جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

لوو: یک کشور هشتاد میلیونی پشت تیم ماست

فریبرز ویسی 7 سال پیش
لوو: یک کشور هشتاد میلیونی پشت تیم ماست

سرمربی موفق این سالهای تیم ملی آلمان اعتقاد دارد مسابقات ملی فراتر از مسابقات باشگاه هی است و اظهار داشت یک کشور 80 میلیونی هوادار آلمان است.
به گزارش ورزش 11، یواخیم لوو سرمربی تیم ملی آلمان که تیمش یکشنبه شب در نخستین دیدارش در جام ملت‌های اروپا مقابل اوکراین صف‌آرایی خواهد کرد، در مصاحبه‌ای گفت:
-من نیازی به روانشناس ندارم و این برمی‌گردد به تجربیاتی که در طول سالیان اندوخته‌ام. من روند خیلی مسائل را می‌شناسم، مشکلاتی که در یک تورنمنت بروز می‌کنند را هم همینطور. با شرایطی که در آن بازیکنان ناراضی‌اند و با حساسیت‌هایی که وجود دارد هم آشنا هستم.
-او با اذعان به اینکه از سال 2006 تا امروز که سکان هدایت تیم ملی آلمان را بر عهده گرفته تغییر کرده، افزود:
-مسلما آدم‌ها به مرور زمان رشد می‌کنند و عوض می‌شوند البته ویژگی‌های عمده شخصیتی سر جای خودشان می‌مانند اما آدم‌ها مدام در حال یادگیری هستند.
من در مسیر ارتباط با تیمم خیلی چیزها آموختم و حال آنکه پیشتر که جوانتر بودم احساس می‌کردم باید نفوذ و اختیار تام روی همه داشته باشم و همه چیز را امر کنم. اما امروزه با کمال میل نظرات بسیاری را می‌شنوم برای مثال اگر یک نفر بگوید مربی! ما با فلان مسئله موافق نیستیم، من گوش می‌کنم، حتی استقبال می‌کنم. دیگرپذیرتر شده‌ام.
- او در پایان اذعان می‌کرد:
مسلما می‌دانم که تیم ملی با تیم باشگاهی فرق می‌کند. یک کشور هشتاد میلیونی پشت تیم ماست و این بسیار خاص و باارزش است. اما آنچه که به آن احتیاج دارم این است که گاهی آزادی و فضای متعلق به خودم داشته باشم، یعنی گاهی در حین برگزاری تورنمنت با خودم بتوانم خلوت کنم، جایی که فقط خودم باشم. به هوا برای نفس کشیدن نیاز دارم، به زمان برای فکر کردن. زیرا به این ترتیب خلاقیتم را شکوفا می‌کنم.

منبع :http://www.varzesh11.com/fa/tournament/uefaeuro201...

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب