جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

کی روش: علی کریمی شخص مناسبی برای به چالش کشیدن شجاعت من نیست

کی روش: علی کریمی شخص مناسبی برای به چالش کشیدن شجاعت من نیست

وبسایت رسمی برنامه نود - کی روش می گوید خیلی ها دوست نداشتند علی کریمی به تیم ملی دعوت شود اما او همان زمان مقابل همه این آدم ها ایستاد و جادوگر را به تیم ملی دعوت کرد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از خبرآنلاین، علی کریمی، سرمربی تیم ملی را به یک چالش فرا خواند. اینکه بیاید و شجاعت به خرج بدهد. بگوید منظورش از مار و گرگ های اطراف برانکو چه کسی است.

آقای کی روش این روزها دوباره شاهد اتفاقات تازه ای در تیم ملی هستیم. اردوهای ایران لغو شده است. برانکو و شما رودروی هم قرار گرفته اید اما در این بین علی کریمی هم وارد ماجرا شد و نسبت به بیانیه شما واکنش نشان داد. شما نوشته بودید کسی که با گرگ ها بنشیند زوزه می کند و....

در درجه اول باید بگویم متاسفانه یکسری اتفاقات می افتد که باعث می شود تا من پاسخگو باشم و اجبار پیدا کنم تا جواب بدهم. باید بگویم این است که علی کریمی شجاعت و جسارت من را زیر سوال برده است. ایشان با من کار کرده و بهتر از هرکس دیگری یکسری چیزها را می داند. او به عنوان بازیکن و کمک مربی من بود و به همین نباید هیچوقت شجاعت و جسارت من را زیر سوال ببرد. باید خدمت شما عرض کنم که کریمی بهتر از هرکسی باید بداند، من در ۵ سال گذشته نشان دادم فردی نیستم که اجازه بدهم و یا این فرصت را در اختیار کسی بدهم که جسارت و جرات من را زیر سوال ببرد. البته من مثل خیلی ها اشتباه می کنم ولی شجاعت و جراتم پابرجا بوده است.

برای ما همین جالب است. اینکه علی کریمی و شما با هم کار کرده اید و در یک جبهه بودید ولی حالا این اتفاقات رخ داده است.

حقیقت مطلب این است که وقتی علی کریمی را دعوت کردم تا به کادر تیم ملی ایران ملحق شد، به این دلیل بود که می خواستم درس هایی راجع به ارزش های فوتبال، دانش فوتبال، شجاعت و جسارت یاد بگیرد. مطمئنا علی کریمی برای من یک قهرمانی ملی است. او یک قهرمان و یک اسطوره برای باشگاه پرسپولیس است. باید به شما بگویم کارلوس کی روش در خط مقدم بزرگترین هواداران علی کریمی بود. به شکل دیگر، کی روش به شخصه بزرگترین هوادار علی کریمی بود. باید یک واقعیت را به شما بگویم. برعکس نقطه نظر خیلی از افراد و مسئولان وقت فدراسیون و برعکس صحبت های آنها و نقطه نظرات شان، بنده شجاعت و جرات کافی به خرج دادم و علی کریمی را دعوت کردم تا به تیم ملی بیاید. خود علی کریمی نمی داند، چند نفر از دورن فدراسیون همان موقع به من گفتند که دارم اشتباه بزرگی مرتکیب می شوم. به من گفتند تو دیوانه هستی که می خواهی علی کریمی را دستیار خودت کنی ولی من جسارت و جرات داشتم و یک اسطوره ملی را به تیم ملی دعوت کردم. چون اعتقاد قلبی ام این بود که چنین بازیکن ها و اسطوره های ملی هستند که باعث می شوند فوتبال ایران پیشرفت کند. آنها هستند که باعث می شوند فوتبال ایران یک قدم رو به جلو بردارد.

هنوز روی نظراتی که درباره علی کریمی داشتید پایبند هستید؟

متاسفانه علی کریمی من را ناامید کرد. ایشان از وظایفی که داشت شانه خالی کرد. با عملکرد علی کریمی و اتفاقاتی که افتاد، افرادی که می گفتند در آوردن او اشتباه می کنم، خیلی زود سینه خود را جلو دادند و گفتند کارلوس دیدی حق با ما بود؟ دیدی راست می گفتیم؟ ولی حتی با آن اتفاق و بهانه ای که به دست مخالفان علی کریمی در تیم ملی دادیم، اگر یک بار دیگر فرصت پیدا کنم تا از کسی دعوت کنم، باز هم علی کریمی را دعوت می کنم تا در تیم ملی ایران حضور داشته باشد.

چرا؟ معمولا در فوتبال ایران چنین رسم و رسوماتی وجود ندارد.

چون من اعتقاد راسخ دارم که وظیفه تغییر و پیشرفت فوتبال ایران، با این ابرقهرمانان است. ابر قهرمان هایی مثل علی کریمی، علی دایی، جواد نکونام، مهدی مهدوی کیا، کریم باقری، علی منصوریان، یحیی گل محمدی و وحید هاشمیان می توانند این پیشرفت را به وجود بیاورند. ولی متاسفانه علی کریمی شانه خالی کرد. علی کریمی آن زمان این جسارت و جرات را به خرج نداد که با مسئولان فدراسیون که عامل ترک او بودند، رودرو شود. کریمی قبل از ترک تیم ملی ایران، حتی یک کلمه با با من صحبت نکرد و این کار او باعث افت جایگاه تیم ملی بازیکنان و کادر فنی ایران و همینطور شخص بنده شد. کریمی واقعا این فرصت را داشت که بیاید درباره افرادی که به او از داخل فدراسیون بی احترامی کردند و برخورد بدی داشتند، حرف بزند ولی از این فرصت استفاده نکرد و اشتباه آنها را نگفت. حالا کریمی می خواهد شجاعت و جرات بنده را تست کند. علی کریمی شخص مناسبی برای به چالش کشیدن شجاعت من نیست. ولی بگذارید ببینم آیا او چیزی در مدتی که با من کار کرده، یاد گرفته است؟

منظورتان چیست؟

ایشان بنده را به چالش کشیده که چرا اسامی گرگ ها و مارها را اعلام نمی کنم؟ آقای کریمی! آنها همان افرادی هستند که برخورد بسیار نامناسب و توام با بی احترامی، در زمان حضور در تیم ملی با شخص خود شما داشتند. اینها همان افرادی هستند که برنامه های صعود ایران در مسابقات المپیک، تحت هدایت نلو وینگادا را از بین بردند و باعث اتفاقات بعدی شدند. اینها همان افرادی هستند که لطمه بزرگی به مرکز تخصصی تمرینی زدند. آقای کریمی، اینها همان افراد هستند. امیدوارم که شما چیزی یاد گرفته باشید و شجاعت و جرات لازم را داشته باشید و بروید به برانکو بگوئید این افراد دارند اطلاعات گمراه کننده می دهند. آنها با این اطلاعات برانکو را مجبور کردند که این گونه حرف های اختلاف انگیز علیه بنده و فدراسیون مطرح کند. آقای کریمی اینها همان افرادی هستند. امیدوارم جرات و جسارت لازم را به خرج بدهی و وظایف خود را به خوبی انجام بدهی و ذهن آقای برانکو را هم شفاف کنی. امیدوارم برانکو را درباره آدم های اطرافش توجیه کنی. اینها همان افرادی هستند که وقتی منصوریان سرمربی تیم ملی المپیک بود، او، تیمش و برنامه هایش را از بین بردند. حداقل مطلبی که می خواهم بگویم این است که آقای کریمی، بنده شجاعت و جرات لازم را داشتم که به رئیس فدراسیون فوتبال درباره دلایل ترک ایران بگویم. همه حرف هایم را زدم. رودرو و چشم در چشم با مسئولان فدراسیون فوتبال. ولی علی کریمی این رفتار را از من یاد نگرفت. شاید به خاطر همین بود که آمد و شجاعت و جرات من را زیر سوال برد. پیغامی که برای کریمی دارم این است که امیدوارم وظیفه ات را به خوبی انجام بدهی. تکرار می کنم. امیدوارم که وظیفه شفاف سازی و بازسازی ذهنیت آقای برانکو را درباره کسانی که به فوتبال ملی ضربه می زنند، روشن کنی.

البته وقتی خود علی کریمی از تیم ملی رفت، خیلی ها از او خواستند که درباره جدایی اش شفاف سازی کند. ما تا حدودی می دانیم چرا ولی خود او هنوز به صورت شفاف در این باره حرفی نزده است.

من واقعا شگفت زده هستم. آقای کریمی چرا وقتی در تیم ملی برخورد بدی با تو شد، چرا وقتی به تو بی احترامی شد، جرات لازم را نداشتی که مطرحش کنی ولی الان آمده ای و از آقای برانکو دفاعی می کنی؟ این اتفاق هم در شرایطی افتاد که آقای برانکو بود که به من توهین کرد. ایشان به من بی احترامی کرد. من در ابتدا چیزی نگفتم ولی آقای برانکو در مصاحبه ای حرف هایی را علیه من به زبان آورد.

آن زمان این بحث ها مطرح شد که علی کریمی به خاطر پاداش ها از تیم ملی قهر کرده است. یکی از بحث ها هم درباره پروازها بود، اینکه چرا عده ای باید بیزینس سوار شوند و عده ای...

از خود علی کریمی این سوال را بپرسید، نباید از من بپرسید. شما فکر می کنید بنده راجع به پاداش ها، یا اینکه چه اشخاصی بیزینس و اکونومی سوار شوند و یا چه کسانی صاحب اتاق سینگل یا دبل باشند، تصمیم می گیرم؟ اینها در اختیار من نبوده است. به همان نتیجه حرف های قبلی می برسیم. این چیزها را کسانی درست می کنند که قصدشان ضربه زدن است.

ولی همیشه این تصویرسازی از شما وجود داشت که انگار به تمام این جزئیات ورود می کنید و تصمیم می گیرید.

واقعا ناراحت کننده است اگر شما به من بگوئید چنین قدرتی دارم که تمام جزئیات را کنترل کنم اما نتوانم یک اردو برای تمرین دادن به بازیکنانم بگذارم. یعنی قدرت این را دارم که جزییاتی به این کوچکی را کنترل کنم ولی وقتی زمانی برای گرفتن امکانات، لباس،برگزاری اردوها می‌رسد، قدرت این را ندارم که این تصمیم را بگیرم؟ واقعا فکر می کنید کی روش یک آدم احمق است؟ اینکه کی روش برای چیزهای بزرگ نمی تواند تصمیم بگیرد و آنوقت برای چنین چیزهای کوچکی تصمیم می گیرد؟ آیا فکر می کنید من اگر قدرت داشتم، اجازه می داد که آدم های خارج از فدراسیون بتوانند به آماده سازی تیم ملی ایران ضربه بزنند؟ فکر می کنید اگر پرقدرت بودم می گذاشتم که چنین آدم هایی منافع تیم ملی ایران را پایمال کنند؟ نخیر، موضع کنونی من این است که دارم تلاش می کنم تا بتوانم از منافع تیم ملی ایران دفاع کنم. برای همین مورد حمله و هجمه قرار می گیرم. ولی همانطور که در صفحه رسمی ام گفتم و نوشتم، همه افراد دیکر باید آرامششان برقرار باشد چراکه من از این به بعد بی تفاوت شدم. وقتی این آدم‌ها به منافع تیم ملی ایران اهمیت نمی دهند چرا من باید اهمیت بدهم؟ الان دیگر متوجه این بحث ها و جنگ ها نمی شوم چون از این به بعد همه چیز مال شما.

یعنی تمام برنامه ها کنسل است؟

برنامه آماده سازی تیم ملی برای جام جهانی خیلی ساده بود. بنا بر تصمیم گیری کارشناس ها و دوستانی که این حمله را به ما انجام می دهند، تیم ملی ایران ۴ روز قبل از بازی ها اردوهای خود را برگزار می کند. بنا بر تصمیمات کارشناس ها همه چیز اوکی و عالی است. کیفیت فوتبال ایران بالاست. نتایج لیگ قهرمانان آسیا هم که برای باشگاههای ایرانی عالی است. برای چی نگران باشیم؟ توقع این است که با توجه به عملکرد درخشان باشگاههای ایران در آسیا، ما تیم ملی چین را با ۵ گل و تیم ملی قطر را با ۵ گل شکست دهیم. با توجه به نتایج باشگاهها در لیگ قهرمانان من بسیار خوشبین هستم!

منبع :http://90tv.ir/news/266639/%da%a9%db%8c-%d8%b1%d9%...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب