جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

طوفان علی کریمی؛ " آقای کی‌روش! جرات داشته باش اسم منتقدانت را بیاور"

محمد جلوداری 7 سال پیش
طوفان علی کریمی؛ " آقای کی‌روش! جرات داشته باش اسم منتقدانت را بیاور"

برانکو ایوانکوویچ و کارلوس کی روش این روزها بر سر اردوی تیم ملی با هم درگیری لفظی پیدا کردند که علی کریمی به حمایت از برانکو برخاست.

به گزارش وبسایت نود؛ کارلوس کی روش در بیانیه از باشگاه های لیگ برتری خواست تا به بازیکنان ملی پوش خود دو هفته استراحت بدهند اما این درخواست با واکنش برانکو همراه بود. سرمربی سرخ ها برای ملی پوشان تیمش مدت زمان معلومی تعیین کرد تا خود را به تمرین پرسپولیس برسانند اما بازیکنان ملی پوش پرسپولیس حرف سرمربی تیم ملی را گوش کردند و به تمرین نرفتند.

عدم حضور ملی پوشان در تمرین پرسپولیس واکنش برانکو را در بر داشت و او کی روش را متهم به گروکشی کرد. روز گذشته سرمربی تیم ملی جوابی تند علیه برانکو داد. علی کریمی که سابقه همکاری با هر دو مربی را دارد طرف سرمربی سرخ ها را گرفت و حق را به او داد. کی روش در مصاحبه خود برانکو را رهبر مخالفانش دانست و انتقاد هایی به او وارد کرد. کریمی در مصاحبه ای با خبرورزشی جواب صحبت های کی روش را داد و گفت: آقای کی روش جرات داشته باش و اسم بیاور. با رویا پردازی هایی که می کنی سرت گیج می رود.

*این روزها انتقاداتی از تصمیمات سرمربی تیم ملی داشتید. توضیح می دهید؟
ببینید در تمام دنیا بازیکنان در باشگاه ها بدنسازی می کنند و به تیم ملی می روند اما اینجا برعکس است. در تیم ملی سرمربی فقط باید روی کارهای تاکتیکی وقت بگذارد نه اینکه بخواهد بدنسازی هم انجام بدهد!

*اما فدراسیون به باشگاه ها نامه زده و خواستار استراحت اجباری بازیکنان ملی پوش شده است.
اگر این طوری است فدراسیون بیاید با ۲۴ بازیکن ملی پوش قرارداد یک ساله ببندد که دیگر در هیچ باشگاهی بازی نکنند و یک سال در اختیار تیم ملی باشند!

*این پیشنهاد جدی شماست یا شوخی کردید؟
کدام پیشنهاد؟ مگر می شود چنین دستوری به باشگاه ها داد؟ اصلا این چه نامه ای است و چه حرفی که هیچ منطقی ندارد.

*برخی می گویند شما دارید از برانکو حمایت می کنید.
من طرفدار حرف حق هستم. اگر برانکو حرف ناحقی می زد، هرگز حمایت نمی کردم. حالا طرف می آید منتقدان خود را مار و عقرب و گرگ و رتیل خطاب می کند، این درست است؟ از قول من بنویسید آقای کی روش، شهامت و شجاعت داشته باش. به جای مار و گرگ و عقرب و رتیل و ... اسم منتقدان خودت را بیاور و بعد نظر بده! ضمن آن که یک حرف دیگر هم برای او دارم. شنیدم گفته اگر با عقاب ها نشست و برخاست کنید پرواز را یاد خواهید گرفت. می خواهم بگویم آقای عزیز، بلندپروازی هم خیل خوب نیست، سر آدم گیج می رود و با سر زمین می خورد!

*مثل اینکه خیلی عصبانی و ناراحت هستید.
نه بحث ناراحتی نیست. اینکه طرف به جای اینکه بگوید فلانی و بهمانی، می آید اسامی عقاب و گرگ و... را می آورد. همه این ها مخلوقات خداوند هستند و شاید برخی اوقات از بعضی آدم ها رفتارشان بهتر باشد. اینکه نمی شود هرکس انتقد کرد، بد شود و هرکس تعریف کرد خوب. آن کسی قابل احترام است که انتقادات را بشنود و بعد بتواند طرف را قانع کند یا اینکه قانع شود.

*خبر دارید اردوی تیم ملی در ارمنستان لغو شد؟
لابد به خاطر من و برانکو! اصلا این طور نیست. اگر به اعتراض برانکو بود که همان روز اول لغو می شد. شما بگویید تمرینات پرسپولیس از چه زمانی شروع شده است؟ ۲۲ خرداد. الان ۹ روز گذشته است. چرا ملی پوشان در تمرینات پرسپولیس شرکت نمی کنند؟ اگر به استراحت کردن و ریکاوری باشد که دو سه روز کافی است.

*برخی های معتقدند ملی پوشان پرسپولیس به خاطر ترس از خط خوردن از تیم ملی از حضور در تمرینات باشگاهی طفره می روند.
دوره و زمانی این طوری است دیگر. باور کنید من اگر می خواستم مثل این ها فکر کنم، ۲۰۰ بازی ملی داشتم. اگر با هرکسی می ساختم و زیر بار هر حرف زوری می رفتم، به این تعداد بازی ملی می رسیدم. فقط می توان تاسف خورد که بازیکن قرارداد چندصد میلیونی با باشگاه می بندد اما در تمرینات شرکت نمی کند.

*به نظر شما با این شرایط و مسائل حاشیه ای که وجود دارد، تیم مل می تواند نتیجه بگیرد و به جام جهانی ۲۰۱۸ صعود کند؟
فقط همین قدر بگویم بهترین قرعه نصیب ایران شده است. حداقل روی کاغذ قرعه فعلی ما بهتر است. با توجه به مشکلاتی که با عربستان و برخی کشورهای عربی پیدا کردیم، اگر در گروه مقابل بودیم کارمان به مراتب سخت تر بود. این نظر ماست، خیلی هم رک و صریح آن را بیان می کنم و از آقای کی روش که خیلی هم آدم شجاعی است می خواهم اسم منتقدان خود را بیاورد.

*جایی از قول شما خوانیدم که گفته بودید امیدوارید با حضور مهدی تاج در فدراسیون فوتبال، شاهد تغییراتی در این فدراسیون باشید. فکر می کنید این اتفاق افتاده باشد؟
فدراسیون باید تغییراتی داشته باشد. تغییرات باید همراه با تغییر نگرش هم باشد. شما بنویسید اصلا علی کریمی چیزی از فوتبال نمی فهمد اما تا جایی که می دانم فدراسیون برای تیم ملی برنامه ریزی می کند نه برعکس! تمام تصمیمات کلی را باید فدراسیون بگیرد. مهدی تاج باید مدیریت کند. فکر نمی کنم حرف بدی زده باشم. حرف نرمالی زدم. آدم منطقی ای هم هستم. اشتباه کنم، شجاعت و شهامت اعتراف به اشتباه خودم را دارم، البته اگر قانع شوم.

*یعنی کی روش باید شما را قانع کند؟
نه . من نظرم را به عنوان یک طرفدار فوتبال اعلام کردم که هیچ پست و مقامی هم ندارم. اتفاقا دنبال پست و مقام هم در فدراسیون نیستم که این حرف ها را زدم. به نظر مصاحبه من حرف دل خیلی از مربیان لیگ برتری است که به هر دلیلی ترجیح می دهند سکوت کنند و لام تا کام چیزی نگویند اما حکایت علی کریمی متفاوت است. من به عنوان یک طرفدار کوچک فوتبال به خواسته غیرمنطقی آقایان در مورد بازیکنان ملی پوش اعتراض دارم و اگر این حرف غیرمنطقی است بیایند و بگویند. نکته دیگر در مورد شما رسانه ها است. من برای همه شما خبرنگاران و اهالی رسانه احترام قائلم اما از شما می خواهم به آدم ها به اندازه خودشان بها بدهید. شما تربیون دارید و لطفا اطلاعات درست و دقیق به مردم بدهید. الکی آدم ها را بزرگ نکنید و این حرف من است.

منبع :http://90tv.ir

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب