جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

"پاداش" آخرین حربه برای عبور رکابزنان ایرانی از خط پایان المپیک

علی کریم پور 7 سال پیش
"پاداش" آخرین حربه برای عبور رکابزنان ایرانی از خط پایان المپیک


فدراسیون دوچرخه سواری برای پایان دادن به ناکامی در کارنامه المپیکی خود مجبور شده از اهرم پاداش استفاده کند تا شاید نتایج دور ه های قبل تکرار نشود.

به گزارش ایسنا، فدراسیون دوچرخه سواری در آستانه المپیک ریو پاداش هایی را برای رکابزنان در نظر گرفته است، در صورتی که یک رکابزن بتواند رتبه مد نظر فدراسیون یعنی پنجاهم المپیک را کسب کند، 50 میلیون تومان پاداش خواهد گرفت و به ازای هر رتبه‌ای که پایین‌تر از رده پنجاهم کسب کند، یک میلیون تومان به پاداش اضافه می شود.

این تصمیم در حالی گرفته شده که نتایج رکابزنان ایرانی در المپیک های قبلی سطح توقعات را نسبت به این رشته تا حدی پایین آورده که همه به رد شدن رکابزنان از خط پایان و پایان دادن به داستان تکراری دوچرخه به دست شدن، قانع شده اند.

البته دوچرخه سواری ایران نتیجه نسبتا خوب هم داشته و حسین عسکری در المپیک پکن پنجاه و یکم شد اما زیاد بودن تعداد دفعات ناکامی دوچرخه سواری ایران در جاده های المپیک بر این نتیجه سایه انداخته است.

اکنون که فدراسیون دوچرخه سواری چنین پاداش هایی را برای رکابزنان در نظر گرفته باید دید واقعا به کسب چنین نتیجه ای اعتقاد دارد یا تنها خواسته از آن به عنوان اهرمی استفاده کند تا شاید به کمک آن بتواند انگیزه رکابزنان رابالا برده و ناکامی دیگری در کارنامه المپیکی دوچرخه سواری ایران ثبت نشود.

خسرو قمری رییس فدراسیون دوچرخه سواری در این مورد بیان کرد: هدف ما حضور کیفی در المپیک است و اینکه خانواده دوچرخه سواری و مردم پیشرفت آن را نسبت به دورهای قبلی المپیک ببینند. ما براساس اتفاقاتی که در گذشته رخ داده است، چنین موضوعی را اعلام کردیم تا انگیزه ای برای دوچرخه سواران باشد و کم کم از شرایط گذشته دور شوند و دوچرخه سواری به سوی شرایط بهتری سوق پیدا کند.

او ادامه داد: نمی خواهیم اگر رکابزن مقام قابل توجهی به دست نیاورد، بی انگیزه باشد و از دوچرخه پیاده شود بلکه می خواهیم تا آخرین لحظه تلاش کند تا نتیجه خوبی را رقم بزند. حتی می توان در آینده نگاهی به پیشرفت داشت و دوچرخه سواری به سمت این بیاید که جایگاهی را در المپیک به دست آورد.

قمری درباره ی اینکه چقدر در نظر گرفتن پاداش می تواند برای رسیدن به نتیجه جواب دهد، تصریح کرد: به هر حال از لحاظ معنوی و مادی برای خود ورزشکار خوب است به طوری که از یک طرف جزو افتخارات دوچرخه سوار می شود که سدی را در المپیک شکسته و جایگاه خوبی را به دست آورده است. از سوی دیگر می داند که اگر حداکثر نیروی خود را در تا آخرین لحظه به کار ببرد پاداش هایی نیز خواهد گرفت. ما هم در صورت تحقق آن 100 درصد پاداش ها را پرداخت می کنیم. من خودم دوچرخه سوار بوده ام و میدانم برای رفتن به یک پله و جایگاه بالاتر چقدر ایجاد انگیزه مهم است.

منبع :http://isna.ir/news/95033118238/%D9%BE%D8%A7%D8%AF...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از علی کریم پور

برانکو از اوکراین راهی کرواسی می‌شود
بهرامی: هنوز ضرورت حضور روانشناس در کاروان المپیک تعریف نشده است
برانکو: بازیکنان جدید کیفیت کار ما را بالاتر می‌برند
پست کنایه آمیز توئیتر تیم ملی آلمان قبل از دیدار با فرانسه + عک
راهيابي اندي ماري و توماس برديچ به نيمه نهايي تنیس ويمبلدون
شام تفریحى پرسپولیس در جنگل
فرگوسن: گیگز به مربی بزرگی تبدیل خواهد شد
حدادی موثرترین بازیکن ایران مقابل یونان شد
جوکوویچ: حرف نمی‌زنم، به انتخابم احترام بگذارید
بیرهوف: نگذاشتیم آرامشمان را بر هم بزنند
ضیافت بی پایان پنالتی ها به سود مانشافت/ ایتالیا 1 (5)-(6) 1 آلمان؛ طلسم شکست
یادداشت ویژه/ رویای نیمه‌شب تابستان
پایان شایعه مربیگری در نفت؛ ابراهیم‌زاده وارد کرمان شد
باقری به باشگاه پرسپولیس رفت مربی فصل گذشته پرسپولیس برای انجام مذاکراتی به محل این باشگاه آمد. کریم باقری به گزارش ایسنا، کریم باقری که فصل قبل به عنوان مربی در کنار برانکو ایوانکوویچ فعالیت می‌کرد پس از پایان فصل با اتمام قراردادش در دور جدید تمرینات پرسپولیس شرکت نداشت. او بارها گفته بود پس از امضای قراردادش به محل تمرین پرسپولیس خواهد رفت. باقری امروز به باشگاه پرسپولیس آمد تا مذاکراتی را برای ادامه فعالیتش با این باشگاه انجام بدهد.
برانکو گزینه جدی فدراسیون کرواسی برای جانشینی کاسیچ
رونی قصد بازنشستگی از تیم ملی انگلیس را ندارد
جدایی یوردانسکو از تیم ملی رومانی
لوو: این ایتالیا واقعا شگفت‌آور است
تداوم رکوردهای پایین حدادی در آستانه المپیک/ رکورددار ایران در بیلبائو چهارم شد
روشن: آقای مظلومی! اگر اسم خیانتکاران را نیاوری، خودت خیانتکاری!