جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

سوئیس 1(4)-1(5) لهستان، صعود پر زحمت

بسیبس سیبسی 7 سال پیش
سوئیس 1(4)-1(5) لهستان، صعود پر زحمتبه گزارش "ورزش سه"، لهستان و سوئیس به عنوان تیم های دوم گروه C و A پای به یک هشتم نهایی گذاشته بودند. هر دو تیم که در بازی آخر گروهی خود به ترتیب آلمان و فرانسه را متوقف کرده بودند، با روحیه ای خوب به مصاف با هم اآده بودند تا از بین آنها یکی راهی یک چهارم نهایی یورو 2016 شود.

لهستان همان دقیقه 1 می توانست روی اشتباه مدافع سوئیس(ژورو) به گل برسد اما ابتدا ضربه میلیک را دروازه بان برگشت داد و در ریباند نیز لواندوفسکی توپ را به آسمان فرستاد.

بازی تا دقیقه 30 با برتری محسوس لهستان در جریان بود اما خطرات چندان جدی ای روی دروازه ها شاهد نبودیم. سوئیس بین دقایق 30 تا 38، سه فرصت خوب گلزنی روی نفوذهای شقیری به دست آورد اما واکنش های خوب فابیانسکی اجازه نداد تا ضربات شار، ژمائیلی و ژورو به گل تبدیل شوند تا اینکه لهستانی ها روی دومین حمله جدی خود به گل رسیدند.

دروازه بان لهستان دقیقه 39 با شروع عالی خود، زمینه ساز گل تیمش شد. او گروچیسکی را با پرتاب بلند خود راهی دروازه سوئیس کرد و این بازیکن هم با یک پیشروی خوب خود را به بیرون محوطه جریمه رساند. پاس گروچیسکی به بلاژیکوفسکی که در سمت راست زمین تنها بود رسید و ستاره سابق دورتموند و فعلی فیورنتینا با ضربه ای زمینی توپ را از میان پاهای سومر به گل برتری لهستان تبدیل کرد. نیمه اول با همین یک گل به سود لهستان به اتمام رسید.

سوئیس نیمه دوم را هجومی آغاز کرد و پس از یکی دو موقعیت نصفه و نیمه می توانست روی شوت محکم شقیری به گل تساوی برسد اما فابیانسکی ضربه او را دفع کرد.

لهستان به تدریج خود را از زیر فشار سوئیس خارج کرد و دقیقه 55 روی شوت بلاژیکوفسکی می توانست فاصله را به دو گل برساند اما سومر با یک مهار عالی اجازه نداد توپ وارد دروازه شود. لواندوفسکی هم در یک صحنه با نفوذ از سمت راست خطرساز شد اما سانتر او ضعیف بود و حاصلی برای لهستان نداشت در حالیکه یک پاس بهتر از او می توانست میلیک را در موقعیت عالی گلزنی قرار دهد.

سوئیس که در نیمه دوم تیم برتر زمین بود، دقیقه 73 می توانست روی ضربه کاشته رودریگز به گل برسد اما فابیانسکی از زیر تیر توپ را راهی کرنر کرد. 5 دقیقه بعد روی یک رفت و برگشت، شوت صفروویچ از درون محوطه جریمه با بدشانسی به تیر برخورد کرد تا حساب کار 1-0 بماند.

بازی به دقیقه 82 رسیده بود که سوئیس مزد حملات خود را گرفت. روی ریباند، شقیری با یک قیچی برگردان تماشایی سوئیس را به گل تساوی رساند. توپ پس از برخورد به تیر عمودی راهی دروازه شد تا این بار کاری از دست فابیانسکی بر نیاید. سرانجام این بازی در 90 دقیقه با تساوی 1-1 به اتمام رسید تا همه چیز به دو وقت اضافه کشیده شود.وقت اضافه اول با برتری محسوس سوئیس اما بدون موقعیت خاصی به اتمام رسید. در وقت اضافه دوم روند بازی با برتری سوئیس ادامه داشت و دقیقه 112 بهترین شانس برای زدن گل دوم توسط مهاجم تازه وارد سوئیس از دست رفت.

شقیری با سانتری عالی، دردیوک را در بهترین موقعیت و در مصاف تک به تک با دروازه بان لهستان قرار داد اما ضربه سر این بازیکن با مهار استثنایی فابیانسکی به کرنر رفت. دردیوک دقیقه 118 یک فرصت خوب دیگر را نیز با درخشش فابیانسکی از دست داد تا بازی در نهایت با تساوی 1-1 خاتمه یافته و تعیین برنده به ضیافت پنالتی ها کشیده شود.در ضربات پنالتی، گرانیت ژاکا که به تازگی به آرسنال پیوسته، پنالتی دوم سوئیس را به بیرون زد تا لهستان در ضیافت پنالتی ها به پیروزی رسیده و راهی یک چهارم نهایی شود.منبع :http://www.varzesh3.com/news

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از بسیبس سیبسی

گل استثنایی شقیری مقابل لهستان(عکس)
مهاجری: به یک هافبک نیاز داریم
اسکرتل: از آلمان نمی ترسیم
حس و حال متفاوت دو کاپیتان (عکس)
سرمربی ایرلند: می توانیم فرانسه را شکست دهیم
خداداد: طارمی اول پولش را در پرسپولیس نقد کند
امید آبی‌ها در انتظار تسویه حساب باشگاه
مسیر دشوار استقلال برای رسیدن به لیگ قهرمانان
محمد دایی: ادامه حضور علی دایی در صبا بعید است
دست رد واردی به سینه آرسنال/ قرارداد ستاره لسترسیتی تمدید شد
عملکرد تیم های یورو در مرحله گروهی از نگاه آمار
فرار پرتغال از حذف با درخشش رونالدو/ ایسلند حریف انگلیس شد
پیروزی دراماتیک ایرلند مقابل ایتالیا و صعود به مرحله بعد / بلژیک برد و حریف مجارستان شد
گزارش ویژه؛ نگاهی به مرحله حذفی یورو ۲۰۱۶
یک هشتم نهایی؛ آغاز جدال‌های مرگ و زندگی
یادداشت: رونالدو؛ ناجی دردسرساز
سوشا مکانی در لیگ دوی نروژ (عکس)
تاج: نشد کی‌روش و برانکو را رودررو کنیم
لوزانو: برای المپیک هفته به هفته رشد می کنیم
داور بازی ایران و آمریکا/ عمدا پنالتی نگرفتم؛ از برد ایران خوشحال شدم