جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

روزنامه 90 روز سه شنبه، یکم تیر ماه 1395 با تیتر عجیبی منتشر شد!

روزنامه 90 روز سه شنبه، یکم تیر ماه 1395 با تیتر عجیبی منتشر شد!

بسیاری از خوانندگان و کسانی که این تیتر را مشاهده می کنند، در لحظه اول تعجب خواهند کرد، و سؤالات بسیاری در ذهن آنها تداعی خواهد شد. آیا این تیتر طنز است؟ آیا مادر کریستیانو رونالدو مسلمان شده است؟ یا اطلاعات دینی ما ناقص است؟
پرتغالی ها او را بانوی خود خطاب می کنند (Nossa Senhora de Fátima)، و عنوانی است که مدعیان مشاهده حضرت مریم (مادر عیسی مسیح) یا به اصطلاح مدعیانِ تجلی مریم در شهر فاتیما به او اطلاق می‌کنند. این ادعا مربوط به سال 1917 است. سه کودک روستایی در آن سال ادعا کردند که مریم در دشتی در بیرون شهر فاتیما در پرتغال بر آن‌ها ظاهر شد. که از نام «بانوی تسبیح» یا «بانوی فاتیما» نیز برای اشاره به آن بانو استفاده می شود. از آن به بعد هر ساله هزاران نفر از شهر کوچک فاتیما زیارت و بازدید می‌کنند.

در 13 می 1912 میلادی، 3 کودک پرتغالی با نام‌های «ژاسینتا مارتو»، «فرانسیسکو مارتو» و «لوسیا دوس سانتوس» به‌هنگام کار در مزرعه ای واقع در منطقه روستایی «فاتیما» در غرب پرتغال، تن نورانی زنی را با لباس سفید مشاهده کردند. آنان در توصیف مشخصات این زن گفته اند که او می درخشید و از پرتو همان نوری که در آسمان می درخشید، پدیدار شد. زن سپیدپوش گفته‌ بود که از بهشت آمده است و از بچه‌ها خواسته بود که سیزدهم هر ماه به آنجا بازگردند.
به زودی ساکنان منطقه از این خبر مطلع شدند و در نخستین روز سیزدهم ماه می سال بعد، جماعتی برای تماشا گرد آمدند. با این حال، تنها همان 3 کودک، ژاسینتا، فرانسیسکو و لوسیا بودند که زن را می دیدند ولی مردم تنها وقایع حیرت انگیز جوی را مشاهده می‌کردند. تا ماه سپتامبر بیش از 20 هزار نفر این پدیده را مشاهده کردند. به گفته شاهدان، گوی درخشانی در میان آسمان از شرق به غرب به حرکت در می‌آمد.

در سیزدهمین روز ماه اکتبر، بچه‌ها دقیقاً به‌هنگام ظهر، پیکر این زن را مشاهده کردند. در حالی که جمعیتی حدود 7 هزار نفر به عینه ناظر این واقعه بودند، یکی از دختر بچه‌ها گفت که خانواده مقدس را در آسمان می‌بیند. جماعت به آسمان نگاه کردند آنان شاهد بودند که خورشید در هوا به چرخش در آمده است. در ابر باران زایی که در آسمان دیده می‌شد، روزنه ای پدیدار شد. قرص خورشید همچون یک صفحه مدور چرخان، تابش و گرمای عظیم خود را به سوی زمین فرستاد و سپس با حرکتی دورانی رو به بالا بازگشت. پس از ماه اکتبر نمودهای بصری برای همیشه متوقف شدند.
کودکان هم‌چنین ادعا می‌کنند که بانوی درخشنده سپید پوش که همواره تسبیحی در دست داشت، حوادثی از آینده را با آنها در میان گذاشته‌ است. یکی از پیش‌ بینی‌هایی که از طریق کودکان انتقال یافت، مربوط به واقعه قریب‌ الوقوع انقلاب روسیه بود و دیگری به جنگ جهانی دوم مربوط می‌شد و پیش بینی سوم که متن آن تا مدت‌ های مدید در پاکتی مهر و موم شده در واتیکان نگهداری می‌شد سرانجام در سال 2000 میلادی افشا شد. یکی از مواردی که در پیش بینی شرح داده شده بود ماجرای اقدام به قتل پاپ ژان پل دوم توسط محمدعلی آق‌جا بود که در سال 1981 به وقوع پیوست.

در 13 می 1967 پاپ پل ششم در پنجاهمین سالگرد آئین فاتیما شرکت کرد و در 13 می 1987 پاپ ژان پل دوم برای تشکر از حفظ جان خود به زیارت شهر فاتیما آمد.
•نام روستا یعنی فاتیما را برخی مسلمانان با نام فاطمه دختر محمد، پیشوای مسلمانان مرتبط دانسته‌اند. اما نام شهر از دختر یکی از امرای آندلسی است که در قرن دوازدهم میلادی پس از اسارت توسط مسیحیان، به مذهب کاتولیک گروید و در سال 1158 میلادی به ازدواج کنت أوریم درآورده شد. بنابراین فاتیما (Fátima) یا فاطیما یکی از شهرهای کشور پرتغال است.
پرداختن بیشتر و تخصصی تر در مورد این ادعا ها از موضوع بحث ما خارج است، اما آنچه مشخص و عیان است، عدم ارتباط این شهر پرتغالی با حضرت فاطمه (س) است.

ساير تصاوير

روزنامه 90 روز سه شنبه، یکم تیر ماه 1395 با تیتر عجیبی منتشر شد! روزنامه 90 روز سه شنبه، یکم تیر ماه 1395 با تیتر عجیبی منتشر شد!
منبع :http://www.tarafdari.com/%D8%AE%D8%A8%D8%B1/499583...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب