جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

پیش بازی ولز - ایرلند شمالی؛ ضیافت شگفتی سازها زیر برج ایفل

صفر کریم پور 4 سال پیش
پیش بازی ولز - ایرلند شمالی؛ ضیافت شگفتی سازها زیر برج ایفل

وب سایت رسمی برنامه نود - دومین بازی مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۱۶، نبردی تمام بریتانیایی بین دو تیم تازه وارد و البته شگفتی ساز این دوره خواهد بود. ولز و ایرلند شمالی که برای نخستین بار در جمع تیم های مرحله نهایی یورو حاضر می شوند، تنها به حضور در یورو بسنده نکرده و به نظر می رسد اهداف بزرگتری در سر دارند. در ادامه شرایط و وضعیت دو تیم پیش از بازی را بررسی می کنیم.

یورو ۲۰۱۶؛ مرحله یک هشتم نهایی؛ ولز – ایرلند شمالی

تیم اول گروه دوم با تیم سوم گروه سوم

یک شنبه ۲۵ ژوئن ۲۰۱۶؛ ساعت ۲۰/۳۰؛ ورزشگاه پارک دوپرنس؛ شهر پاریس؛ داور: مارتین آتکینسون از انگلیس

دومین دیدار از مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۱۶، تقابل شگفتی سازانی خواهد بود که در این دوره و به لطف افزایش تعداد تیم های حاضر در مرحله نهایی به ۲۴ تیم، توانستند جواز حضور در مرحله نهایی را کسب کرده و در ادامه روند موفقیت آمیزشان، حتی از مرحله گروهی صعود کرده و راهی یک هشتم نهایی شوند. البته کار ولزیها بسیار بزرگتر و مهمتر تلقی می شود زیرا با وجود همگروهی با تیم مدعی انگلیس، توانستند به عنوان تیم اول گروه به مرحله یک هشتم نهایی صعود کنند. تیم پیروز این دیدار قطعاً شگفتی خود را کاملتر کرده و در جمع هشت تیم پایانی قرار خواهد گرفت؛ فرصتی بسیار مناسبی که به نظر می رسد کمتر نصیب هر یک از آنها شود. پس هر دو تیم منطقه بریتانیا در تلاشند تا بیشترین بهره را از این فرصت بی نظیر ببرند.

سایه سیاست بر روی جدال تمام بریتانیایی

گرچه تأثیرات ناشی از اتفاقات سیاسی چند روز گذشته در بریتانیا مبنی بر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بر این دیدار را نمی توان نادیده گرفت، اما آنچه مسلم است هر دو تیم تازه وارد یورو تمام تلاش خود را به کار خواهند بست تا فارغ از هرگونه مسائل حاشیه ای سیاسی یا ورزشی، فعلاً تمرکز خود را به این دیدار حساس متمرکز ساخته و در هیاهوی تحولات سیاسی اخیر، بی صدا و چراغ خاموش به وظیفه اصلی خود بپردازند. دو تیم بریتانیایی شناخت نسبتاً کاملی از یکدیگر دارند زیرا علاوه بر همسایگی و نزدیکی برخی مناسبات ورزشی و فوتبالی، حدود سه ماه پیش دیدار دوستانه ای در ورزشگاه کاردیف ولز برگزار کردند که در آن بازی دو تیم به تساوی یک بر یک دست یافتند.

ایفل امشب به چه رنگی در خواهد آمد؟

یکی از برنامه های بسیار جالبی که مسئولین برگزاری این رقابتها تدارک دیده اند اینست که پس از پایان هر بازی، برج ایفل را با طرح و رنگ پرچم تیم برنده نور پردازی می کنند. ولزی ها امشب تلاش می کنند تا برای سومین بار در این دور از رقابتها، برج ایفل را به رنگ پرچم کشورشان در بیاورند. نکته جالب در مورد دو تیم ولز و ایرلند شمالی اینست که هر دو تیم از قرعه خود بسیار راضی بوده و آن را قرعه بسیار مناسبی برای خودشان می دانند. با توجه به اینکه قرعه هیچ یک از تیم های مطرح و مدعی قهرمانی به نیمه اول جدول نیفتاده، در این صورت تیم پیروز این دیدار چه بسا با شانس و اقبال و اندکی تلاش بتواند به فینال یورو راه یابد؛ اتفاقی که اگر رخ دهد، فوتبال اروپا را بهت زده خواهد کرد. دو تیم گرچه از برخی جهات شرایط مشابهی با یکدیگر دارند، اما تفاوت هایی بین این دو تیم دیده می شود؛ در مجموع، و با لحاظ کردن تمامی جوانب و مسائل مربوط به این دو تیم، می توان گفت کفه ترازو بیشتر به سمت ولز سنگینی می کند. ولز علیرغم باخت در آخرین دقایق بازی برابر انگلیس، به عنوان صدرنشین گروه صعود کرد؛ گل های زده ولز بیشتر از میانگین گل زده در هر بازی مرحله گروهی است؛ و از همه مهمتر اینکه ولز در ترکیب خود فوق ستاره ای به نام گرت بیل را دارد که بازیکنی بسیار تکنیکی، گلزن، شوتزن و سرعتی در کلاس جهانی است. گرت بیل همراه آلوارو موراتا بهترین گلزن رقابتها تا اینجای کار هستند. علاوه بر گرت بیل، آرون رمزی هم بالاترین آمار پاس گل را به خود اختصاص داده است. ولز یک تیم بابرنامه و هجومی نشان داده که آمار گلزنی خوبی هم در مرحله گروهی داشت. تیم ناشناخته ولز در اولین حضورش در یورو به تنهایی حدود ۱۰ درصد از کل گل های مرحله گروهی رقابتها را به ثمر رساند (۶ گل از مجموع ۶۹ گل جام). اما ایرلند شمالی بدون شک از داشتن بازیکنی، حتی با نیمی از کیفیت های گرت بیل یا آرون رمزی، محروم است. در گروه سوم که تیم های آلمان و لهستان هم حضور داشتند، طبیعتاً مجالی برای صعود مستقیم ایرلند شمالی وجود نداشت، اما آنها توانستند تنها با یک پیروزی برابر اوکراین، و البته با خوش شانسی، به عنوان یکی از تیم های سوم به مرحله حذفی راه یابند. آنچه که ایرلند شمالی را از سایر تیم های منطقه بریتانیا متمایز می سازد اینست که بیشترین اتکاء در این نه روی بازیکن یا بازیکنانی خاص، که روی سرمربی تیم یعنی مایکل اونیل است. در واقع دوئل ویژه این دیدار را می توان نبرد اندیشه های مایکل اونیل و کریس کولمن دانست.ترکیب احتمالی دو تیم

دو تیم برای دیدار امشب با مشکل محرومیت یا مصدومیت بازیکنان شان مواجه نیستند و دست مربیان دو تیم برای انتخاب ترکیب دلخواه باز باز است.

ولز در این دیدار با سیستم ۳-۴-۳ به میدان خواهد رفت و به احتمال بسیار زیاد با ترکیب وین هنسی؛ کریس گونتر؛ جیمز چستر؛ ویلیامز؛ دیویس؛ تیلور؛ جو آلن؛ جو لدلی؛ آرون رمزی؛ گرت بیل؛ رابسون کانو (یا سام ووکس) به مصاف حریف خواهد رفت.

ایرلند شمالی در این رقابتها با سیستم ۱-۵-۴ به مصاف رقبای خود می رود و محتمل ترین پیش بینی برای ترکیب این تیم، شامل بازیکنان زیر خواهد بود: مک گوورن؛ هیوز؛ گرت مک آئولی؛ کتکارت؛ جانی ایونس؛ کریس برد؛ استیون دیویس؛ نوروود؛ جیمی وارد؛ استوارت دالاس؛ لافرتیآمار دیدارهای قبلی

ولز و ایرلند شمالی تا کنون ۱۱۲ بار در تمامی رقابتهای رسمی و بازی های دوستانه به مصاف هم رفته اند. سهم ولز ۵۴ و ایرلند شمالی هم ۳۱ پیروزی بوده و ۲۷ بازی دو تیم با نتیجه مساوی به پایان رسیده است. آمار گل های دو تیم در این دیدارها ۲۶۲ گل برای ولز و ۱۶۴ گل برای ایرلند شمالی ثبت شده است.

ولز در هفت دیدار قبلی برابر ایرلند شمالی اصلاً شکست نخورده؛ چهار برد و سه تساوی حاصل کار ولز در مصاف با تیم ملی ایرلند در این هفت دیدار بوده است.

در ۱۲ دیدار آخر دو تیم، ایرلند شمالی تنها یک پیروزی در سال ۱۹۸۰ داشت که با یک گل ولز را شکست داد.سایر اخبار و اطلاعات بازی

در جمع بازیکنان تیم ملی ولز، تنها هشت بازیکن در ترکیب ثابت سه مسابقه مرحله گروهی قرار داشتند، پس در بازی امشب هم احتمال تغییر در ترکیب ولزیها وجود دارد.

گرت بیل در مصاحبه پیش از بازی گفت: همه ما عاشق پیروزی و قهرمانی در یورو هستیم؛ اما الان تمام تمرکز ما روی ایرلند شمالی است نه قهرمانی!

مایکل اونیل در مورد این بازی گفت: به نظر بازی بسیار دلچسب و زیبایی خواهد شد. وقتی نتیجه قرعه کشی مشخص شد، برای تیم ما فوق العاده بود که چنین قرعه ای دارد. بازی با ولز اولین هدف ماست. این بازی بسیار دشوار خواهد بود، اما ما به توانایی های خودمان ایمان داریم و با پیروزی در این دیدار به روند صعودی خود ادامه خواهیم داد.

تیم پیروز این دیدار در مرحله بعدی به مصاف برنده دیدار تیم های بلژیک و مجارستان خواهد رفت.

منبع :http://90tv.ir/news/267781/%d9%be%db%8c%d8%b4-%d8%...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از صفر کریم پور

مارکا: آلوارو موراتا در رئال ماندنی شد
۱۰ ایرانی در میان دوومیدانی‌کاران برتر قاره کهن/ حدادی دوم آسیا!
هافبک ایتالیا: کمتر از ۳ میلیون یورو هرگز!
پرتغال ۲-۰ ولز/ پایان رویاپردازی شگفتی سازان؛ رونالدو پرتغال را به فینال برد
وضعیت امیدوارکننده شواینی در آستانه نیمه‌نهایی
نویر: ژیرو مهاجم فوق العاده خطرناکی است
کاریکاتور روز/ فرانسوی ها، آتشفشان را خاموش کردند
مارادونا: ایسلند می‌تواند برای فرانسه دردسرساز شود
برانکو کوتاه نمی‌آید؛ یا ماریچ یا خلیل‌زاده
پورعلی گنجی: انتظار نداشتم هواداران پرسپولیس به من توهین کنند
مالکیت خوشبختی نمی‌آورد! (عکس)
پیروزی پُرگل سپاهان با درخشش تازه واردها
آمار لیونل مسی در تیم ملی آرژانتین؛ ۵۵ گل در ۱۱۳ بازی ملی
ذوب آهن به اردوی خارجی نمی‌رود
بردی‌اف در یک قدمی نیمکت تزارها
باقریان، مدیرعامل سپاهان ماند
سلطه آرژانتینی‌ها بر نیمکت تیم‌های ملی در کوپا آمه‌ریکا
چورلوکا: پرتغال از ضعیف ترین تیم‌های جام است
تغییر زمان انتخابی تیم ملی کاراته بخاطر ازدواج یک ورزشکار!
کلینزمان: می‌خواهیم میزان پیشرفت آمریکا را نشان بدهیم