جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

راه غلبه یزدانی بر جردن باروز از زبان صادق گودرزی

معصومه خدایی 6 سال پیش
راه غلبه یزدانی بر جردن باروز از زبان صادق گودرزی

دارنده مدال نقره المپیک لندن با تاکید بر اینکه حسن یزدانی توانایی شکست جردن باروز آمریکایی را در رقابت‌های المپیک دارد گفت: مهمترین راه غلبه بر این کشتی‌گیر، نزدیک کشتی گرفتن است.
صادق گودرزي

صادق گودرزی در گفتگو با ایسنا، درباره تجارب خود از مصاف با جردن باروز در فینال المپیک لندن و اینکه حسن یزدانی چگونه می تواند بهترین عملکرد را مقابل این کشتی گیر داشته باشد، اظهار کرد: یزدانی در این مدت کوتاه که تغییر وزن داده و از وزن 70 به 74 کیلوگرم آمده عملکرد رو به جلو و بسیار خوبی داشته است.او به خوبی نشان داده می‌تواند هم در وزن 74 و هم در وزن 86 کیلوگرم آینده درخشانی داشته باشد.

دارنده مدال نقره المپیک لندن افزود: یزدانی بر روی تشک مبارزه بی توجه به نام و عنوان حریف جنگنده و رو به جلو کار می‌کند و اگر بتواند هیجان خود را با هماهنگی سرمربی تیم ملی و توجه به صحبت‌های او به خوبی تحت کنترل درآورد مطمئنا می‌تواند عملکرد خوبی هم مقابل جردن باروز و هم برابر دیگر رقبای قدرتمند خود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه جردن باروز نسبت به المپیک قبل 4 سال مسن تر شده است و همین موضوع یکی از نقاط ضعفش مقابل یزدانی جوان است، گفت:باروز هم اینک 28 سال سن دارد در حالیکه یزدانی 22 ساله است و از نیرو، انگیزه و توان بیشتری برای مقابله با حریف خود برخوردار است. هر چند باروز با تجربه تر از یزدانی است اما کشتی‌های رو به جلوی یزدانی و جنگندگی او بر روی تشک مبارزه می‌تواند هر حریفی را با مشکل مواجه کند.گودرزی درباره نقاط ضعف باروز نیز خاطرنشان کرد: به اعتقاد من مهمترین برنامه یزدانی مقابل باروز باید این باشد که خیلی نزدیک به او کشتی بگیرد و هرگز از این کشتی گیر در طول مبارزه فاصله نگیرد چرا که باروز همیشه سعی می‌کند از حریفانش فاصله بگیرد و آنوقت فنون خود را به اجرا در آورد. من به این دلیل که در فینال المپیک لندن از او فاصله داشتم ضربه خوردم و معتقدم اگر نزدیک با او کشتی می‌گرفتم می‌توانستم به برتری برسم.

دارنده 2 مدال نقره و یک برنز جهان افزود:یکی دیگر از نکات مهم برابر باروز این است که باید دست‌های یزدانی دائما کار کند و زیر کتف‌های حریف بزند تا بتواند با استفاده از فن و همچنین حرکت رو به جلو و هجومی از او امتیاز بگیرد. بدون شک یزدانی می‌تواند با برنامه‌ریزی خوب که حتما خادم به خوبی آن را انجام خواهد داد مقابل این کشتی‌گیر به برتری برسد. باروز در رقابت‌های قهرمانی جهان در سال 2014 مقابل دنیس چارگوش روس شکست خورد پس نباید او را شکست ناپذیر بدانیم.

وی با تاکید بر اینکه قطعا سرمربی تیم ملی با یک برنامه‌ریزی مدون بهترین تمرینات را برای المپیکی‌های کشتی آزاد ایران تدارک دیده است، گفت: نفرات خوبی در تیم ملی حضور دارند و به کسب نتیجه مطلوب در المپیک امید زیادی دارم. البته نباید توقعات از کشتی‌ را در جامعه بالا برد چرا که این موضوع می‌تواند تاثیر مخربی بر کشتی‌گیران داشته باشد.امیدوارم مسئولان نیز با حمایت‌های کافی از کشتی‌گیران آن‌ها را از لحاظ روانی به خوبی مهیای حضور در رقابت‌های المپیک کنند.

گودرزی در پایان تصریح کرد: کشتی همواره جور ورزش ایران را یک تنه کشیده است و این شایستگی را دارد تا از بیشترین حمایت برخوردار شود. ان‌شاءالله تیم بخوبی مورد حمایت قرار گیرد تا بار دیگر در المپیک افتخارآفرینی کند.

منبع :http://isna.ir/news/95040102523/%D8%B1%D8%A7%D9%87...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از معصومه خدایی

سرمربی گری رئال، زیدان را تغییر داده است
پنج مهره کلیدی ژرمن‌ها برای مقابله با فرانسه
پوگبا: می‌خواهیم آلمان را ببریم
سردار آزمون در آستانه محرومیت؟
پرسپولیس به دنبال مهاجم اروپایی/ جانشین طارمی از یورو می‌آید؟
بدنسازی‌برانکویی‌به‌جای‌اردوی‌کی‌روشی(عکس)
راهیابی فدرر به دور دوم تنیس ویمبلدون
ایتالیا ۲-۰ اسپانیا/ نقطه پایان نسل طلایی لاروخا به دست کونته
شماره 13 تراکتور بر تن کرار (عکس)
ثبت قرارداد قلعه‌نویی، نوری و ابراهیمی با تراکتور
پرویز هادی از رسیدن به فینال بازماند
مهاجم ساحل عاجی در راه پدیده
تساوی تیم عزت‌اللهی در اولین بازی تدارکاتی اردوی اتریش
تازه‌ترین نامه کی‌روش به برانکو
توضیحات جهانبخش درباره ماندن در آلکمار و توصیه به مهدی طارمی
بازتاب پیوستن قوچان‌نژاد به هیرنوین در رسانه‌های هلندی
تکرار داستان رامین و طارمی در تیم ملی اسپانیا!
رونالدو: صعود به یک هشتم مهم‌تر از همه چیز بود
ایتالیا 0-1 جمهوری ایرلند؛ صعود در دقیقه 85
توافق پرسپولیس با مدافع کروات