جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

پیش بازی آرژانتین و بولیوی

محمد جلوداری 7 سال پیش
پیش بازی آرژانتین و بولیوی

شرایط گروه D به نحوی‌ست که آرژانتین با ۶ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و تیم‌های شیلی و پاناما، با ۳ امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند. بولیوی هم از دو مسابقه اخیر خود هیچ امتیازی را به‌دست نیاورده و امیدی برای صعود نخواهد داشت.

پس از انجام این دیدار، مرحله گروهی رسماً به پایان خواهد رسید.

آرژانتین


چه زمانی از این بهتر برای جبران چندین و چند سال عدم قهرمانی؟ قطعاً این تنها سوالی‌ست که طی چند روز گذشته از ذهن هواداران آرژانتینی می‌گذرد. آلبی سلسته به خوبی می‌داند که اگر طبق روال گذشته، به فینال تورنمنت برسد و در نهایت قهرمان نشود، به طرز شگفت آوری هت‌تریک خواهد کرد. فراموش نکنید که آرژانتین طی سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به فینال جام‌جهانی و کوپا آمه‌ریکا رسید و در نهایت حریف آلمان و شیلی نشد و دستش از جام کوتاه ماند. پس حالا که برزیل با دونگا در حال تقلی زدن است و ونزوئلا، زحمت حذف کردن اروگوئه را کشیده، راهی جز قهرمانی و تصاحب جام نخواهند داشت.
آمار تاتا مارتینو با شاگردانش در ۸ بازی گذشته، ۲ تساوی و ۶ پیروزی را به ما نشان می‌دهد. ضمن اینکه آن‌ها تا اینجای کار طی ۲ مسابقه، ۷ بار موفق به گلزنی شده‌اند و تنها یک بار دروازه‌شان باز شده است.
آیا آرژانتین می‌تواند پس از مدت‌ها ناکامی، حریفانی چون کلمبیا، آمریکا، شیلی و مکزیک را کنار بگذارد و قهرمان کوپا آمه‌ریکا بشود؟بولیوی


برای پی بردن به شاهکار بولیوی و سرمربی‌اش بالدی‌وِزو فقط به این آمار توجه کنید. بولیوی از ۱۶ ژوئن ۲۰۱۵ که کوپای شیلی برگزار می‌شد، تا به همین امروز ۱۴ مسابقه را پشت سر گذاشته است. از این ۱۴ دیدار، بولیوی تنها ۲ برد و ۱ تساوی را به‌دست آورده است و در ۱۱ مسابقه تن به شکست داده.
وضعیت وقتی اسفناک تر می‌شود که متوجه می‌شویم در این ۱۴ بازی، تنها ۱۳ بار موفق به گل‌زنی شده‌اند و در عوض ۳۷ بار دروازه‌شان باز شده است.
درست است که نمی‌توان از بولیوی توقع شگفتی داشت، اما انتظار تا این حد ضعیف بودن هم از آن‌ها نمی‌رود. در هر صورت بولیوی برای این که کوپا ۲۰۱۶ را بدون امتیاز به پایان نرساند، مجبورست از آرژانتین مدعی، امتیاز بگیرد. بد نیست بدانید که همین تیم در سال گذشته و کوپا ۲۰۱۵، با ۴ امتیاز و پس از شیلی ۷ امتیازی، در رده دوم جدول قرار گرفت و توانست به دور حذفی صعود بکند. هرچند در دور بعد حریف پرو نشده و بازی را با نتیجه ۳ بر ۱ به این تیم واگذار کردند.ترکیب احتمالی


آرژانتین
سرخیو رومرو - اوتامندی - روخو -گابریل مرکادو - رامیرو موری - فرناندز - ماسکرانو - دی‌ماریا - ابر بانگا - مسی - هیگواین

بولیوی


کارلوس لمپه - اروین ساودرا - رونالد اگینو - ادوارد زنته‌نو - گوتییرز - ماروین بجارانو - اسمدبرگ - آلخاندرو ملن - رائول کاسترو - خوان آرسه - یاسمان دوکپیش بینی
از سال ۲۰۱۱ این دوتیم ۶ بار با یکدیگر روبه شده‌اند و حاصل آن ۳ برد برای آرژانتین و ۳ تساوی بوده‌است.
طبق معمول یقیناً ما نیز رأی به پیروزی آلبی سلسته خواهیم داد. بولیوی نیز برای کسب یک تساوی، نیازمند شگفتی و معجزه خواهد بود. معجزه‌ای از جنس برد پرو مقابل برزیل! و یا برد ونزوئلا در برابر پر افتخارترین تیم کوپا آمه‌ریکا.

منبع :http://www.varzesh3.com/

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب