جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

ادعای جنجالی بلاتر؛ در قرعه‌کشی‌های یوفا با گوی سرد و گرم تقلب می‌شود

نکیسا صیادی 6 سال پیش
ادعای جنجالی بلاتر؛ در قرعه‌کشی‌های یوفا با گوی سرد و گرم تقلب می‌شود

رییس پیشین فیفا ادعا کرده شاهد تقلب در قرعه کشی های تحت نظارت یوفا بوده است.

به گزارش وبسایت نود، سپ بلاتر در مصاحبه ای جنجالی با نشریه آرژانتینی LA Nacion از تقلب در قرعه کشی های تحت نظارت یوفا خبر داده است.

خبرنگار: قرعه آرژانتین در جام جهانی بسیار خوب بود. فرضیه ای که آن موقع مطرح شد این بود که اگر گروندونا (رییس پیشین فدراسیون فوتبال آرژانتین) و بلاتر در جنگ باشند یک قرعه بد برای آرژانتین رقم می خورد و اگر این دو رابطه خوبی داشته باشند یک قرعه خوب نصیب آرژانتین می شود.

بلاتر: تنها یک نفر با چنین قدرتی در اروپا وجود داشت. آرتیمرو فرانچی (رییس پیشین یوفا) عادت داشت این کار را در قرعه کشی رقابت های اروپایی انجام دهد. من در قرعه کشی جام جهانی ۱۹۷۸ این کار را نکردم. تنها همه چیز را با جادو انجام دادم، البته این یک شوخی است. قرعه کشی کاملا سالم بود. هیچ وقت توپ ها را لمس نکردم، کاری که بقیه انجام دادند. البته که با سرد و گرم کردن توپ ها می توان توپ ها را از هم تشخیص داد.

خبرنگار: پس فرضیه توپ های سرد و گرم در قرعه کشی ها واقعی است.

بلاتر: من در قرعه کشی یک رقابت اروپایی با چشمان خودم دیدم که اتفاقی مانند تقلب رخ داد. تنها یک تیم در این کار دست داشت. تیمی ایتالیایی بود. توپ ها را قبل از قرعه کشی در فریزر قرار می دهند به طوری که با کچکترین لمس بتوانید گرم و یا سرد بودن آن ها را تشخیص دهید. با لمس کردن توپ ها می توانید به راحتی بفهمید چه توپی در دست شما قرار دارد. من خودم شاهد این ماجرا بودم.

این اتفاق در فیفا رخ نداد اما قرعه کشی های زیادی را در رقابت های اروپایی دیدم که این اتفاق در آن ها رخ داده است. اما در فیفا هیچ وقت این کار انجام نشد. البته که شدنی است اما تحت نظر من این کار هرگز انجام نشد."

این ادعا در حالی مطرح شده که جیانی اینفانتینو، رییس فعلی فیفا، پیش از این دبیر کل یوفا بود و قرعه کشی لیگ قهرمانان و جام ملت های اروپا تحت نظر او انجام می گرفت.

سپ بلاتر در حال حاضر به دلیل سو استفاده مالی در زمان ریاستش بر فیفا از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم است.

منبع :http://90tv.ir/news/263451/%d8%a7%d8%af%d8%b9%d8%a...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب