جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

کی‌روش: برانکو رهبر مخالفان برنامه تیم ملی بود/ او مرا دلیل عدم موفقیتش معرفی نکند!

میثم خزائی 7 سال پیش
 کی‌روش: برانکو رهبر مخالفان برنامه تیم ملی بود/ او مرا دلیل عدم موفقیتش معرفی نکند!

سرمربی تیم ملی در واکنش به صحبت‌های سرمربی پرسپولیس گفت: اگر برانکو می‌خواهد دلایل و توجیهاتی درباره عدم موفقیت خود در چند سال اخیر فوتبال ایران و در پرسپولیس بیاورد روی من حساب نکند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از تسنیم، کارلوس کی‌روش که به دنبال لغو اردوی تیم ملی در ارمنستان امروز (دوشنبه) برای برگزاری جلسه‌ای با مهدی تاج به فدراسیون فوتبال رفته بود، گفت: در اطلاعیه‌ای که فدراسیون فوتبال در خصوص لغو این اردو صادر کرد، همه چیز به صورت واضح و شفاف مشخص بود.

وی ادامه داد: با خواندن بیانیه فدراسیون همه چیز مشخص است و من فراتر از این اطلاعیه چیزی نمی‌توانم بگویم. از ۶ ماه پیش برای مسیر آماده‌سازی‌مان در راه انتخابی جام جهانی برنامه ریزی کردیم. ایمان و اعتقاد دارم که از بُعد حرفه‌ای و فنی بهترین برنامه برای آماده‌سازی تیم ملی فوتبال بود. اعتقاد داشتیم برنامه‌ای که آماده کرده بودیم منافع تیم ملی و باشگاه‌ها را رعایت کرده و حافظ منافع هر دو بود.

سرمربی تیم ملی خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی افراد و نمایندگان در باشگاه‌ها با این موضوع مخالفت کردند که رهبری آنها نیز به عهده سرمربی پرسپولیس بود. پس از آن هم برخی دیگر از نمایندگان باشگاه‌ها مخالفت خود را با برنامه تیم ملی اعلام کردند. اگر حمایت همه جانبه از تیم ملی وجود نداشته باشد که در این برنامه نبود، ما قادر نخواهیم بود برنامه‌های خود برای تیم ملی اجرا کنیم و به این نتیجه رسیدیم. بهترین کار این بود که ما تمام برنامه‌های خود را لغو کنیم.

کی‌روش در خصوص اینکه برانکو ایوانکوویچ معتقد بوده سرمربی تیم ملی در خصوص بازیکنان گروکشی می‌کند و به دنبال این موضوع او هم بیانیه تندی را در صفحه شخصی خود منتشر و اعلام کرده بود برای عقاب شدن یا مار بودن باید با این حیوانات هم‌نشینی کرد، گفت: من ارتباط تنگاتنگی با طبیعت دارم و از طرفداران محیط زیست هستم. برای من جای تعجب ندارد که برانکو مصاحبه و قلعه‌نویی هم از او حمایت کرده است. این مسئله جدیدی نیست. ایشان همیشه مخالف تمام برنامه‌های تیم ملی بوده و ما شاهد چیز جدیدی نیستیم. آقای قلعه‌نویی مطمئناً وقتی بازیکنان سرباز بتوانند برای باشگاه‌شان بازی کنند، اما نتوانند تیم ملی را همراهی کنند، هیچ وقت شاکی نیست، چون این مسئله برای او بسیار خوب است.

وی افزود: مسئله‌ای که باعث شگفت زدگی می‌شود، این است که یک مربی خارجی باید با تمام انرژی از برنامه‌های تیم ملی حمایت کند، اما اکنون مخالفت خودش را نسبت به تیم ملی کاملاً نشان می‌دهد. من به تمام نظرات و انتقادها احترام می‌گذارم، اما اعتقاد راسخ دارم که این برنامه تدوین شده بهترین برنامه برای تیم ملی و همینطور حفظ منافع باشگاه‌ها بود. به این دلیل که ما دیگر کاری که تیم امید انجام داد را انجام نمی‌دهیم و مانند آنها لیگ را ۴۵ روز تعطیل نمی‌کنیم. قرار نبود این اتفاق مانند اتفاقی که برای تیم امید افتاد برای ما هم رخ دهد.

سرمربی تیم ملی یادآور شد: وقتی تیم امید لیگ را برای ۴۵ روز تعطیل کرد، برانکو و قلعه‌نویی هیچ وقت گلایه نکردند. بار دیگر باید تکرار کنم که من به تمام نظرات احترام می‌گذارم و من یک نظر داشتم و در کنار آن کارشناسان و نخبگان فوتبال ایران یک نظر دیگر داشتند. آنها با نظر بنده مخالف بودند که من به آنها حق می‌دهم و به همین دلیل برنامه جدیدی را تنظیم کرده و تحویل فدراسیون فوتبال دادم. طبق برنامه جدید ما فقط چهار روز قبل از بازی‌های رسمی خود و همزمان با تاریخ فیفا جمع می‌شویم و ان‌شاالله خداوند کمک می‌کند تا به پیروزی برسیم. اگر هم موفق نبودیم از قلعه‌نویی و برانکو دلایل آن را جویا شوید.

کی‌روش تصریح کرد: مطلبی می‌خواهم بگویم که بسیار مهم است و آن را برای اولین بار می‌گویم. صحبت‌های اخیر برانکو که گفته بود من اجازه ندادم بازیکنان ملی‌پوش پرسپولیس در تست پزشکی شرکت کنند، کاملاً کذب، دروغ و اشتباه است. او باید مسئولیت این صحبت‌های نادرست را قبول کند. به عقاید آقای برانکو احترام می‌گذارم، اما باید یادمان باشد زمانی که خود او سرمربی تیم ملی بود، برنامه‌ها و اردوهای متعددی را داشت و حالا که سرمربی باشگاهی است، نظری متفاوت دارد. او نمی‌تواند به هواداران خوب پرسپولیس دروغ بگوید و هواداران را علیه بنده تحریک کند.

وی گفت: مطلبی می‌خواهم به هواداران خوب باشگاه پرسپولیس بگویم که بنده هیچ وقت نه تنها مانع بازیکنان این تیم، بلکه مانع حضور هیچ بازیکنی مانند بازیکنان تیم‌های سپاهان و استقلال هم نشدم. اصلاً من خبر نداشتم که قرار است در این برهه اینگونه تست‌ها (تست پزشکی تیم پرسپولیس) گرفته شود. اگر برانکو می‌خواهد دلایل و توجیهاتی درباره عدم موفقیت خود در چند سال اخیر فوتبال ایران و در پرسپولیس بیاورد، باید دلایل دیگری بیاورد. به خاطر توجیه عدم موفقیت روی من حساب نکند، چون فرد اشتباهی را انتخاب کرده است.

منبع :http://90tv.ir/news/266004/%DA%A9%DB%8C%D8%B1%D9%8...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب

سایر مطالب از میثم خزائی

پیروزی پرگل یاران آزمون و عزت اللهی مقابل تیم سابق خداداد عزیزی
آرزوی "سردار" برآورده شد
پیروانی: کی‌روش خواست بمانم و نخواستم رفیق نیمه راه باشم
کشوری فرد:فراهانی نمی‌تواند به نفت برود
گلیک به باشگاه موناکو پیوست
کونته: شاگردانم استثنایی بودند/ به تیم ملی ایتالیا باز می‌گردم
تلاش مسئولان باشگاه پرسپولیس برای حضور ماهینی در اوکراین
سه تصویر خاطره انگیز از تقابل های آلمان و ایتالیا
وضعیت ناخوشایند شفقتیان، پیشکسوت پرسپولیس
رونی با رکورد بکام برابری کرد
ارایه خدمات به باشگاه پاس ممنوع شد
رضائیان برای مذاکره به ترکیه رفت و طارمی را هم با خود برد!
چاگو در فولاد ماندنی شد
طارمی با پرسپولیس به اوکراین می‌رود
ملی‌پوشان پرسپولیس امروز هم به ایفمارک نرفتند
مدافع جدید سپاهان قرارداد رسمی خود را امضا کرد
تشکر ده خیا از منتقدانش
بسکتبال انتخالی المپیک؛ فهرست نهایی ایران مشخص شد
برهانی: استقلالی‌ها را ندیدم و بحث دلخوری وجود نداشت
محمد دایی: ادامه حضور علی دایی در صبا بعید است