جام جهانی جام جهانی

ورزش > اخبار و حواشی ورزشی > اخبار و حواشی

آشنایی با ده ورزشگاه جام ملت های اروپا ۲۰۱۶ فرانسه

شیما نظری 7 سال پیش
آشنایی با ده ورزشگاه جام ملت های اروپا ۲۰۱۶ فرانسه

به گزارش وبسایت نود، در ابتدا ۲۸ می ۲۰۱۰ بود که فرانسه دوازده شهر را به عنوان میزبان یورو معرفی کرد ولی بعد از چند بار تغییر شهرها و تعداد ورزشگاه های میزبان، در نهایت ده شهر به عنوان میزبان یورو معرفی شدند.

این ده شهر و ورزشگاه را مرور می کنیم:استادیوم استاده ده فرانس (سنت دنیس)

گنجایش:۸۱،۳۳۸ نفر

سال تاسیس:۲ می ۱۹۹۵ ساخته و ۲۸ ژانویه ۱۹۹۸ افتتاح شده است.

معرفی شهر استادیوم:

جمعیت این شهر ۱۰۹،۴۰۸ نفر است.و دارای مساحتی چون ۱۲،۳۹ کیلومتر مربع است این شهر یک کمون در فرانسه می باشد که در حومه شمالی شهر پاریس واقع شده است.خواهر خوانده های این شهر را می توان به این شهرها اشاره کرد(سستو سان جووانی،کوردوبا اسپانیا،گرا،پورتو آلگره،غزه،تزنیت،جبلو،کاراکورو،مالی)می باشد.

و از بناهای معروف این شهر کلیسای سن دنی می باشد.استادیوم ولدروم (مارسی)

گنجایش:۶۷،۳۹۴ نفر

سال تاسیس:جون ۱۹۳۷

معرفی شهر استادیوم:

جمعیت این شهر ۸۵۲،۵۱۶ نفر می باشد این شهر با مساحتی معادل ۲۴۰،۶۲ کلیومتر مربع است.

دومین شهر پرجمعیت فرانسه است و مرکز ناحیه پروانس آلپ-کوت دازور است در کنار دریای مدیترانه قرار داد و بزرگترین بندر این دریا است.

مارسی مرکز سومین ناحیه اقتصادی فرانسوی و اولین قطب صمعتی و خدمات جنوب فرانسه است. مارسی دارای امکانات غیر قابل انکار نظیر موقعیت ژئواستراتژیک در اروپا و مدیترانه است. بدین سان مارسی به عنوان بزرگترین مرکز اقتصادی پیرامون مدیترانه می باشد.

این شهر با ۲۵ تئاتر،اپرا،سالن کنسرت لودوم،مدرسه بین المللی رقص،باله ملی ماری-پیتراگالا مارسی مانند یک مرکز فرهنگی حقیقی در فرانسه قرار می گیرد.استادیوم ده لومیرس(لیون)

گنجایش:۵۹،۲۸۶ نفر

سال تاسیس:۲۰۱۶

معرفی شهر استادیوم:

ای شهر با مساحت ۴۷،۸۷ کیلومتر مربع و با جمعیتی ۴۹۶،۳۴۳ نفری در خاور مرکزی فرانسه واقع شده است.سومین شهر بزرگ فرانسه می باشد به عنوان پایتخت خوش گذرانی در فرانسه مشهور است و لیون از این جهت رشد برجسته ای در قهرمانی در بازیهای اروپا کرده است.لیون یک مرکز بزرگ صنعتی و مرکز شیمیایی،دارویی و زیست شناسی در سطح فرانسه محسوب می شود.به عنوان پایتخت آلپ در فرانسه می باشد این شهر به دلیل داشتن معماری تاریخی،مقر سازمان جهانی یونسکو(بخش میراث تاریخی)در آن قرار گرفته است.

لیون یک شهر تاریخی و پایتخت ابریشم جهان محسوب می شود در کرانه رون قرار دارد.این شهر علاوه شبکه خبری یورونیوز را نیز در خود جای داده است.استادیوم پیر مائوروی(لیل)

گنجایش:۵۰،۱۸۶ نفر

سال تاسیس:۱۷ آگوست ۲۰۱۲

معرفی شهر استادیوم:

شهر لیل دارای جمعیتی ۲۲۸،۶۵۲ نفری می باشد و مساحت این شهر ۳۴،۸ کیلومتر مربع است این شهر در ناحیه نور پادوکاله قرار دارد و از شهرهای شمالی فرانسه می باشد شهر اصلی لیل متروپل چهارمین منطقه شهری در فرانسه می باشد لیل در بستر رودخانه دوئل شکل گرفته است و در مرز فرانسه بلژیک واقع شده لیل در ۳۸ دقیقه ای بروکسل،یک ساعتی پاریس،دو ساعتی لندن و سه ساعتی کلن می باشد.

لیل با ۴ دانشگاه،۱۳ مدرسه مهندسی،۵ مدرسه بازرگانی،یک مدرسه روزنامه نگاری،یک انستیوتوی مطالعات سیاسی،یک موسسه مدیریت و مدارس و بنگاه های بسیار دیگر،سیزدهمین تجمع دانشگاهی را در فرانسه در اختیار دارد.

افسانه لیدریک و پینر تاریخ این شهر را به سال ۶۴۰ میلادی می رساند.با وجود اینکه اسم شهر برای اولین بار در اسناد مربوط به سال ۱۰۶۶ میلادی ذکر شده است،مطالعات باستان شناسی سابقه سکونت را تا ۲۰۰ قبل از میلاد تعیین کرده است. نخستین ساکنان لیل اقوام گل بودند و پس از آن ژرمن ها،ساکسون ها،فریسی ها،و در نهایت فرانکها در این محل سکنی گزیدند.استادیوم پارک ده پرانس(پاریس)

گنجایش:۴۷،۰۰۰ نفر

سال تاسیس:۱۸ جولای ۱۸۹۷

معرفی شهر استادیوم:

شهر پاریس بزرگترین شهر فرانسه با جمعیتی ۲،۲۴۱.۳۴۶ نفر می باشد و مساحت آن ۱۰۵،۴ کیلومتر مربع است پایتخت فرانسه و مرکز و یکی از شهرستان های ناحیه ایل دو فرانس می باشد.رود سن از میان این شهر می گذرد.

پاریس یکی از شهرهای پیشروی جهان در زمینه اقتصاد،فرهنگ،هنر،سیاست،تحصیل،تفریحات،مد و علم است.

پاریس بزرگترین شهر اقتصادی اروپا و پنجمین شهر اقتصادی جهان از نظر تولید ناخالص داخلی می باشد.این شهر به تنهایی ۵۳۳ میلیارد یورو نزدیک به ۲۵% تولید ناخالص داخلی فرانسه را در دست دارد.

این شهر شامل ۲ قسمت جزیره ای می باشد ایل سن لویی بخش کوچکتر و ایل دو لاسیته قسمت بزرگتر را تشکیل داده است و شامل بخش قدیمی شهر است. آب و هوایی اقیانوسی است و تحت تاثیر جبهه های هوای اقیانوس اطلس شمالی قرار دارد.

بهترین بنای این شهر برج ایفل است.و میدان باستیل،خیابان شانزه لیزه،میدان کنکورد،محله له ال،محله لومری،خیابان مونتاین،موزه لوور،کاخ ورسای،موزه اورسی،کلیسای نوتردام،معبد پانتئون،قلعه ونسن،مسجد پاریس،پل الکساندر سوم،بلوار سن ژرمن،هتل ریترز و...اشاره کرداستادیوم نوآئو استاده ده بوردو (بوردو)

گنجایش:۴۲،۱۵۵ نفر

سال تاسیس: ۲۰۱۵

معرفی شهر استادیوم:

شهری با مساحت ۴۹،۳۶ کیلومتر مربع میاشد و دارای جمعیتی معادل ۲۴۱،۲۸۷ نفر می باشد و مرکز ناحیه آکتین واقع شده است.

فرودگاه بین المللی،ایستگاه قطار اروپایی،محورهای اصلی بزرگراه ها و جاده های اصلی،راه دریایی به اقیانوس اطلس و بندر،مرکز آکتین،دریچه ای رو به جهان را برای بوردو می گشایند. مرکز اقتصادی جنوب غربی فرانسه است.

این شهر موطن نویسندگان و نقاشان مشهوری چون میشل دو مونتنی،شارل دو مونتسکیو،فرانسوا موریاک،آندره لوت،آلبر مارکه،اودیلون ردون است.میراث معماری این شهر برجسته و بسیار قابل توجه است.استادیوم استاده گئوفروی-گویچارد(سنت اتین)

گنجایش:۴۱،۹۶۵ نفر

سال تاسیس:۱۳ سپتامبر ۱۹۳۱

معرفی شهر استادیوم:

این شهر جمعیتی بالغ بر ۱۷۸،۵۳۰ نفر دارا می باشد و مساخت آن ۷۹،۹۷ کیلومتر مربع می باشد.

این شهر در جنوب شرقی فرانسه واقع شده استاستادیوم آلیانز ریویرا (نیس)

گنجایش:۳۵،۶۲۴ نفر

سال تاسیس:سپتامبر ۲۰۱۳

معرفی شهر استادیوم:

شهر نیس با مساحتی ۷۱،۹۲ کیلومتر مربعی می باشد و از ۳۴۳،۶۲۹ نفر جمعیت تشکیل شده است.این شهر در ناحیه پروانس آلپ-کوت دازور واقع شده است.شهر مهم کمان مدیترانه،نیس همواره میزبانی بین المللی بوده است.

تریزر،مهندس فرانسوی که به همراه ژنرال گاردان از سوی ناپلئون به ایران آمده بود،اراک را مطابق شهر نیس طراحی کرده است.

دانشگاه نیس سوفیا آنتی پلیس در سال ۱۹۶۵ تاسیس شده و در رده بهترین دانشگاه های اصلی فرانسه قرار دارد.

موزه کوت دازور مجموعه ای معتبر را در بنایی که از نظر معماری شهرتی در حد مجموعه اشا داخلش دارد گرد هم آورده است.استادیوم استاده بولائرت-دللیس(لنس)

گنجایش:۳۸،۲۲۳ نفر

سال تاسیس:۱۹۳۳

معرفی شهر استادیوم:

شهر لنس ۳۲،۶۶۳ نفر جمعیت دارد و مساحت آن ۱۱،۷۰ کیلومتر مربع می باشد این شهر در شهرستان پا دو کاله در شمال کاله واقع شده است.استادیوم مونیسیپال (تولوز)

گنجایش:۳۳،۳۰۰ نفر

سال تاسیس:۱۹۳۷

معرفی شهر استادیوم:

شهر تولوز شهری با جمعیت ۴۶۱،۱۹۰ نفری می باشد و مساحت آن ۱۱۸،۳ کیلومتر مربع می باشد.

شهری در جنوب غربی فرانسه واقع شده و بر ساحل رود گارون و یکی از مراکز صنایع پیشرفته اروپا است.این شهر در حد فاصله دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس قرار گرفته است.فاصله این شهر تا پاریس ۷۳۰ کیلومتر استو چهارمین شهر بزرگ فرانسه می باشد همینطور مرکز میدی پیرنه می باشد.

منبع :http://90tv.ir/

ارسال مطلب

انتخاب كلوب :  
نوع مطلب :
ارسال مطلب