جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

آشنایی با ستاره‌های آینده فوتبال ایران

زهرا کریم پور 6 سال پیش
آشنایی با ستاره‌های آینده فوتبال ایران


لیگ برتری های تیم ملی جوانان

آشنایی با ستاره‌های آینده فوتبال ایران


از میان 23 بازیکن حاضر در اردوی تیم ملی جوانان، 17 بازیکن در عضویت تیم های لیگ برتری حضور دارند.


به گزارش "ورزش سه"، روز گذشته نام 23 بازیکن از سوی امیرحسین پیروانی، سرمربی تیم ملی جوانان اعلام شد تا در اردوی این تیم در آلمان حضور پیدا کنند. در میان بازیکنانی که به تیم ملی جوانان دعوت شدند نکته جالبی وجود دارد و آن هم تعداد زیاد بازیکنان لیگ برتری است که امیدواری را به تغییر نسل در فوتبال ایران زیاد می کند.


از بین 23 بازیکن دعوت شده 11 بازیکن فصل پیش در لیست تیم های حاضر در لیگ برتر قرار داشتند و 6 بازیکن دیگر نیز با حضور در لیست امید تیم های لیگ برتری حضور داشتند و به احتمال زیاد در فصل شانزدهم در تیم بزرگسالان حضور خواهند داشت.


محمد سلطانی مهر و علی شجاعی و محمد آقاجانپور در تیم سایپا، رضا شکاری در تیم ذوب آهن، عارف آقاسی و مجتبی نجاریان در تیم فولاد خوزستان، نیما میزازاد در تیم ملوان بندرانزلی، ابوالفضل درویش وند در تیم پرسپولیس، امید نورافکن در تیم استقلال، نیما داغستانی در تیم صبا، حسین ساکی در تیم نفت آبادان، علی طاهران در تیم تراکتورسازی، سیدمهدی فیض آبادی و رضا کرملاچعب در تیم پیکان، محمدرضا کاوه در تیم پدیده، سینا خادم پور در تیم نفت و رضا دهقانی در تیم سپاهان حضور دارند که این امید می رود تا در بازی های لیگ شانزدهم تیم های شان را همراهی کنند.


پیش از این نیز تعداد زیادی از بازیکنان برای تیم هایشان در لیگ پانزدهم به میدان رفتند و حضور آنها در تیم ملی جوانان، فوتبال دوستان را امیدوار به حضور ستاره های جدید فوتبال ایران می کند.


با ستاره های تیم ملی جوانان که در لیگ برتر نیز توپ زده اند بیشتر آشنا می شویم:


نیما میرزازاد
گلر جوانان ملوانان که دو بازی پایانی این تیم در لیگ پانزدهم به میدان رفت یکی از بازیکنانی است که حضور پرتعدادی در اردوهای تیم ملی جوانان دارد، میرزازاد که از قد و قامت خوبی نیز بهره می برد دو بار نیز توسط کارلوس کی روش به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت شد.


ابوالفضل درویش وند
دروازه بان دیگر تیم ملی جوانان اخیرا توانست نام خود را بر سر زبان ها بیندازد، درویش وند در روزهای اخیر به عضویت پرسپولیسی ها درآمد و امیدوار است تا با درخشش در تمرینات این تیم و احتمالا بازی در ترکیب اصلی به جمع گلرهای لیگ برتری بپیوندد.


محمد سلطانی مهر
او نیز با بازی برای نارنجی پوشان نام خود را در اواسط دیدارهای لیگ برتر بر سر زبان ها انداخت. سلطانی مهر که هرچه به بازی های پایانی لیگ نزدیک می شدیم دقایق بازی خود را بیشتر می کرد به احتمال فراوان یکی از بازیکنان اصلی سایپا در لیگ شانزدهم خواهد بود. او برای این تیم در لیگ پانزدهم در 7 بازی به میدان رفت.


علی شجاعی
شجاعی نیز لیگ پانزدهم را در معیت تیم سایپا گذراند، او در 3 بازی برای مجید جلالی و تیمش به میدان رفت و توانست در دقایق حاضر در میدان بدرخشد.


رضا شکاری
یکی از پرحرف و حدیث ترین جوانان فوتبال ایران که عنوان می شد با توجه به پیشنهاداتی که از تیم های خارجی داشت چیزی تا لژیونر شدنش نمانده بود اما در نهایت این اتفاق نیفتاد تا شکاری با لباس تیم ذوب آهن در 11 دیدار به میدان برود.


امید نورافکن
یکی از مهمترین بازیکنان جوان استقلال تهران و پرویز مظلومی نورافکن بود، او که در لیگ پانزدهم توانست در 10 بازی برای استقلالی ها به میدان برودو با عملکرد مناسبش نام خود در لیست بازیکنان مورد نظر منصوریان نیز وارد کرد تا در لیگ شانزدهم نیز با پیراهن آبی های پایتخت در رقابت های لیگ حضور داشته باشد.


حسین ساکی
مدافع جوان فوتبال ایران که در لیگ پانزدهم با پیراهن استقلال اهواز به میدان رفت در فصل بعدی لیگ برتر به همراه تیم صنعت نفت آبادان در این رقابت ها شرکت خواهد کرد، ساکی در فصل گذشته توانست در 17 بازی اهوازی ها را همراهی کند.


رضا کرملا چعب
جوان تند و تیز جنوبی که هنوز خاطره گلش به تیم پرسپولیس در لیگ چهاردهم و با لباس تیم نفت مسجدسلیمان از ذهن فوتبالدوستان پاک نشده است بعد از حضوری کوتاه مدت در پرتغال بازهم به ایران بازگشته تا به احتمال فراوان لیگ شانزدهم را با پیراهن تیم پیکان در لیگ برتر حضور داشته باشد.

منبع :http://www.varzesh3.com/news/1335888/آشنایی-با-ستا...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از زهرا کریم پور

سه برزیلی در راه استقلال خوزستان
بالاک: پیروزی حق فرانسه بود
نگاهی به دوره چهاردهم جام ملت­های اروپا ۲۰۱۲؛ سنگینی سایه اسپانیا بر فوتبال اروپا
لوو: فرانسه را با برزیل مقایسه نکنید
ترین‌های یورو 2016/ آمار شگفت‌انگیز 4 تیم حاضر در نیمه نهایی
پاسخ سرپرست تیم ملی کشتی آزاد به اعتراض پرویز هادی
بسکتبال زیر ۱۸ سال آسیا قرعه کشی شد
حضور لژیونرهای ایرانی؛ از اروپای شرقی تا قلب اروپا
طرح نوشت/ شیاطین سرخ در آتش اژدها سوختند
ناگفته های فرانسوی ها در رختکن
دل بوسکه: کنار رفتن از یورو 2016 ناراحت کننده بود
برانکو به انصاری اجازه تمرینات سنگین نمی‌دهد
پایان ویژه برنامه فوتبالی شبکه ورزش
لیست استقلال خوزستان با جذب سه بازیکن تکمیل می‌شود
دروازه استقلال 14 روز برای شروع لیگ فرصت دارد
بهترین گلف‌باز جهان از حضور در المپیک انصراف داد
طارمی با ریزه اسپور ترکیه به توافق رسید/ رضائیان کجاست؟
لوزانو: تمرکز نداشتن علت شکست ما بود/ از بازیکنانم راضی ام
پورغلامی دستیار جلالی شد
تشکر عجیب قرمزها از کاوه رضایی / ممنون که باعث ماندن طارمی شدی!