریافت کرد، آیالا را جا گذاشت و به سمت دروازه شوت زد و نخستین گل بازی به ثمر رسید. در دقیقه چهل زمانی که آلوس در زمین بود آیالا دروازه خودشان را باز کرد. اما باز هم برزیلی ها به گل دست پیدا کردند و آلوس با پاس گل لاو دروازه آلبی سلسته را بازکرد.
در این دیدار مسی درخشش کمی داشت اما هیچ یک از هم بازی هایش در سطح انتظار ظاهر نشدند و باعث شد مهاجم بارسلونا اولین فینالش را از دست بدهد.

جام جهانی ۲۰۱۴

فینال در سیزدهم جولای در ماراکانا برزیل جایی که آرژانتینی‌ها از آن خاطره خوشی دارند برگزار شد. در ترکیب آلمان مانوئل نویر، فیلیپ لام، هوملس، بواتنگ، هوودس، کرامر، شوان اشتایگر، مولر، تونی کروس، اوزیل و کلوزه بازی میکردند. شورله، گوتسه و مرته ساکر بعدا به میدان آمدند.
در مقابل آلبی سلسته با رومرو، سابالتا، دمیکلیس، گارای، روخو، انسو پرس، بیلیا، ماسکرانو، لاوتسی، ایگواین و مسی به میدان رفت. بازیکنان تعویضی آگوئرو، پالاسیو و گاگو بودند.
مسی که همیشه با دیگو مارادونا مقایسه میشود و تنها تفاوت آنها فتح جام با تیم ملی است فرصت قهرمانی در جام جهانی را داشت. اما با شروع بازی مسی ناپدید شد و ایگواین همچون پالاسیو از فرصتهای گل خود استفاده نکردند. بازی به وقت اضافه کشیده شد. ماریو گوتسه که در دقیقه ۸۷ وارد بازی شده بود در دقیقه ۱۱۲ توپ را با سینه اش کنترل کرد و به سمت دروازه رومرو شوت زد. آلمان با این گل فاتح جام جهانی شد.

کوپا آمه ریکا ۲۰۱۵

۴ جولای دیدار فینال در ورزشگاه ناسیونال برگزار شد. حریف آرژانتین شیلی میزبان بود. در ترکیب اصلی این تیم براوو، ایسلا، مدل، سیلوا، بئاسخور، ویدال، دیاس، والدیویا، آرانگیس، الکسیس و وارگاس حضور داشتند. خورخه سامپائولی تنها دو تعویض انجام داد و از ماتیاس فرناندس و انریکس بهره گرفت.
آرژانتین با این بازیکنان راهی زمین شد: رومرو، سابالتا، دمیکلیس، اوتامندی، روخو، ماسکرانو، بیلیا، پاستوره، آگوئرو، دی ماریا و مسی. ایگواین، بانگا و لاوتسی به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمدند.
در این دیدار مسی آرام شروع کرد اما در ادامه مدل و دیاس مانع از عملکرد درخشانی از او شدند. بازی در ۹۰ دقیقه گلی نداشت. در وقتهای اضافه نیز گلی رد و بدل نشد. مسی نخستین پنالتی تیم را به گل تبدیل کرد اما ایگواین ضربه اش را به بیرون زد و براوو شوت بانگا را مهار کرد. این سومین فینال از دست رفته شماره ۱۰ آرژانتین بود.

کوپا آمریکا ۲۰۱۶

این بازیها که به مناسبت صد سالگی کوپا آمهریکا با حضور ۱۶ تیم و میزبانی آمریکا برگزار میشد فینالی تکراری را به خود دید. شیلی و آرژانتین پس از یک سال در فینال برابر هم قرار گرفتند. برای آرژانتین رومرو، مرکادو، اوتامندی، فونس موری، ماسکرانو، روخو، بیلیا، بانگا، دی ماریا، ایگواین و مسی به میدان رفتند. لاملا، کرانویتر و آگوئرو در ادامه فرصت حضور در زمین را پیدا کردند.
در شیلی براوو، ایسلا، مدل، خارا، بئاسخور، ویدال، آرانگیس، فوئنسالیدا، دیاس، وارگاس و سانچس بازی کردند. پوچ، کاستیو و سیلوا بازیکنان تعویضی این تیم بودند.
مسی دوباره همچون دو فینال گذشته با وقت های اضافه رو به رو شد. سپس سرنوشت بازی مانند سال پیش در ضربات پنالتی تعیین شد. هر دو تیم نخستین ضربه خود را از دست دادند. اما بازیکنی که در آرژانتین ضربه اش را از دست داد مسی بود. او ضربه اش را به آسمان زد. در ادامه شیلی ضرباتش را به گل تبدیل کرد اما بیلیا ضربه چهارم آلبی سلسته را به گل تبدیل نکرد تا جام را به حریف اهدا کند. باز هم همان رقابت باز هم همان نتیجه و باز هم شانس در ضربات پنالتی باعث شد مسی دوباره در فینال ناکام بماند.

منبع :http://isna.ir/news/95040103866/%DA%86%D9%87%D8%A7...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از رخشنده کریم پور

مارادونا از رونالدو و گریزمان گفت
نبرد جنجالی پرویز هادی و کمیل قاسمی در 8 سکانس
بررسی پرش حیرت‌انگیز رونالدو برای گل زنی به ولز (عکس)
پیشنهاد تمدید قرارداد لیورپول به کلوپ
پرتغال به فینال رسید/ پایان ماجراجویی ولز در شب باشکوه رونالدو
دلجویی کریس رونالدو از گرت بیل (عکس)
دشان: شرایطمان با آلمان مشابه است
مبلغ انتقال حاج‌صفی به استقلال تامین شد؟
مورینیو: زوج زلاتان-راشفورد بسیار ایده آل است
گزارشی درباره تیمداری دولتی ها / هزینه‌های بی رویه ٩ وزارتخانه در ورزش
شکست بسکتبالیست‌های ایران برابر یونان
سوپرجام در اصفهان برگزار می‌شود/ ذوب‌آهن هزینه سفر استقلال خوزستان را متقبل شد
احتمال غیبت خدیرا و گومز در نیمه‌نهایی
تساوی گروژنی در حضور محمدی
خیز فرانسه برای خاموش کردن آتشفشان یخی
غایبان ولز مقابل پرتغال در نیمه نهایی یورو 2016
دعای سایت ترکیه ای/ شهباززاده با آلانیا اسپور به توافق رسید
امضای قرارداد مربی پرتغالی تراکتورسازی+ عکس
نکونام:حرف های برانکو هم به پرسپولیس لطمه زد هم تیم ملی
اوزیل: به اندازه رونالدو جاه طلبم هستم