جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

بهترین فرصت برای 14 تیمی کردن لیگ برتر

بهترین فرصت برای 14 تیمی کردن لیگ برتر

با توجه به ناتوانی باشگاه صبا و نفت در تیمداری به نظر می رسد هم اکنون بهترین فرصت برای 14 تیمی کردن لیگ برتر است. لیگی که بر خلاف هیاهو و آمارهای ارایه شده شاید ظرفیت و توان همین تعداد تیم را هم نداشته باشد.
[بهترین فرصت برای 14 تیمی کردن لیگ برتر]

به گزارش "ورزش سه"، اولین بار در دوره مدیریت صفایی فراهانی بود که لیگ برتر 14 تیمی شد. بعد از 14 تیمی شدن لیگ برتر انتقادها و هیاهو شروع شد که ایران با توجه به گستره جغرافیایی و هم چنین جمعیت باید لیگ برتر را با حضور 16 یا 18 تیم برگزار کند و به دنبال آن لیگ برتر 16 تیمی و لیگ یک 28 تیمی شد، البته فشارهایی هم برای 18 تیمی شدن لیگ برتر وجود داشت که خدا رو شکر سر و کله کی روش پیدا شد و به دفعات و با سند و مدرک به فوتبالی ها ثابت کرد لیگ برتر ظرفیت حضور 16 تیم را هم ندارد و بهتر است لیگ برتر ایران با حضور 14 تیم برگزار شود.


این موضوع امروز در حال اثبات است. از زمانی که صبا باتری چتر حمایتی خود را از روی تیم صبا برداشت و این تیم به قم رفت هر ساله با مشکل مالی مواجه است و هر سال یک بار مالک عوض می کند! این روزها هم خبرهای ناخوشایندی از این تیم به گوش می رسد. تیمی که در تهران تمرین و در قم بازی می کند و بی تعارف در سال های گذشته هیچ تاثیر مثبتی در فوتبال قم نداشته است. نفت تهران هم اخیر اعلام کرده که تمایلی به تیمداری ندارد و به دنبال فروش امتیاز خود است. تیمی که فصل گذشته گاها پول هتل و غذا را نداشت.


سوال اینجاست چه ضرورتی به حضور تیم های ناتوان در لیگ برتر است در حالی که ابتدایی ترین قانون در فوتبال حرفه ای سلامت مالی باشگاه ها و توان پرداخت دستمزدهاست و در غیر اینصورت مجوز حضور در مسابقات برای باشگاه صادر نمی شود! فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برتر که در سال های اخیر هیچ گاه به این سمت و سو نرفته اند و تابوها هنوز باقی مانده اکنون فرصت خوبی پیدا کرده اند که تاکید به سلامت مالی باشگاه ها داشته باشند. طبیعتا اگر نفت تهران و صبای قم به دلیل ناتوانی مالی از لیگ برتر کنار گذاشته شوند هم لیگ برتر 14 تیمی خواهد شد و هم حساب کار دست هم باشگاه ها خواهد آمد که باید مراقب شرایط مالی خود باشند و به دنبال درآمدزایی و هزینه مبتنی بر توان باشند.


اخلاق حرفه ای در فوتبال می گوید باشگاهی که پول ندارد نباید در لیگ برتر شرکت داده شود چرا که سلامت مالی مسابقات زیر سوال می رود و این طور تیمداری کردن یعنی آزار رساندن به گروهی از مربیان و بازیکنان و تماشاگران که این بر خلاف انسانیت هم هست.

منبع :http://www.varzesh3.com/news/1335323/%D8%A8%D9%87%...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از کلثوم ثانوی سورکی

خلیلیان:سپاهان جوان به نویدکیا نیاز دارد
جلسه تاج با مدیران باشگاه ها تغییر کرد
استقلال، حسین آشنا را نمی خواهد
آلوفس: شورله را به راحتی از دست نمی دهیم
مربی بدنساز استقلال به اردوی این تیم اضافه شد
پدر فوتبال آذربایجان در بستر بیماری + عکس
بوفون: هنوز اهداف مهمی در فوتبال دارم
تایمز: هیدینک، گزینه جدید هدایت انگلیس
نامه باشگاه استقلال به آنالیا اسپور
عنایتی در فهرست مرفاوی برای حضور در صبا
حاج صفی به ایران بیاید حتما برای استقلال بازی می کند
مدیرعامل ماشین‌سازی: هنوز با مدافع آلبانیایی قرارداد نبسته‌ایم
جلالی: برنامه تیم ملی، برنامه ما را هم تغییر داد
زمان شروع مسابقات لیگ دسته اول اعلام شد
مشکل تیموریان با پیکان؛ پیشنهاد ۵۰۰ میلیون تومانی!
مربی میدلزبرو چطور به استقلال آمد؟
تدابیر ویژه برای رساندن دروازه بان استقلال به لیگ
تاریخ شروع لیگ یک شنبه مشخص می‌شود
جدایی گیگز از یونایتد پس از 29 سال
مدافعی که دو گل زد!